Nr. 2315 - сu privire la înregistrarea persoanelor de încredere ale Partidului Democrat din Moldova la referendumul republican consultativ din 24 februarie 2019

  • 14.02.2019
  • 1080
  • 0

H O T Ă R Î R E

сu privire la înregistrarea persoanelor de încredere ale Partidului Democrat din Moldova la referendumul republican consultativ din 24 februarie 2019

Prin demersurile din 11 și 13 februarie 2019, Partidul Democrat din Moldova a solicitat Comisiei Electorale Centrale înregistrarea a 108 de persoane de încredere la referendumul republican consultativ din 24 februarie 2019.

În temeiul art. 18 alin. (2), art. 26 și art. 50 din Codul electoral nr.1381–XIII din 21 noiembrie 1997 şi al Regulamentului cu privire la activitatea persoanelor de încredere ale concurenţilor electorali, aprobat prin hotărîrea nr. 382 din 12 decembrie 2006, cu modificările ulterioare, Comisia Electorală Centrală  hotărăşte: 

1. Se înregistrează 108 de persoane de încredere ale Partidului Democrat din Moldova la referendumul republican consultativ din 24 februarie 2019 (conform anexei).

2. În activitatea lor persoanele de încredere se vor conduce de prevederile Codului electoral și ale Regulamentului cu privire la activitatea persoanelor de încredere ale concurenţilor electorali, aprobat prin hotărîrea Comisiei Electorale Centrale nr. 382 din 12 decembrie 2006, cu modificările ulterioare.

3. Prezenta hotărîre intră în vigoare la data adoptării, se publică pe pagina web oficială a Comisiei Electorale Centrale şi în Monitorul Oficial al Republicii Moldova.

 

Președintele

Comisiei Electorale Centrale                                                                                   Alina RUSSU

 

Secretarul
Comisiei Electorale Centrale                                                               Veaceslav AGRIGOROAE

 

Chișinău, 14 februarie  2019

Nr. 2315

 

 

 

Anexă

la hotărîrea Comisie Electorale Centrale

nr. 2315 din 14 februarie 2019

 

Lista persoanelor de încredere ale Partidului Democrat din Moldova

la referendumul republican consultativ din 24 februarie 2019

 

Circumscripția electorală uninominală nr. 2, orașul Ocnița

1.

Bednîi Serghei

8.

Nichitoi Victor

2.

Mititiuc Victor

9.

Gilca Nicolai

3.

Gandrabura Lilia

10.

Patica Ludmila

4.

Șaragov Iurii

11.

Ciumac Dorin

5.

Chiriac Alexei

12.

Pavlov Serghei

6.

Chiriac Alexandru

13.

Melnic Anatolii

7.

Cernei Nina

14.

Beșliu Vladimir

Circumscripția electorală uninominală nr. 3, municipiul Edineț

1.

Cibotaroș Liviu

8.

Bazatin Angela

2.

Iutiș Ion

9.

Stanciu Ina

3.

Gorașco Andrei

10.

Jacotă Petru

4.

Lozinschi Raisa

11.

Ursachi Vsevolod

5.

Riaboi Alla

12.

Covali Vasile

6.

Bobuțac Anatolie

13.

Lombarschi Marina

7.

Roșca Alexandru

14.

Guțu Anatolie

Circumscripția electorală uninominală nr. 6, orașul Drochia

1.

Maximciuc Galina

8.

Golban Tudor

2.

Lisu Mihail

9.

Chilari Tudor

3.

Căldare Silvia

10.

Vortolomei Fiodor

4.

Plopa Valeriu

11.

Guțu Victor

5.

Gavriliuc Serghei

12.

Cubei Vasile

6.

Pînzaru Anatolie

13.

Zavorotnîi Galina

7.

Varmari Valeriu

14.

Rozimovschi Oleg

Circumscripția electorală uninominală nr. 13, orașul Rezina

1.

Ababei Angela

8.

Pozdirca Anton

2.

Urechi Liliana

9.

Jora Eugenia

3.

Camila Viorica

10.

Strelciuc Ana

4.

Mîndru Nicolae

11.

Sveclă Adrian

5.

Muștuc Aurica

12.

Balanici Constantin

6.

Bulat Andrei

13.

Palii Veaceslav

7.

Burlacu Alexei

14.

Cemîrtan Andrei

Circumscripția electorală uninominală nr. 16, municipiul Ungheni

1.

Tihon Roman

8.

Gorincioi Elena

2.

Bernic Lilia

9.

Lincovscaia Valentina

3.

Bolocan Valerie

10.

Medvedev Vladimir

4.

Cojocaru Dionis

11.

Petriciuc Filip

5.

Cucuruzac Emilia

12.

Rădeanu Tudor

6.

Dereneu Iurie

13.

Rusnac Oleg

7.

Filipovici Victor

14.

Scutaru Ion

Circumscripția electorală uninominală nr. 26, municipiul Chișinău

1.

Chistol Andrei

8.

Sergulenco Aliona

2.

Cutasevici Angela

9.

Usatîi Anatol

3.

Belei Elena

10.

Tarlev Vitalie

4.

Scutelnic Rodica

11.

Bucataru Serghei

5.

Russu Nelea

12.

Luca Vasile

6.

Oceretnîi Anastasia

13.

Cernat Veaceslav

7.

Dumbrăveanu Viorica

14.

Bîrsan Vitalie

Circumscripția electorală uninominală nr. 36, orașul Ștefan Vodă

1.

Pînzaru Axenia

8.

Stepanov Pavel

2.

Verebcean Semion

9.

Besciotnîi Liubovi

3.

Ceban Efrosinia

10.

Colibabciuc Anatolie

4.

Țînțari Ana

11.

Cociug Alexandru

5.

Tanasov Mircea

12.

Arnaut Sergiu

6.

Guzgan Svetlana

13.

Caraman Ana

7.

Ciumac Vasile

14.

Cebotari Petru

Circumscripția electorală uninominală nr. 46, orașul Ceadîr-Lunga

1.

Dan Ecaterina

6.

Dimova Nina

2.

Mihalciuc Ruslan

7.

Curdoglo Vasilii

3.

Terzi Matriona

8.

Cristeva Maria

4.

Golosceapova Maria

9.

Gaidarji Ilia

5.

Dimova Natalia

10.

Purice Dorin