Candidați înregistrați

Lista

candidaților î№egistrați pentru funcția de PRIMAR la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023

în circumscripția electorală UTA Gagauzia №. 36

 

CECE UTA Gagauzia №. 36

Denumirea circumscripției

Nume/Prenume

(de către cine a fost desemnat)

(denumirea formațiunii/ Candidat independent)

№. și data hotărârii de înregistrare

CECEM

Comrat №. 36/1

1

Dudoglo Nicolai

Candidat independent

№ 26 din 05.10.2023

2

Anastasov Serghei

Candidat independent

№ 40 din 08.10.2023

3

Chiulaflî Sergei

Candidat independent

№ 49 din 10.10.2023

4

Dimitroglo Ivan

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

№ 57 din 11.10.2023

5

Cîssa Valeri

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

№ 58 din 11.10.2023

6

Novac Vasili

Candidat independent

№ 59 din 12.10.2023

7

Plucci Maria

Candidat independent

№ 60 din 12.10.2023

8

Iachimov Vladimir

Candidat independent

№ 61 din 12.10.2023

CECEM

Ceadîr-Lunga №. 36/2

1

Constantinov Ivan

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

№. 6 din 05.10.2023

2

Topal Anatoli

Candidat independent

№. 7 din 05.10.2023

3

Culev Anatoli

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

№. 8 din 05.10.2023

4

Marangoz Gheorghi

Candidat independent

№. 27 din 11.10.2023

5

Petcoglo Elvira

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№. 28 din 11.10.2023

CECEO

Vulcănești №. 36/3

1

Petrioglu Victor

Partidul politic „Partidul Nostru"

№ 8 din 29.09.2023

2

Posmac Nicolai

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

№ 10 din 29.09.2023

3

Crețu Ivan

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№ 12 din 30.09.2023

4

Onofrei Anna

Candidat independent

№ 17 din 05.10.2023

5

Doțu Alla

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

№ 19 din 06.10.2023

6

Cernev Serghei

Candidat independent

№ 23 din 06.10.2023

CECES

Avdarma №. 36/4

1

Caramit Dmitri

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

№7 din 05.10.2023

2

Casim Ivan

Candidat independent

№10 din 08.10.2023

3

Hor Harlampi

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№16 din 08.10.2023

4

Gargalîc Piotr

Candidat independent

№21 din 08.10.2023

CECES

Baurci №. 36/5

1

Tucan Sergei  

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

№6 din 05.10.2023

2

Tucan Nadejda

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№7 din 06.10.2023

3

Ialanji Marina

Candidat independent

№10 din 09.10.2023

4

Cadîn Nicolai

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

№22 din 10.10.2023

5

Carapirea Nicolai

Candidat independent

№29 din 10.10.2023

CECES

Beșalma №. 36/6

1

Moș Valeri

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

№6 din 05.10.2023

2

Curu Eduard

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№8 din 05.10.2023

3

Chiosea Gheorgi

Candidat independent

№12 din 05.10.2023

4

Filioglo Grigori

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

№10 din 05.10.2023

CECES

Beșghioz №. 36/7

1

Garbali Valeri

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№6 din 05.10.2023

2

Arabadji Elena

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

№8 din 06.10.2023

3

Todorov Fiodor

Candidat independent

№10 din 09.10.2023

4

Seiz Maria

Candidat independent

№14 din 11.10.2023

CECES

Bugeac №. 36/8

1

Dudoglo Nicolai

Candidat independent

№6 din 05.10.2023

2

Gargalîc Stepan

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№8 din 08.10.2023

CECES

Carbalia №. 36/9

1

Chiosea Tatiana

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

№5 din 06.10.2023

2

Dermenji Ruslan

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№7 din 06.10.2023

3

Gaidarji Oleg

Partidul Politic „Partidul Acţiunii Comune - Congresul Civic”

№9 din 06.10.2023

CECES

Cazaclia №. 36/10

1

Uzun Anatoli

Candidat independent

№9 din 06.10.2023

2

Taca Stepan

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№10 din 06.10.2023

3

Chior Grigori

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

№26 din 11.10.2023

4

Momat Elena

Candidat independent

№31 din 11.10.2023

CECES

Chioselia Rusă №. 36/11

1

Gospodinov Gheorghi

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№  6  din 06.10.2023

CECES

Chiriet-Lunga

№. 36/12

1

Tudoroglo Grigorii

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

№ 10 din 05.10.2023

2

Acbaș Ivan

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

№ 11 din 06.10.2023

3

Drumi Dmitri

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№ 17 din 06.10.2023

4

Caicî Valentina

Candidat independent

№ 18 din 08.10.2023

5

Nicolaev Ivan

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

№ 22 din 10.10.2023

6

Diacov Ivan

Candidat independent

№ 23 din 10.10.2023

CECES

Chirsova №. 36/13

1

Nicologlo Ivan

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

№8 din  05.10.2023

2

Sapunji Serghei

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№10 din 05.10.2023

3

Hohlova Anna

Candidat independent

№19 din 08.10.2023

4

Zlatovcen Ivan

Candidat independent

№23 din 10.10.2023

CECES

Cioc-Maidan №. 36/14

1

Gorelco Gheorghi

Candidat independent

№ 6 din 05.10.2023

2

Ceban Elena

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№ 7 din 05.10.2023

3

Tonco Serghei

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

№ 8 din 05.10.2023

4

Nichita Vitali

Candidat independent

№ 11 din 06.10.2023

5

Constandoglo Oleg

Candidat independent

№ 12 din 06.10.2023

6

Arnaut Pavel

Candidat independent

№26 din 10.10.2023

7

Ianioglo Lilia

Candidat independent

№27 din 10.10.2023

CECES

Cișmichioi №. 36/15

1

Madjar Piotr

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

№11 din 05.10.2023

2

Moldovean Alexei

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№16 din 09.10.2023

3

Caraterzi Vera

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

№19 от 10.10.2023

4

Jecova Sofia

Candidat independent

№24 от 10.10.2023

CECES

Congaz 36/16

1

Panaitov Nicolai

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№8 din 05.10.23

2

Arnaut Stepan

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

№9 din 05.10.23

3

Sobor  Vasili

Candidat independent

№24 din 05.10.23

4

Tulba Gavril

Candidat independent

№25 din 05.10.2023

5

Caraseni Stepan

Candidat independent

№26 din 05.10.2023

6

Frangu Gheorghi

Candidat independent

№32 din 10.10.2023

7

Esir Mihail

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

№40 din 10.10.2023

CECEC

Congazcicul de Sus 36/17

1

Tucan Evgheni

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

№ 8 din 05.10.2023

2

Ostaș Lidia

Candidat independent

№ 10 din 07.10.2023

3

Dimitroglo Vasilisa

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

№14 din 10.10.2023

4

Ichizli Grigori

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№16 din 10.10.2023

CECES

Copceac 36/18

1

Garizan Oleg

Candidat independent

№10 din 06.10.2023

2

Fucedji Vadim

Candidat independent

№18 din 08.10.2023

3

Stamov Ivan

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№19 din 08.10.2023

4

Cabacoglo Mihail

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

№25 din 09.10.2023

CECES

Cotovscoe 36/19

1

Palic Gheorghi

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№7 din 07.10.2023

CECES

Dezghingea 36/20

1

Capsamun Vasilii

Candidat independent

№6 din 05.10.2023

2

Radov Alexandr

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№12 din 06.10.2023

CECEС

Etulia 36/21

1

Popova Natalia

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

№ 6 din 05.10.2023

2

Cuidjuclu Serghei

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№ 7 din 05.10.2023

3

Mînzat Anna

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

№ 10 din 06.10.2023

4

Zabun Dumitru

Candidat independent

№ 11 din 06.10.2023

5

Onos Evgheni

Partidul Politic «Partidul Nostru»

№ 14 din 06.10.2023

CECES

Ferapontievca 36/22

1

Şevcenco Elena

Partidul Politic «Bugeacul Nostru»

№ 9 din 05.10.2023

2

Nedova Valentina

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

№13 din 09.10.2023

3

Celac Galina

Candidat independent

№15 din 09.10.2023

4

Odnostalco Elena

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

№17 din 11.10.2023

5

Odnostalco Alexandr

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

№18 din 11.10.2023

6

Cristova Svetlana

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№19 din 11.10.2023

7

Jelihovscaia Tatiana

Candidat independent

№20 din 11.10.2023

CECES

Gaidar 36/23

1

Calpacci Dmitri

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№8 din 05.10.2023

2

Topal Alexandr

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

№10 din 05.10.2023

3

Topal Piotr

Candidat independent

№16 din 09.10.2023

4

Chiosea Ilia

Candidat independent

№17 din 10.10.2023

CECES

Joltai 36/24

1

Koșulinskii Ilia

Candidat independent

№7 din 06.10.2023

2

Chiciuc Piotr

Candidat independent

№8 din 06.10.2023

3

Golaslî Serghei

Partidul Politic «ȘANSĂ»

№9 din 06.10.2023

CECEC

Svetlîi 36/25

1

Marcenco Ivan

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

№ 5 din 07.10.2023

2

Juraveli Djulietta

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№ 6 din 08.10.2023

3

Ceachir Dmitri

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

№ 9 din 09.10.2023

4

Lugovskoi Oleg

Candidat independent

№ 12 din 10.10.2023

5

Repcinski Victor

Candidat independent

№ 13 din 10.10.2023

CECES

Tomai 36/26

1

Chiosea Dmitrii

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

№ 6 din 05.10.2023

2

Nedov Ivan

Partidul Politic „ŞANSĂ”

№ 9 din 07.10.2023

3

Topciu Fiodor

Candidat independent

№ 14 din 10.10.2023

 

Lista
candidaților înregistrați pentru funcția de CONSILIER în consiliile locale de nivelul întâi

 la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023, în circumscripția electorală UTA Găgăuzia nr. 36

CIRCUMSCRIPȚIILE ELECTORALE DE NIVELUL I

Denumirea circumscripției

consilieri

(denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți)

Numărul

candidaților pe listele de consilieri

Nr. și data hotărârii de înregistrare

CECEM

Comrat nr. 36/1

1

Mihailov Stepan - candidat independent

-

№8 din 05.10.2023

2

Dimitroglo Nicolai - candidat independent

-

№9 din 05.10.2023

3

Bolgar Andrei - candidat independent

-

№10 din 05.10.2023

4

Dudoglo Tatiana - candidat independent

-

№11 din 05.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării şi Consolidării Moldovei”

24

№12 din 05.10.2023

6

Mardari Ilia - candidat independent

-

№13 din 05.10.2023

7

Mavrodi Semen - candidat independent

-

№14 din 05.10.2023

8

Partidul Politic „Bugeacul Nostru”

15

№15 din 05.10.2023

9

Sacara Valeri - candidat independent

-

№16 din 05.10.2023

10

Cara Stepan - candidat independent

-

№17 din 05.10.2023

11

Mitioglo Gheorgi - candidat independent

-

№18 din 05.10.2023

12

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

15

№19 din 05.10.2023

13

Șușulcov Iuri - candidat independent

-

№20 din 05.10.2023

14

Cara Vladimir - candidat independent

-

№21 din 05.10.2023

15

Moise Nichita - candidat independent

-

№22 din 05.10.2023

16

Cara Gheorghii - candidat independent

-

№23 din 05.10.2023

17

Ceban Vladimir - candidat independent

-

№24 din 05.10.2023

18

Levintii Dmintrii - candidat independent

-

№25 din 05.10.2023

19

Vlah Gheorghi - candidat independent

-

№27 din 06.10.2023

20

Varban Gheorghi - candidat independent

-

№28 din 06.10.2023

21

Manol Dmitri - candidat independent

-

№29 din 06.10.2023

22

Buzadji Evgheni - candidat independent

-

№30 din 06.10.2023

23

Vlah Tamara - candidat independent

-

№31 din 06.10.2023

24

Cîlcic Ivan - candidat independent

-

№32 din 06.10.2023

25

Cîssa Vitali - candidat independent

-

№33 din 06.10.2023

26

Zlatov Grigori - candidat independent

-

№34 din 07.10.2023

27

Chiseeva Cristina - candidat independent

-

№35 din 08.10.2023

28

Dudoglo Ilia - candidat independent

-

№36 din 08.10.2023

29

Șevel Andrei - candidat independent

-

№38 din 08.10.2023

30

Partidul Politic „Partidul Progresului National”

18

№39 din 08.10.2023

31

Gaidarji Dmitri - candidat independent

-

№41 din 09.10.2023

32

Petrovici Vitali - candidat independent

-

№42 din 09.10.2023

33

Buiclî Mihail - candidat independent

-

№43 din 09.10.2023

34

Patraman Taras - candidat independent

-

№44 din 09.10.2023

35

Partidul Liberal Democrat din Moldova

14

№45 din 10.10.2023

36

Plucci Maria - candidat independent

-

№46 din 10.10.2023

37

Bessarab Vladimir - candidat independent

-

№47 din 10.10.2023

38

Gheorghiu Veaceslav - candidat independent

-

№48 din 10.10.2023

39

Mavrodi Stepan - candidat independent

-

№52 din 11.10.2023

40

Cara Mihail - candidat independent

-

№53 din 11.10.2023

41

Partidul Politic „ȘANSĂ”

20

№54 din 11.10.2023

42

Cara Janna - candidat independent

-

№55 din 11.10.2023

43

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

22

№56 din 11.10.2023

44

Bolgar Maxim - candidat independent

-

№62 din 12.10.2023

45

Uzun Victor - candidat independent

-

№63 din 12.10.2023

46

Patraman Dmitri - candidat independent

-

№64 din 12.10.2023

47

Caraivan Alexandr - candidat independent

-

№65 din 12.10.2023

48

Ceban Constantin - candidat independent

-

№67 din 12.10.2023

49

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

19

№68 din 12.10.2023

50

Calaianov Denis - candidat independent

-

№69 din 12.10.2023

51

Mavrodi Ivan - candidat independent

-

№70 din 12.10.2023

52

Gorelco Ruslan - candidat independent

-

№71 din 12.10.2023

53

Molla Ivanna - candidat independent

-

№72 din 12.10.2023

54

Pometco Oleg - candidat independent

-

№73 din 12.10.2023

55

Gherasimov Serghei - candidat independent

-

№74 din 12.10.2023

56

Cîssa Mihail - candidat independent

-

№75 din 12.10.2023

 

 

 

 

CECEM

Ceadîr-Lunga nr. 36/2

1

Partidul Politic „Bugeacul Nostru”

19

Nr. 9 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

24

Nr. 10 din 05.10.2023

3

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

19

Nr. 11 din 05.10.2023

4

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

12

Nr.12 din 05.10.2023

5

Topciu Victor  - candidat independent

-

Nr.13 din 05.10.2023

6

Petcov Nicolai - candidat independent

-

Nr.14 din 05.10.2023

7

Cojocar Serghei - candidat independent

-

№ 16 din 06.10.2023

8

Radulov Nicolai - candidat independent

-

№ 17 din 06.10.2023

9

Șișcova Olga - candidat independent

-

№ 18 din 07.10.2023

10

Partidul Politic „ȘANSĂ”

-

№ 19 din 11.10.2023

11

Radulov Piotr - candidat independent

-

№ 20 din 11.10.2023

12

Coșarnaia Vera - candidat independent

-

№ 21 din 11.10.2023

13

Dișli Nicolai - candidat independent

-

№ 22 din 11.10.2023

14

Torlac Serghei  - candidat independent

-

№ 23 din 11.10.2023

15

Bratan Gheorghi - candidat independent

-

№ 24 din 11.10.2023

16

Calîn Nicolai - candidat independent

-

№ 25 din 11.10.2023

17

Ivanov Vasili - candidat independent

-

№ 26 din 11.10.2023

18

Cheleș Vitali - candidat independent

-

№ 29 din 11.10.2023

19

Molla Ivan - candidat independent

-

№ 30 din 11.10.2023

20

Cojocar Ecaterina - candidat independent

-

№ 31 din 11.10.2023

21

Ormanji Alexandr - candidat independent

-

№ 32 din 11.10.2023

22

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării şi Consolidării Moldovei”

12

№ 33 din 12.10.2023

CECEO

Vulcănești

nr. 36/3

1

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

23

№ 10 din 29.09.2023

2

Partidul politic "Partidul Nostru"

17

№ 8 din 29.09.2023

3

Mihailov Vladimir - candidat independent

-

№ 11 din 29.09.2023

4

Partidul Politic „ȘANSĂ”

18

№ 15 din 03.10.2023

5

Șinic Vadim - candidat independent

-

№ 14 din 03.10.2023

6

Pavlioglu Fiodor - candidat independent

-

№ 16 din 03.10.2023

7

Kopushchulu Gheorghy  - candidat independent

-

№ 18 din 05.10.2023

8

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

18

№ 20 din 06.10.2023

9

Filippova Valentina- candidat independent

-

№ 21 din 06.10.2023

CECES

Avdarma

nr. 36/4

1

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

12

№8 din 05.10.2023

2

Grec Nadejda - candidat independent

-

№9 din 06.10.2023

3

Arfanos Piotr - candidat independent

-

№11 din 08.10.2023

4

Celenghir Ivan - candidat independent

-

№12 din 08.10.2023

5

Iazadji Mihail - candidat independent

-

№13 din 08.10.2023

6

Marinov Semion - candidat independent

-

№14 din 09.10.2023

7

Caramit Ivan - candidat independent

-

№15 din 09.10.2023

8

Trandafilov Fiodor - candidat independent

-

№17 din 10.10.2023

9

Partidul Politic „ȘANSĂ”

 

№18 din 10.10.2023

10

Guna Vitali - candidat independent

-

№19 din 10.10.2023

11

Gargalîc Piotr - candidat independent

-

№20 din 10.10.2023

CECES

Baurci nr. 36/5

1

Partidul Politic „ȘANSĂ”

15

№8 din 06.10.2023

2

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

17

№9 din 06.10.2023

3

Cernioglo Nicolai - candidat independent

-

№11 din 09.10.2023

4

Paşalî Danil - candidat independent

-

№12 din 09.10.2023

5

Ostrioglo  Dmitri - candidat independent

-

№13 din 09.10.2023

6

Calpacci Anna - candidat independent

-

№14 din 10.10.2023

7

Carapirea Piotr - candidat independent

-

№16 din 10.10.2023

8

Carapirea Arseni - candidat independent

-

№17 din 10.10.2023

9

Calpacci Constantin - candidat independent

-

№18 din 10.10.2023

10

Popaz Dionis - candidat independent

-

№19 din 10.10.2023

11

Cernioglo Ivan - candidat independent

-

№20 din 10.10.2023

12

Cristev Ivan - candidat independent

-

№21 din 10.10.2023

13

Chirli Harlampi - candidat independent

-

№23 din 10.10.2023

14

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

9

№24 din 10.10.2023

15

Ormanji Piotr - candidat independent

-

№25 din 10.10.2023

16

Telpiz Victor - candidat independent

-

№26 din 10.10.2023

17

Coltuclu Serghei - candidat independent

-

№27 din 10.10.2023

18

Terzi Andrei - candidat independent

-

№28 din 10.10.2023

19

Orman Anna - candidat independent

-

№30 din 10.10.2023

20

Carapirea Nicolai - candidat independent

-

№31 din 10.10.2023

CECES

Beșalma

nr. 36/6

1

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

9

№7 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

№9 din 05.10.2023

3

Chiosea Georgi - candidat independent

-

№13 din 05.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

15

№11 din 05.10.2023

5

Gaidarji Gheorghi - candidat independent

-

№14 din 09.10.2023

6

Capaclî Piotr - candidat independent

-

№15 din 10.10.2023

7

Kalan  Maia - candidat independent

-

№16 din 12.10.2023

8

Cîrboba Olga  - candidat independent

-

№17 din 12.10.2023

9

Tihu  Galina - candidat independent

-

№18 din 12.10.2023

CECES

Beșghioz

nr. 36/7

1

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

№7 din 05.10.2023

2

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

9

№9 din 06.10.2023

3

Moșat Mihail - candidat independent

-

№11 din 09.10.2023

4

Cambur Ivan - candidat independent

-

Nr.12 din 10.10.2023

5

Cara Nicolai- candidat independent

-

№13 din 11.10.2023

6

Carastaianov Anatoli - candidat independent

-

№15 din 11.10.2023

7

Bratan Vitalie - candidat independent

-

№16 din 11.10.2023

8

Efteni Nina - candidat independent

-

№17 din 11.10.2023

CECES

Bugeac nr. 36/8

1

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

9

№7  din 06.10.2023

2

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

№9 din 08.10.2023

3

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

5

№10 din 11.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

9

№11 din 11.10.2023

CECES

Carbalia

nr. 36/9

1

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

9

№6 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

№8 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Acţiunii Comune - Congresul Civic”

9

№10 din 06.10.2023

CECES

Cazaclia

nr. 36/10

1

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

№11 din 06.10.2023

2

Uzun Anatoli Dmitri 1973 - candidat independent

-

№12 din 06.10.2023

3

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

15

№13 din 07.10.2023

4

Boev Constantin - candidat independent

-

№14 din 07.10.2023

5

Cuiujuclu Mihail - candidat independent

-

№15 din 07.10.2023

6

Cioban Dmitri - candidat independent

-

№16 din 08.10.2023

7

Mandaji Ilia - candidat independent

-

№17 din 08.10.2023

8

Varban Dmitri - candidat independent

-

№18 din 08.10.2023

9

Cioban Anghelina - candidat independent

-

№19 din 09.10.2023

10

Col Ivan - candidat independent

-

№20 din 09.10.2023

11

Uzun Anatoli Dmitri 1967 - candidat independent

-

№21 din 09.10.2023

12

Col Maxim - candidat independent

-

№22 din 09.10.2023

13

Stamat Igor - candidat independent

-

№23 din 09.10.2023

14

Chior Afanasi - candidat independent

-

№24 din 09.10.2023

15

Tașci Mihail - candidat independent

-

№25  din 10.10.2023

16

Fazlî Elena - candidat independent

-

№27 din 11.10.2023

17

Cuiujuclu Nicolai - candidat independent

-

№28 din 11.10.2023

18

Ceban Grigori - candidat independent

-

№29 din 11.10.2023

19

Stamat Anghilina - candidat independent

-

№32 din 11.10.2023

20

Cavalji Mihail - candidat independent

-

№33 din 11.10.2023

21

Carapirea Anatoli - candidat independent

-

№34 din 11.10.2023

22

Cioban Pelaghia - candidat independent

-

№35 din 11.10.2023

23

Momat Elena - candidat independent

-

№36 din 11.10.2023

CECES

Chioselia Rusă

nr. 36/11

1

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

№ 7 din 06.10.2023

2

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

5

№11 din 11.10.2023

CECES

Chiriet-Lunga

nr. 36/12

1

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

7

№ 8 din 05.10.2023

2

Jelezoglo Vladimir - candidat independent

-

№ 9 din 05.10.2023

3

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

№ 12 din 06.10.2023

4

Chiurccu Gheorghi - candidat independent

-

№ 13 din 06.10.2023

5

Cuiudjuclu Gheorghi - candidat independent

-

№ 14 din 06.10.2023

6

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

12

№ 15 din 06.10.2023

7

Chiurcci Piotr - candidat independent

-

№ 16 din 06.10.2023

8

Jelezoglo Nicolai - candidat independent

-

№ 19 din 08.10.2023

9

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

6

№ 20 din 09.10.2023

10

Ghimiușliu Piotr - candidat independent

-

№ 21 din 09.10.2023

11

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

-

№ 24 din 10.10.2023

12

Caicî Nicolai - candidat independent

 

№ 25 din 10.10.2023

CECES

Chirsova

nr. 36/13

1

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

15

№ 09 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

№ 11 din 05.10.2023

3

Avramoglo Fiodor - candidat independent

-

№12 din 06.10.2023

4

Ciolac Constantin - candidat independent

-

№13 din 07.10.2023

5

Fucidji Constantin - candidat independent

-

№14 din 07.10.2023

6

Radov Piotr - candidat independent

-

№15 din 07.10.2023

7

Boican Valeri - candidat independent

-

№16 din 07.10.2023

8

Nicologlo Dmitri - candidat independent

-

№17 din 07.10.2023

9

Tomaili Ivan - candidat independent

-

№18 din 07.10.2023

10

Tanasoglo Leonid - candidat independent

-

№20 din 08.10.2023

11

Zlatovcen Vadim - candidat independent

-

№21 din 08.10.2023

12

Hohlova Anna - candidat independent

-

№22 din 08.10.2023

13

Malai Vasili - candidat independent

-

№24 din 10.10.2023

14

Bass Gheorghi - candidat independent

-

№25 din 10.10.2023

15

Sarioglo Gheorghi - candidat independent

-

№26 din 10.10.2023

16

Bass Serghei - candidat independent

-

№27 din 10.10.2023

17

Dobrioglo Iuri - candidat independent

-

№28 din 10.10.2023

18

Ghiuzeli Maria - candidat independent

-

№29 din 10.10.2023

19

Aladov Pavel - candidat independent

-

№30 din 10.10.2023

CECES

Cioc-Maidan

nr. 36/14

1

Partidul Politic „ȘANSĂ”

7

№ 9 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

10

№ 10 din 05.10.2023

3

Slav Piotr - candidat independent

-

№ 13 din 06. 10.2023

4

Ianioglo Nadejda - candidat independent

-

№ 14 din 06. 10.2023

5

Dimov Gheorghi - candidat independent

-

№ 15 din 07 .10.2023

6

Ganeli Gheorghi - candidat independent

-

№ 16 din 07. 10.2023

7

Теtrioglo Irina - candidat independent

-

№ 17 din 08.10.2023

8

Iamboglo Dmitri - candidat independent

-

№ 18 din 08.10.2023

9

Cambur Marianna - candidat independent

-

№ 19 din 08 .10.2023

10

Аrnaut Ilia - candidat independent

-

№20 din 09.10.2023

11

Știroi Valentina - candidat independent

-

№21 din 09.10.2023

12

Аrnaut Pavel - candidat independent

-

№22 din 10.10.2023

13

Тоmailî Victor - candidat independent

-

№23 din 10.10.2023

14

Ianioglo Lilia - candidat independent

-

№24 din 10.10.2023

15

Аrabadji Anna - candidat independent

-

№25 din 10.10.2023

16

Plucci Anatoli - candidat independent

-

№26 din 11.10.2023

17

Nichita Vitali - candidat independent

-

№27 din 11.10.2023

CECES

Cișmichioi

nr. 36/15

1

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

13

№15 din 09.10.2023

2

Partidul Politic „ȘANSĂ”

15

№17 din 09.10.2023

3

Rișilian Evghenia - candidat independent

-

№18 din 09.10.2023

4

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

15

№20 din 10.10.2023

5

Gaidarlî Aliona - candidat independent

-

№21 din 10.10.2023

6

Boev Gheorghi - candidat independent

-

№22 din 10.10.2023

7

Ianul Dmitri - candidat independent

-

№23 din 10.10.2023

8

Sargheliu Oleg - candidat independent

-

№25 din 10.10.2023

CECES

Congaz

nr. 36/16

1

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

18

№6 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „ȘANSĂ”

25

№7 din 05.10.2023

3

Radov Gheorghi - candidat independent

-

№10 din 05.10.2023

4

Caraseni Chirill - candidat independent

-

№11 din 05.10.2023

5

Chiuljiu Ilia - candidat independent

-

№12 din 05.10.2023

6

Buzadji  Iosif  - candidat independent

-

№13 din 05.10.2023

7

Manolov  Stepan - candidat independent

-

№14 din 05.10.2023

8

Arabadji  Nicolai - candidat independent

-

№15 din 05.10.2023

9

Vîlciu  Gherorghi - candidat independent

-

№16 din 05.10.2023

10

Tulba Gavril - candidat independent

-

№17  din 05.10.2023

11

Cebanov Alexandr  - candidat independent

-

№18 din 05.10.2023

12

Harciu Seghei - candidat independent

-

№19 din 05.10.2023

13

Bargan Nicolai - candidat independent

-

№20 din 05.10.2023

14

Sobor Stepan - candidat independent

-

№21 din 05.10.2023

15

Caraseni Stepan - candidat independent

-

№22 din 05.10.2023

16

Grozdev Andrei - candidat independent

-

№23 din 05.10.2023

17

Iasîbaș Alexandr - candidat independent

-

№27 din 09.10.2023

18

Caraseni Mihail - candidat independent

-

№28 din 09.10.2023

19

Eftodii Vasili - candidat independent

-

№29 din 09.10.2023

20

Grozdev Ivan - candidat independent

-

№30 din 09.10.2023

21

Caraseni Iosif - candidat independent

-

№31 din 09.10.2023

22

Bessarab Nicolai - candidat independent

-

№34 din 10.10.2023

23

Comur Chirill - candidat independent

-

№35 din 10.10.2023

24

Frangu Gheorghi - candidat independent

-

№36 din 10.10.2023

25

Statova Anna - candidat independent

-

№37 din 10.10.2023

26

Tulba Fiodor - candidat independent

-

№38 din 10.10.2023

27

Arnaut Seghei - candidat independent

-

№39 din 10.10.2023

28

Caraseni Vasili - candidat independent

-

№41 din 10.10.2023

29

Comur Stepan - candidat independent

-

№42 din 10.10.2023

30

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

20

№43 din 10.10.2023

CECEC

Congazcicul de Sus nr. 36/17

1

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

6

№ 9 din 05.10.2023

2

Ostaş Lidia – candidat independent

-

№11 din 07.10.2023

3

Voicov Nicolai - candidat independent

-

№13 din 08.10.2023

4

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

9

№15 din 11.10.2023

5

Partidul Politic „ȘANSĂ”

6

№17 din 11.10.2023

CECES

 Copceac

nr. 36/18

1

Partidul „Patrioţii Moldovei”

23

№ 11 din 06.10.2023

2

Curdov Dmitri - candidat independent

-

№ 12 din 06.10.2023

3

Malacili Vitali - candidat independent

-

№ 13 din 06.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

15

№ 14 din 06.10.2023

5

Orlioglo Gheorghi - candidat independent

-

№ 15 din 06.10.2023

6

Colioglo Alexandr - candidat independent

-

№ 16 din 08.10.2023

7

Fucedji Vadim - candidat independent

-

№ 17 din 08.10.2023

8

Uzun Vasili - candidat independent

-

№ 20 din 09.10.2023

9

Ivancioglo Vladimir - candidat independent

-

№ 21 din 09.10.2023

10

Manastîrlî Vadim - candidat independent

-

№ 22 din 09.10.2023

11

Anghelcev Dmitri - candidat independent

-

№ 23 din 09.10.2023

12

Ceavdari Dmitri - candidat independent

-

№ 24 din 09.10.2023

13

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

21

№ 26 din 09.10.2023

14

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

13

№ 27 din 10.10.2023

15

Partidul Politic „ȘANSĂ”

14

№ 28 din 10.10.2023

16

Dimov Vasili - candidat independent

-

№ 30 din 11.10.2023

17

Sacali Mihail - candidat independent

-

№ 31 din 11.10.2023

18

Gaidarji Gheorghi - candidat independent

-

№ 32 din 11.10.2023

19

Ialanji Serghei - candidat independent

-

№ 33 din 11.10.2023

CECES

 Cotovscoe

 nr. 36/19

1

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

№ 8 din 07.10.2023

2

Reguș Svetlana - candidat independent

-

№9 din 09.10.2023

CECES

 Dezghingea

nr. 36/20

1

Partidul „Patrioţii Moldovei”

14

№7 din 05.10.2023

2

Tomailî Valentina - candidat independent

-

№8 din 05.10.2023

3

Sîrbu Maxim - candidat independent

-

№9 din 05.10.2023

4

Berezean Denis - candidat independent

-

№10 din 05.10.2023

5

Gradinar Sergei - candidat independent

-

№11 din 05.10.2023

6

Partidul Politic „ȘANSĂ”

15

№13 din 06.10.2023

7

Ghenova Anna - candidat independent

-

№14 din 06.10.2023

8

Cara Gheorghii - candidat independent

-

№15 din 07.10.2023

9

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

7

№16 din 07.10.2023

10

Terzi Ivan - candidat independent