Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

  • 10.10.2014
  • 15952
  • 0

 

Nr.

Nume
Prenume

Sex

Anul nașterii

Domiciliul

Aparte-nenţa politică

Profesia

Funcția

Locul de muncă

1

Greceanîi Zinaida

F

1956

Chișinău

F/a

Economist,

Finanţist

Deputat

Parlamentul

RM

2

Dodon Igor

M

1975

Chișinău

PSRM

Economist,

Deputat

Parlamentul RM

3

Smirnov Eduard

M

1939

Chișinău

PSRM

Inginer

Consilier

PSRM

4

Ceban Ion

M

1980

Chișinău

PSRM

Matematician

Deputat

Parlamentul RM

5

Neguța Andrei

M

1952

Chișinău

F/a

Politolog

 

 

6

Gagauz Fiodor

M

1958

Ceadîr-Lunga,

 s. Gaidar

F/a

Jurist

Deputat APG

APG

7

Batrîncea Vlad

M

1981

Chișinău

PSRM

Jurist

Secretar executiv

PSRM

8

Dolință Alla

F

1969

Chișinău

PSRM

Contabil

Administrator

SRL „Vesma-Teh”

9

Țurcan Vladimir

M

1954

Chișinău

PP Moldova Unită

Jurist

Pensionar militar

 

10

Țîrdea Bogdat

M

1974

Chișinău

F/a

Politolog

Lector

UPS “I.Creangă”

11

Lipskii Oleg

M

1960

Chișinău

PSRM

Inginer-mecanic

Director

SRL M.D.-Trans

12

Lupu Lidia

F

1953

Hîncești

PSRM

Economist

Președinte OTP

PSRM

13

Furculiță Corneliu

M

1969

Chișinău

PSRM

Jurist, finanţist,

Consilier

PSRM

14

Bolea Vasile

M

1982

Chișinău

PSRM

Jurist

Jurist

FB „Soluția”

15

Mudreac Radu

M

1973

Chișinău

PSRM

Medic-veterinar

Director

SRL „Gradioni”

16

Radvan Marina

F

1991

Chișinău

PSRM

Actriță

 

 

17

Golovatiuc Vladimir

M

1962

Chișinău

F/a

Economist

Docent la catedră

Universitatea din Sankt-Petersburg

18

Mitriuc Ghenadi

M

1968

Ungheni

PSRM

Jurist,

Economist

Director

SRL „Rincor Prim”

19

Sorocean Victor

M

1948

Bălți

PSRM

Economist

Administrator

FPC „Europrolux” SRL

20

Hrenova Elena

F

1950

Chișinău

PSRM

Organizator

Președinte

AO „Echitate”

21

Labuneț Anatolie

M

1956

Chișinău

PSRM

Inginer-mecanic

Director

SRL „Autoval”

22

Odnostalco Vladimir

M

1984

Chișinău

PSRM

Psiholog

 

 

23

Novac Grigore

M

1983

Chișinău

PSRM

Jurist

Jurist

PSRM

24

Nesterovschi Alexandr

M

1981

Fălești, Răuțel

PSRM

Jurist

Director

Filiala FB „Soluția”

25

Savva Oleg

M

1966

Fălești

PSRM

Jurist

Președinte OTP

PSRM

26

Lebedinschi Adrian

M

1976

Chișinău

PSRM

Jurist

Avocat

BAA Lebedinsky & Partners

27

Mizdrenco Irina

F

1966

Rîșcani,

 s. Pîrjota

PSRM

Pedagog

Președinte OTP

PSRM

28

Cuciuc Oleg

M

1971

Căușeni,

s. Sălcuța

PSRM

Inginer tehnolog

Președinte OTP

PSRM

29

Groza Sergiu

M

1961

Florești

PSRM

Jurist

Secretar al OTP

PSRM

30

Corduneanu Petru

M

1963

Chișinău

PSRM

Jurist

Pensionar

 

31

Vartanean Gaik

M

1979

Chișinău

PSRM

Politolog

Asistent al deputatului

Parlamentul RM

32

Croitor Igor

M

1981

mun. Comrat

PSRM

Jurist

Secretar al OTP

PSRM

33

Filipov Vadim

M

1986

Dubasari

PSRM

Jurist

Avocat

Cabinetul avocatului „Filipov Vadim”

34

Burduja Petru

M

1976

Chișinău

PSRM

Contabil

Director

SRL „Monolit Construct”

35

Aghenie Petru

M

1959

Calarași, Sadova

PSRM

Inginer-constructor

Administrator

SRL „Sadova-Vin”

36

Catraniuc Mihail

M

1956

Orhei

PSRM

Inginer

 

 

37

Onu Lidia

F

1967

Rezina

PSRM

Economist

Președinte OTP

PSRM

38

Bîrsan Mihail

M

1957

Sîngerei

PSRM

Profesor de fizică

Director

Gimnaziul Grigorăuca

39

Doina Serghei

M

1980

Ungheni, Cornești

PSRM

Jurist

 

 

40

Leadschii Anton

M

1987

Chișinău

PSRM

Business administrator

Inspector SCS

SRL „Aviainvest”

41

Vicol Ion

M

1951

Anenii Noi

PSRM

Inginer-hidrotehnic

Pensionar

 

42

Macovei Vasile

M

1954

Șoldănești

PSRM

Inginer-mecanic

Secretar al OTP

PSRM

43

Minizianov Alexandr

M

1976

Glodeni

PSRM

Economist

Administrator

ÎI „Minizianov Plus”

44

Pușcari Piotr

M

1987

Basarabeasca

PSRM

Electrogazosudor

Secretar al OTP

PSRM

45

Odințov Alexandr

M

1979

Chișinău

PSRM

Politolog

 

Șomer

46

Anghel Veaceslav

M

1977

Calarași, Sadova

PSRM

Jurist

Administrator

SRL „Exclusiv Media”

47

Bolea Ștefan

M

1961

Calarași, Sadova

PSRM

Agronom

Administrator

GȚ Sadova

48

Chetraru Serghei

M

1973

Drochia

PSRM

Mecanic auto

 

 

49

Croitor Angela

F

1981

Drochia

PSRM

 

Secretar al OTP

PSRM

50

Cojocari Vasile

M

1963

Soroca

PSRM

Inginer mecanic

Secretar al OTP

PSRM

51

Țurcan Nichita

M

1990

Bălți

PSRM

Specialist IT

Redactor-șef

PSRM

52

Burlacu Leonid

M

1950

Edineț,

or. Cupcini

PSRM

Mecanic auto

Președinte OTP

PSRM

53

Tucan Evgheni

M

1990

Comrat,

s. Congazcic

PSRM

Administrare publică

Secretar OTP

PSRM

54

Sîrbul Andrei

M

1982

Dubasari,

 s. Corjova

PSRM

Jurist

 

Șomer

55

Grati Alexandru

M

1979

Criuleni,

s. Boșcana

PSRM

Jurist

Administrator al subdiviziunii

CC „Aqua Trade” SRL

56

Ciornîi Valentin

M

1982

Chișinău

PSRM

Jurist

Consultant

PSRM

57

Valuța Vladimir

M

1948

Ialoveni

PSRM

Jurist

Avocat

Cabinetul avocatului „Valuța Vladimir”

58

Ulanovscaia Tatiana

F

1981

Dondușeni

PSRM

Modelier-designer

Secretar OTP

PSRM

59

Lozovan Irina

F

1983

Ocnița

PSRM

Jurist

Secretar al OTP

PSRM

60

Bârsa Grigore

M

1961

Cimișlia,

s. Lipoveni

PSRM

Istoric

Profesor

Liceul internat Lipoveni

61

Briciag Leonid

M

1978

Leova,

s. Hănăsenii Noi

PSRM

Jurist

 

 

62

Tighineanu Constantin

M

1946

Orhei

PSRM

Medic

Pensionar

 

63

Stegarescu Iacob

M

1952

Telenești,

 s. Suhuluceni

PSRM

Agronom

Fermier

GȚ „Stegărescu Iacob”

64

Hodorogea Iurie

M

1989

Cahul

PSRM

Politolog

 

 

65

Pavaloi Dorin

M

1983

Briceni,

s. Cotijeni

PSRM

Politolog

Secretar al OTP

PSRM

66

Cocîrla Timofei

M

1960

Orhei

PSRM

Inginer-constructor

Inspector

IFS Orhei

67

Loșac Anatoli

M

1946

Falești

PSRM

Inginer-constructor

Consultant

SA „Asito”

68

Cojocaru Dinari

M

1983

Chișinău

PSRM

Medic

Medic

CM Doctor Orhei

69

Țoiu Valentin

M

1949

Glodeni

PSRM

Inginer

Secretar OTP

PSRM

70

Malic Vasilii

M

1953

Anenii Noi

PSRM

Jurist

Secretar OTP

PSRM

71

Petriuc Anatoli

M

1958

Ungheni

PSRM

Tehnician

Secretar OTP

PSRM

72

Gramma Serghei

M

1993

Bălți

PSRM

Economist

 

Șomer

73

Ahremțev Mihail

M

1984

Bălți

PSRM

Jurnalist

Reporter

SRL „Exclusiv Media”

74

Dombrovschii Alexandr

M

1988

Chișinău

PSRM

Turism manager

Secretar al OTP

PSRM

75

Petrov Evghenii

M

1947

Chișinău

PSRM

Politolog

Secretar OTP

PSRM

76

Gurițescu Lidia

F

1961

Orhei,

 s. Clișova Nouă

PSRM

Bibliotecar

 

Șomer

77

Sumarga Gheorghe

M

1944

Ungheni

PSRM

Economist

Pensionar

 

78

Manole Rita

F

1982

Chișinău

PSRM

Bănci și burse de valori

Consilier

PSRM

79

Lupei Carmena

F

1970

Chișinău

F/a

Jurnalist

Redactor-șef

PSRM

80

Tolocico Alexandra

F

1988

Chișinău

F/a

Economist

Manager

FB „Soluția”

81

Melniciuc Alexandr

M

1991

Bălți

PSRM

Politolog

 

 

82

Mucan Vitalie

M

1981

Chișinău

PSRM

Manager

Șef Depart. logistică

CNVVC

83

Movila Pavel

M

1989

Bălți

PSRM

Economist

 

 

84

Macaidenco Veaceslav

M

1964

Chișinău

PSRM

Mecanic

Vicedirector

SRL „Autoval”

85

Roșca Vladimir

M

1969

Chișinău

PSRM

Economist

Administrator

SRL „Tehnologii Matlasate”

86

Moțpan Maia

F

1984

s. Brătușeni

PSRM

Regizor

Conducător artistic

Casa de cultură Brătușeni

87

Guranda Natalia

F

1985

Florești, s. Varvareuca

PSRM

Contabil

Contabil-șef adjunct

SA Banca de Economii

88

Șinchevici Vladimir

M

1959

Chișinău, or. Sîngera

PSRM

Mecanic auto

Administrator

SRL „Vlatax-com”

89

Țara Gheorghe

M

1961

Șoldănești,

 s. Rogojeni

PSRM

Inginer silvic

Șef sector zona nord

CFM

90

Suruceanu Ion

M

1954

Rezina

PSRM

Sudor

 

 

91

Mîndru Tamara

F

1949

Chișinău

PSRM

Contabil

Contabil-șef

SRL „Gudadrocon”

92

Șeremeteva Oxana

F

1971

Bălți

PSRM

Tehnolog

Lucrător social

DASPF

93

Ganea Larisa

F

1948

Soroca

PSRM

Bibliotecar

Pensionar

 

94

Dodon Alexandr

M

1963

Briceni

PSRM

Militar

Director

SRL „Mombaca”

95

Ababii Ion

M

1993

Sîngerei,

s. Alexeuca

PSRM

Student

 

 

96

Budeachevici Valentin

M

1950

Chișinău

PSRM

Mecanic

Pensionar

 

97

Iadîchin Igor

M

1980

Ialoveni

PSRM

Inginer

Inginer

SRL „Chișinău-Gaz”

98

Poleacov Victor

M

1987

Rîșcani

PSRM

Jurist

 

 

99

Corcimari Tatiana

F

1970

Chișinău

PSRM

Jurist

Secretar OTP

PSRM

100

Basiuc-Brînzei Serghei

M

1974

Chișinău

PSRM

Manager

Manager

ÎI „Procofieva Olga”

101

Polodiuc Liudmila

F

1972

Chișinău

PSRM

Inginer,

Economist

Secretar OTP

PSRM

102

Bejan Sergiu

M

1974

Drochia

PSRM

Psiholog

Antrenor de șah

Centrul de creație din Drochia

103

Serjant Svetlana

F

1952

Anenii Noi

PSRM

Inginer

Pensionar