Lista
candidaților înregistrați pentru funcția de primar la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023
în circumscripția electorală raională Dubăsari nr.15
CECER Dubăsari Nr.15 |
||||
Denumirea circumscripției |
Nume/Prenume |
(de către cine a fost desemnat) (denumirea formațiunii/ candidat independent) |
Nr. și data hotărârii de înregistrare |
|
Consiliul electoral al circumscripției electorale comunală Cocieri nr. 15/1 |
1 |
Colun Gheorghe |
Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate” |
Nr. 12/1 din 06.10.2023 |
2 |
Driga Valeriu |
Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova” |
Nr.12/2 din 06.10.2023 |
|
3 |
Spinovschi Raisa |
Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei” |
Nr. 12/3 din 06.10.2023 |
|
4 |
Mîțu Ivan |
Partidul Politic „ȘANSĂ” |
Nr. 14/1 din 08.10.2023 |
|
5 |
Borta Grigore |
Partidul Politic Coaliţia pentru Unitate şi Bunăstare |
Nr. 14/2 din 08.10.2023 |
|
6 |
Pavlov Alexandru |
Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA |
Nr. 16/2 din 09.10.2023 |
|
Consiliul electoral al circumscripției electorale comunală Corjova nr. 15/2 |
1 |
Chiriac Natalia |
Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate” |
Nr. 9 din 02.10.2023 |
2 |
Olari Tatiana |
Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova” |
Nr. 11 din 02.10.2023 |
|
3 |
Sîrbul Andrei |
Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA |
Nr. 15 din 02.10.2023 |
|
4 |
Oprea Sergiu |
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova |
Nr. 7 din 02.10.2023 |
|
5 |
Rusu Ion |
Partidul Politic „ȘANSĂ” |
Nr. 13 din 02.10.2023 |
|
Consiliul electoral al circumscripției electorale comunală Coșnița nr. 15/3 |
1 |
Cazac Lilia |
Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei” |
Nr. 5 din 05.10.2023 |
2 |
Tvicenco Alexandr |
Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate” |
Nr. 7 din 05.10.2023 |
|
3 |
Grigoraș Alexandru |
Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova” |
Nr. 9 din 05.10.2023 |
|
4 |
Dorofeev Serghei |
Partidul Politic „ȘANSĂ” |
Nr. 12 din 07.10.2023 |
|
5 |
Pantazi Sergiu |
Partidul Politic Coaliţia pentru Unitate şi Bunăstare |
Nr. 14 din 09.10.2023 |
|
6 |
Abajirov Roman |
Candidat independent |
Nr. 16 din 10.10.2023 |
|
Consiliul electoral al circumscripției electorale sătești Doroţcaia nr. 15/4 |
1 |
Berzan Valeriu |
Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova” |
Nr. 7 din 03.10.2023 |
2 |
Lupașco Boris |
Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate” |
Nr. 8 din 03.10.2023 |
|
3 |
Ciudin Chiril |
Partidul Politic „ȘANSĂ” |
Nr. 10 din 06.10.2023 |
|
Consiliul electoral al circumscripției electorale sătești Holercani nr. 15/5 |
1 |
Racu Grigore |
Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova” |
Nr. 7 din 05.10.2023 |
2 |
Porubin Ghenadie |
Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr” |
Nr. 9 din 05.10.2023 |
|
3 |
Tanasev Tudor |
Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei” |
Nr. 11 din 05.10.2023 |
|
4 |
Porubin Antonina |
Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate” |
Nr. 5 din 05.10.2023 |
|
5 |
Filip Andrei |
Partidul Politic „ȘANSĂ” |
Nr. 13 din 06.10.2023 |
|
6 |
Marinuța Maria |
Candidat independent |
Nr. 18 din 10.10.2023 |
|
7 |
Racu Valeriu |
Partidul Politic Partidul Social Democrat European |
Nr. 16 din 09.10.2023 |
|
Consiliul electoral al circumscripției electorale sătești Marcăuți nr. 15/6 |
1 |
Leahu Alexei |
Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate” |
Nr. 6 din 05.10.2023 |
2 |
Teaca Iolanta |
Partidul Politic „ȘANSĂ” |
Nr. 8 din 06.10.2023 |
|
Consiliul electoral al circumscripției electorale sătești Molovata nr. 15/7 |
1 |
Izman Vladimir |
Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei” |
Nr. 1 din 05.10.2023 |
2 |
Barbaroșa Ana |
Partidul Politic „ȘANSĂ” |
Nr. 2 din 06.10.2023 |
|
3 |
Isac Ilie |
Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate” |
Nr. 3 din 06.10.2023 |
|
4 |
Popa Ion |
Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova” |
Nr. 5 din 06.10.2023 |
|
5 |
Brașoveanu Vadim |
Partidul Politic Coaliţia pentru Unitate şi Bunăstare |
Nr. 4 din 06.10.2023 |
|
6 |
Brînza Igor |
Candidat independent |
Nr. 9 din 09.10.2023 |
|
Consiliul electoral al circumscripției electorale sătești Molovata Nouă nr. 15/8 |
1 |
Gazea Maria |
Partidul Politic Partidul Social Democrat European |
Nr. 5 din 06.10.2023 |
2 |
Avxentiev Ludmila |
Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA |
Nr. 7 din 06.10.2023 |
|
3 |
Curcubet Valentina |
Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova” |
Nr. 9 din 06.10.2023 |
|
4 |
Reul Alexandru |
Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate” |
Nr. 11 din 06.10.2023 |
|
5 |
Avxentiev Vitalie |
Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei” |
Nr. 13 din 06.10.2023 |
|
6 |
Izbaș Tatiana |
Partidul Politic „ȘANSĂ” |
Nr. 15 din 08.10.2023 |
|
7 |
Barabaș Ion |
Candidat independent |
Nr. 17 din 09.10.2023 |
|
Consiliul electoral al circumscripției electorale sătești Oxentea nr. 15/9 |
1 |
Leca Viorica |
Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei” |
Nr. 5 din 05.10.2023 |
2 |
Socolovschi Larisa |
Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova” |
Nr. 8 din 05.10.2023 |
|
3 |
Gondiu Andrei |
Partidul Politic „ȘANSĂ” |
Nr. 10 din 08.10.2023 |
|
4 |
Buzila Rodica |
Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate” |
Nr. 12 din 09.10.2023 |
|
5 |
Tatarov Viorica |
Partidul Politic Coaliţia pentru Unitate şi Bunăstare |
Nr. 14 din 09.10.2023 |
|
6 |
Rusu Pavel |
Candidat independent |
Nr. 16 din 09.10.2023 |
|
7 |
Vedeanu Andrei |
Pаrtidul Politic Partidul Verde Ecologist |
Nr. 18 din 10.10.2023 |
|
8 |
Rusu Valeriu |
Candidat independent |
Nr. 20 din 10.10.2023 |
|
Consiliul electoral al circumscripției electorale sătești Pîrîta nr. 15/10 |
1 |
Soltan Iurie |
Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA |
Nr. 7 din 06.10.2023 |
2 |
Gherlac Andrian |
Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova” |
Nr. 9 din 06.10.2023 |
|
3 |
Verlan Viorica |
Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate” |
Nr. 11 din 06.10.2023 |
|
4 |
Untilov Vladimir |
Partidul Politic „ȘANSĂ” |
Nr. 13 din 07.10.2023 |
|
5 |
Palai Sergiu |
Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei” |
Nr. 16 din 10.10.2023 |
|
Consiliul electoral al circumscripției electorale sătești Ustia nr. 15/11 |
1 |
Verdeș Maxim |
Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate” |
Nr. 10 din 05.10.2023 |
2 |
Chirilov Vitalie |
Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei” |
Nr. 11 din 05.10.2023 |
|
3 |
Panfili Vera |
Partidul Liberal |
Nr. 13 din 05.10.2023 |
|
4 |
Saharnean Gheorghe |
Partidul Politic „ȘANSĂ” |
Nr. 12 din 05.10.2023 |