Comisia Electorală Centrală prezintă lista integrală a concurenţilor electorali cărora li s-au atribuit mandate de deputat în Parlamentul Republicii Moldova în urma alegerilor din 30 noiembrie 2014

  • 05.12.2014
  • 1656
  • 0

Chişinău, CEC – Comisia Electorală Centrală anunţă că următoarelor persoane li s-au atribuit mandate de deputat în Parlamentul Republicii Moldova în urma alegerilor parlamentare din 30 noiembrie 2014:

 

PARTIDUL POLITIC „PARTIDUL SOCIALIŞTILOR DIN REPUBLICA MOLDOVA

  1. Greceanîi Zinaida                                         
  2. Dodon Igor
  3. Smirnov Eduard
  4. Ceban Ion
  5. Neguţa Andrei
  6. Gagauz Fiodor
  7. Batrîncea Vlad
  8. Dolinţă Alla
  9. Ţurcan Vladimir
  10. Ţîrdea Bogdan
  11. Lipskii Oleg
  12. Lupu Lidia
  13. Furculiţă Corneliu
  14. Bolea Vasile
  15. Mudreac Radu
  16. Radvan Marina
  17. Golovatiuc Vladimir
  18. Mitriuc Ghenadi
  19. Sorocean Victor
  20. Hrenova Elena
  21. Labuneţ Anatolie
  22. Odnostalco Vladimir
  23. Novac Grigore
  24. Nesterovschi Alexandr
  25. Savva Oleg

PARTIDUL LIBERAL DEMOCRAT DIN MOLDOVA

  1. Filat Vladimir
  2. Leancă Iurie
  3. Palihovici Liliana
  4. Gherman Natalia
  5. Sandu Maia
  6. Streleţ Valeriu
  7. Belostecinic Grigore
  8. Pistrinciuc Vadim
  9. Carpov Eugen
  10. Balan Oleg
  11. Roşca Victor
  12. Cobzac Grigore
  13. Mocanu Gheorghe
  14. Hotineanu Vladimir
  15. Deliu Tudor
  16. Ţap Iurie
  17. Creangă Ştefan
  18. Agache Angel
  19. Lucinschi Chiril
  20. Spatari Mihaela
  21. Dimitriu Anatolie
  22. Ghileţchi Valeriu
  23. Juravschi Nicolae

PARTIDUL COMUNIŞTILOR DIN REPUBLICA MOLDOVA

  1. Voronin Vladimir
  2. Postoico Maria
  3. Reşetnicov Artur
  4. Balmoş Galina
  5. Ivanov Violeta
  6. Vitiuc Vladimir
  7. Bannicov Alexandr
  8. Vlah Irina
  9. Tomai Ion
  10. Reidman Oleg
  11. Bodnarenco Elena
  12. Mîndru Victor
  13. Porcescu Petru
  14. Vremea Igor
  15. Golovin Boris
  16. Mihalache Corneliu
  17. Gorilă Anatolie
  18. Zagorodnîi Anatolie
  19. Stati Sergiu
  20. Panciuc Vasili
  21. Domenti Oxana

PARTIDUL DEMOCRAT DIN MOLDOVA

  1. Lupu Marian
  2. Plahotniuc Vladimir
  3. Corman Igor
  4. Candu Andrian
  5. Diacov Dumitru
  6. Filip Pavel
  7. Botnari  Constantin
  8. Buliga Valentina
  9. Babuc Monica
  10. Dudoglo Nicolai
  11. Botnari Vasile
  12. Sîrbu Serghei
  13. Ţuţu Constantin
  14. Răducan Marcel
  15. Apolschii Raisa
  16. Sîrbu Oleg
  17. Stratan Valentina
  18. Caraseni Demian
  19. Bîtca Vasili

PARTIDUL LIBERAL

  1. Ghimpu Mihai
  2. Chirtoacă Dorin
  3. Şalaru Anatolie
  4. Fusu Corina
  5. Munteanu Valeriu
  6. Moldovanu Mihail
  7. Untilă Veaceslav
  8. Apostol Ion
  9. Herţa Veronica
  10. Carp Lilian
  11. Chirinciuc Iurie
  12. Dîrda Iurie
  13. Brega Gheorghe

Menţionăm că, în conformitate cu prevederile Codului electoral, lista deputaţilor aleşi va fi transmisă Curţii Constituţionale pentru validarea mandatelor de deputat în Parlamentul Republicii Moldova de legislatura a XX – a.