Partidul Democrat din Moldova

  • 26.05.2021
  • 2542

L I S T A*

candidaților la funcția de deputat în Parlamentul Republicii Moldova

pentru alegerile anticipate din 11 iulie 2021 din partea Partidului Democrat din Moldova

 

Nr.

d/o

Numele

Prenumele

Sexul**

Anul nașterii

***

Domiciliul/

reședința****

Apartenența

politică

Profesia

Funcţia

Locul de muncă

Declarația

de avere

1

Filip

Pavel

M

1966

mun.Chișinău

PDM

inginer mecanic

deputat

Parlamentul RM

Declarația

de avere

2

Jizdan

Alexandru

M

1975

Geamăna,

Anenii Noi

PDM

jurist

deputat

Parlamentul RM

Declarația

de avere

3

Babuc

Monica

F

1964

mun.Chișinău

PDM

istoric

deputat

Parlamentul RM

Declarația

de avere

4

Buza

Ghenadie

M

1964

Hâncești

PDM

medic

deputat

Parlamentul RM

Declarația

de avere

5

Olărescu

Mihail

M

1985

Cimișlia

PDM

economist

președinte

Consiliul raional Cimișlia

Declarația

de avere

6

Ciubuc

Nicolae

M

1980

Durlești, Chișinău

PDM

jurist

deputat

Parlamentul RM

Declarația

de avere

7

Rotundu

Svetlana

F

1963

Climăuții de Jos, Șoldănești

PDM

pedagog

deputat

Parlamentul RM

Declarația

de avere

8

Leucă

Ion

M

1967

Glodeni

PDM

istoric

deputat

Parlamentul RM

Declarația

de avere

9

Rotaru

Valentina

F

1968

mun.Chișinău

PDM

medic

vicedirector

IMSP „Institutul Mamei și Copilului”

Declarația

de avere

10

Roșca

Natalia

F

1987

mun.Chișinău

PDM

antropolog

șef cabinet

Parlamentul RM

Declarația

de avere

11

Popa

Mihail

M

1972

mun.Strășeni

PDM

pedagog

consilier

Consiliul raional

Declarația

de avere

12

Vremea

Igor

M

1973

Durlești, Chișinău

PDM

jurist

deputat

Parlamentul RM

Declarația

de avere

13

Babii

Viorel

M

1972

Răuțel, Fălești

PDM

inginer

manager

FPC „Bavir” SRL

Declarația

de avere

14

Gorban

Nicolae

M

1975

Căușeni

PDM

jurist

președinte al raionului

Consiliul raional Căușeni

Declarația

de avere

15

Gurschii

Ina

F

1976

Anenii Noi

PDM

medic

șef

IMSP CS Anenii Noi

Declarația

de avere

16

Muntean

Ghenadie

M

1969

Rublenița, Soroca

PDM

inginer, economist

director

SRL „Tehrubsor”

Declarația

de avere

17

Urzică

Iurie

M

1966

Râșcani

PDM

Medic-veterinar

director

SA „Avicola”

Declarația

de avere

18

Novac

Marina

F

1973

Dubăsarii Vechi, Criuleni

PDM

filolog

profesor

IP LT „N. Donici”,

s. Dubăsarii Vechi

Declarația

de avere

19

Verejan

Tamara

F

1966

Scorțeni, Telenești

PDM

pedagog

profesoară

Gimnaziul „N. Holban”

Declarația

de avere

20

Graur

Cecilia

F

1959

mun.Bălți

PDM

pedagog

secretar executiv

PDM

Declarația

de avere

21

Sula

Ion

M

1980

Costești, Ialoveni

PDM

economist

președinte

APESMC

Declarația

de avere

22

Grosu

Valentina

F

1964

Mănoilești, Ungheni

 

pedagog

primar

Primăria Mănoilești

Declarația

de avere

23

Bîzu

Ion

M

1971

Cârpești, Cantemir

PDM

jurist

primar

 

Primăria Cârpești

Declarația

de avere

24

Moraru

Andrei

M

1970

Orac, Leova

PDM

pedagog

secretarul consiliului local

Primăria Orac

Declarația

de avere

25

Jora

Vadim

M

1987

mun.Chișinău

PDM

jurist

vicedirector

ODIMM

Declarația

de avere

26

Guznac

 

Valentin

M

1961

mun.Chișinău

PDM

inginer

director

Institutul de Standardizare

Declarația

de avere

27

Roscolotenco

Aurelia

F

1975

Ștefan Vodă

PDM

jurist

șef de secție

ASP

Declarația

de avere

28

Gaidău

Constantin

M

1959

Ocnița

PDM

inginer

director de filială

SRL „Edineț-Gaz”

Declarația

de avere

29

Cerneac

Marina

F

1962

Orhei

 

PDM

pedagog

director

IPET nr. 1, or. Orhei

Declarația

de avere

30

Berezovscaia

Nelea

F

1954

mun.Chișinău

PDM

pedagog

director

IP LT „Mihai Viteazul”

Declarația

de avere

31

Strechi

Victoria

F

1991

mun.Chișinău

PDM

economist

administrator

„AVENT” SRL

Declarația

de avere

32

Vrăjitoru

Alexei

M

1983

Negureni, Telenești

PDM

jurist

 

NACM

Declarația

de avere

33

Plămădeală

Ion

M

1981

Izbiște, Criuleni

PDM

economist

primar

Primăria Izbiște

Declarația

de avere

34

Izman

Vladimir

M

1988

Molovata, Dubăsari

PDM

jurist

 

NACM

Declarația

de avere

35

Dulghier

Lilia

F

1975

Basarabeasca, Abaclia

PDM

pedagog

profesoară

IP LT „C. Stere”,

s. Abaclia

Declarația

de avere

36

Ganușceac

Stela

F

1977

Hincăuți, Edineț

PDM

studii medii

antreprenor

SRL „Belsugcom-vox”

Declarația

de avere

37

Cherdivară

Radu

M

1990

mun.Chișinău

PDM

jurist

șef de direcție

ASP

Declarația

de avere

38

Pînzari

Alexandru

M

1973

Codru, Chișinău

PDM

jurist

secretar general adjunct

PDM

Declarația

de avere

39

Tonu

Valentina

F

1964

Hâncești

PDM

pedagog

șef de direcție

Consiliul raional Hâncești

Declarația

de avere

40

Paunescu

Svetlana

F

1970

Soroca

PDM

pedagog

vicepreședinte

Consiliul raional Soroca

Declarația

de avere

41

Rapcea

Serghei

M

1972

Anenii Noi

PDM

business și administrare

administrator

SRL „Sandina service”

Declarația

de avere

42

Aramă

Ana

F

1964

Cimișlia

PDM

pedagog

învățătoare

IP LT „M. Eminescu”

Declarația

de avere

43

Fiodoraș

Ecaterina

F

1963

Balatina, Glodeni

PDM

agronom

președinte

CAP „La Fontan”

Declarația

de avere

44

Gordilă

Vasile

M

1957

or. Florești

PDM

Bussines și admnistrare  

NACM

Declarația

de avere

45

Pădure

Constantin

M

1998

mun. Bălți

PDM

economist

 

NACM

Declarația

de avere

46

Magola

Vladimir

M

1972

mun.Chișinău

PDM

inginer

șef serviciu

RTEC Chișinău

Declarația

de avere

47

Pîntea

Radu

M

1990

mun.Chișinău

PDM

management

șef-adjunct de secție

ASP

Declarația

de avere

48

Farmagiu

Rodica

F

1968

Braniște, Râșcani

 

PDM

pedagog

director suspendat

Gimnaziu,   s. Braniște

Declarația

de avere

49

Sanduța

Natalia

F

1970

mun.Chișinău

PDM

economist

administrator

„Work Glob”

Declarația

de avere

50

Breanu

Denis

M

1997

mun.Bălți

PDM

economist

economist

IMSP Bălți

Declarația

de avere

51

Cușnir

Eujeniu

M

1967

Ocnița

PDM

inginer

administrator

SRL „Z-Grup”

Declarația

de avere

52

Pînzaru

Axenia

F

1975

Popeasca, Ștefan Vodă

PDM

economist

contabil-șef

SRL „Marialexprim”

Declarația

de avere

53

Railean

Rodica

F

1976

Fălești

PDM

Asistent social

director

Muzeul raional Fălești

Declarația

de avere

54

Luca

Alina

F

1991

mun.Strășeni

PDM

contabil

contabil

„Danicon-Trans” SRL

Declarația

de avere

55

Prițcan

Victor

M

1989

Tomai, Leova

PDM

Inginer-mecanic

administrator

GȚ „Prițcan Victor”

Declarația

de avere

56

Romaniuc

Serghei

M

1958

mun.Chișinău

PDM

inginer

inginer economist

SRL „Paint Service”

Declarația

de avere

57

Ceban

Ovidiu

M

1999

mun.Chișinău

PDM

student

student

ULIM

Declarația

de avere

58

Cojocari

Oleg

M

1976

mun.Chișinău

PDM

jurist

avocat

CA „Cojocari Oleg”

Declarația

de avere

59

Damian

Ana-Maria

F

1999

Costuleni, Ungheni

PDM

jurist

secretar executiv

PDM

Declarația

de avere

60

Școlnic

Anton

M

2001

Cricova, Chișinău

PDM

student

student

ULIM

Declarația

de avere

61

Coroi

 

Dumitru

M

1985

mun.Chișinău

PDM

manager

 

NACM

Declarația

de avere

62

Ovdii

Maria

F

1961

mun.Chișinău

PDM

cartograf

șef de direcție

ARFC

Declarația

de avere

63

Stoianova

Natalia

F

1985

Taraclia

PDM

contabil

specialist superior

ANOFM

Declarația

de avere

64

Ungureanu

Oleg

M

1970

mun.Chișinău

PDM

jurist

specialist-principal

„TSG Security Group”

Declarația

de avere

65

Gorenco

Gheorghe

M

1958

mun.Chișinău

PDM

inginer

administrator

„IVG Trans” SRL

Declarația

de avere

66

Cernean

Iurie

M

1973

Durlești, Chișinău

PDM

silvicultor

pădurar

Ocolul silvic

Declarația

de avere

67

Duduc

Mariana

F

1973

Durlești, Chișinău

PDM

filolog

secretar executiv

PDM

Declarația

de avere

68

Crețu

Ștefan

M

1962

mun.Chișinău

PDM

inginer mecanic

profesor

Centrul de Excelență

Declarația

de avere

69

Prodan

Aurica

F

1978

mun.Chișinău

PDM

pedagog

învățător

IP LT „Gloria”

Declarația

de avere

70

Eșanu

Elena

F

2002

Văsieni, Telenești

PDM

studentă

studentă

Centrul de Excelenţă în Economie şi Finanţe

Declarația

de avere

71

Todirașcu

Dan

M

1995

Sângera, Chișinău

PDM

jurist

 

NACM

Declarația

de avere

72

Codrean

Daniel

M

1991

mun.Chișinău

PDM

jurist

șef-adjunct de direcție

ASP

Declarația

de avere

73

Budeci

Dumitru

M

1997

Soroca

PDM

business și administrare

vânzător

SRL „Brend auto”

Declarația

de avere

74

Gonța

Rodica

F

1996

Pohoarna, Șoldănești

PDM

estetician

cosmetolog

SRL „Tarragona”

Declarația

de avere

75

Stog

Victor

M

1984

Basarabeasca

PDM

inginer

 

NACM

Declarația

de avere

76

Artemieva

Alina

F

1989

Căușeni

PDM

relații internaționale

secretar executiv

PDM

Declarația

de avere

77

Brașovan

Ana

F

1990

Soroca

PDM

jurist

consultant superior

Secretariatul Parlamentului

Declarația

de avere

78

Boiarințev

Eugeniu

M

1993

mun.Bălți

PDM

contabil

controlor

SRL

„Bălți-gaz”

Declarația

de avere

79

Stavciuc

Ruslan

M

1991

Fălești

PDM

inginer

inginer

SRL

„Bălți-gaz”

Declarația

de avere

80

Lecari

Diana

F

1982

mun.Chișinău

PDM

economist

economist superior

Moldindconbank SA

Declarația

de avere

81

Morozova

Olga

F

1962

mun.Chișinău

PDM

tehnolog

pensionară

 

Declarația

de avere

82

Botnari

Andrian

M

1996

Telița, Anenii Noi

PDM

inginer proiectant

administrator

„Cristrans-com” SRL

Declarația

de avere

83

Țăruș

Nicolae

M

1985

Chișinău

PDM

sociolog

administrator

SRL „Prodisinia”

Declarația

de avere

84

Bernat

Lilian

M

1990

Trușeni, Chișinău

PDM

inginer

inspector

ANTA

Declarația

de avere

85

Ghilaș

Alina

F

1988

mun.Chișinău

PDM

economist

specialist principal

ODIMM

Declarația

de avere

86

Bîrca

 

Igor

M

1980

mun.Chișinău

PDM

istoric

specialist

ASP

Declarația

de avere

87

Antoci

Loredana

F

1996

mun.Chișinău

PDM

contabil

secretar executiv

PDM

Declarația

de avere

88

Guzun

Alina

F

1999

Cricova, Chișinău

PDM

studentă

studentă

ASEM

Declarația

de avere

89

Graur

Mariana

F

1974

mun.Chișinău

PDM

asistent social

contabil

ÎI „Gonța Claudia”

Declarația

de avere

90

Cornea

Olga

F

1994

mun.Chișinău

PDM

pedagog

profesoară

IP LT „Nicolae Iorga”

Declarația

de avere

91

Grati

Ana

F

1997

Hârtopul Mare, Criuleni

PDM

business și administrare

secretar

PDM

Declarația

de avere

92

Morgoci

Gabriela

F

1998

mun.Bălți

PDM

economist

 

NACM

Declarația

de avere

93

Lavric

Ionela

F

2002

mun.Chișinău

PDM

studentă

studentă

Centrul de Excelență în Medicină „Raisa Pacalo”

Declarația

de avere

94

Svitic

Natalia

F

1992

Cricova, Chișinău

PDM

pedagog

profesoară

IP LT „A. Mateevici”

Declarația

de avere

95

Gazea

Dumitru

M

1995

Molovata Nouă, Dubăsari

PDM

inginer

inginer

IMSP „Centrul mamei și Copilului”

Declarația

de avere

96

Gîncu

Arian

M

2001

mun.Chișinău

PDM

tehnician

muncitor ambalare

Zacaz.md

Declarația

de avere

97

Podbilschi

Eugeniu

M

2000

Șendreni, Nisporeni

PDM

programator

magazioner

„Procar Adac” SRL

Declarația

de avere

98

Verdeș

Sanda

F

2001

Criuleni

PDM

studentă

studentă

USM

Declarația

de avere

99

Levițchi

Constantin

M

1996

mun.Chișinău

PDM

inginer

inginer

IMSP „Centrul Mamei și Copilului”

Declarația

de avere

100

Ciubuc

Andreea

F

1999

Sadova, Călărași

PDM

studentă

studentă

UTM

Declarația

de avere

101

Raileanu

Radu

M

2001

Dobrogea, Chișinău

PDM

manager în turism

operator

„ATD Tehnologies” SRL

Declarația

de avere

102

Repeșciuc

Cătălina

F

2002

Ermoclia, Ștefan Vodă

PDM

studentă

studentă

Centrul de Excelență în Medicină „Raisa Pacalo”

Declarația

de avere

103

Prisăcaru

Drăgălina

F

09.02. 2003

Olișcani, Șoldănești

PDM

studentă

studentă

Centrul de Excelență în Medicină „Raisa Pacalo”

Declarația

de avere

Lista a fost întocmită cu respectarea cotei minime de reprezentare de 40% pentru ambele sexe: 46,6% sau 48 femei și 53,4% sau 55 bărbați