Candidați înregistrați

Lista

candidaților înregistrați pentru funcția de consilier în consiliile locale de nivelul întâi

 la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023, în circumscripția electorală raională Soroca nr. 29

 

CIRCUMSCRIPȚIILE ELECTORALE DE NIVELUL I

Denumirea circumscripției

consilieri

(denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți)

Numărul

candidaților pe listele de consilieri

Nr. și data hotărârii de înregistrare

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Municipiul  Soroca  nr.29/1

 

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiunii Comune – Congresul Civic”

14

nr.3/7 din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

17

nr.3/8 din 05 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

22

nr.3/9 din 05 octombrie 2023

4.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

29

nr.3/10 din 05 octombrie 2023

5.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

16

nr.3/11 din 05 octombrie 2023

6.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

14

nr.3/12 din 05 octombrie 2023

7.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

31

nr.3/13 din 05 octombrie 2023

8.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

15

nr.5/5 din 09 octombrie 2023

9.

Partidul Politic MIȘCAREA RESPECT MOLDOVA

16

nr.5/6 din 09 octombrie 2023

10.

Spinei Victor, candidat independent

1

nr.5/7 din 09 octombrie 2023

11.

Partidul politic ,,Partidul Nostru”

23

nr.5/8 din 09 octombrie 2023

12.

Partidul Politic Partidul Popular din Republica Moldova

15

nr.5/9 din 09 octombrie 2023

13.

Partidul Politic ,,Platforma Demnitate și Adevăr”

18

nr.5/10 din 09 octombrie 2023

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Bădiceni nr.29/2

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

14

nr.7 din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

14

nr.5 din 05 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

7

nr.9 din 05 octombrie 2023

4.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr.11 din 05 octombrie 2023

5.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

9

nr.13 din 09 octombrie 2023

Consiliul electoral al circumscripției Electorale 

Satul Băxani nr.29/3

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr.7 din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

9

nr.8 din 05 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

6

nr.10 din  09 octombrie 2023

4.

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

5

nr.12 din 09 octombrie 2023

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Bulboci nr.29/4

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

11

nr.9 din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

11

nr.11 din 05 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

nr.13 din 06 octombrie 2023

4.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

11

nr.15 din 07 octombrie 2023

5.

Partidul Politic MIȘCAREA RESPECT MOLDOVA

8

nr.17 din 09 octombrie 2023

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Căinarii Vechi nr.29/5

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

14

nr.7 din 06 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

13

nr.9 din 06 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

nr.11 din 08 octombrie 2023

4.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

9

nr.12 din 10 octombrie 2023

5.

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

10

nr.13 din 10 octombrie 2023

6.

Straton Eugeniu

 

nr.15 din 12 octombrie 2023

7.

Gaideec Victor

 

nr.17 din 12 octombrie 2023

 

 

 

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Cosăuți nr.29/6

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

13

nr.9 din 06 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

7

nr.11 din 06 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

9

nr.10 din 06 octombrie 2023

4.

Partidul Politic ,,Platforma Demnitate și Adevăr”

10

nr.13 din 11 octombrie 2023

5.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

7

nr.15 din 11 octombrie 2023

6.

Partidul Politic ,,Democrația Acasă”

10

nr.17 din 11 octombrie 2023

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Cremenciug nr.29/7

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

7

nr.5/1 din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr.8/2 din 09 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

7

nr.8/4 din 09 octombrie 2023

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Dărcăuți nr.29/8

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10

nr.2 din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

12

nr.4 din 07 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

7

nr.6 din 08 octombrie 2023

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Satul Dubna nr.29/9

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

11

 nr.6/2 din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

9

nr.8/2 din 09 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

5

nr.9/2 din 11 octombrie 2023

 

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Satul Egoreni nr.29/10

1.

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

6

nr.6/2 din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

7

nr.6/4 din 05 octombrie 2023

3.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

6

nr.9/2 din 10 octombrie 2023

4.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

11

nr.10/2 din 10 octombrie 2023

5.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr.11/2 din 11 octombrie 2023

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Holoșnița nr.29/11

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

14

 nr.7/2 din 06 octombrie 2023

2.

Partidul Politic ,,Platforma Demnitate și Adevăr”

5

nr.8/2 din 10 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

11

nr.9/2 din 11 octombrie 2023

4.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

7

nr.9/4 din 11 octombrie 2023

 

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Satul Hristici nr.29/12

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

9

nr.7/5 din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

8

nr.7/6 din 05 octombrie 2023

3.

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

7

nr.7/7 din 05 octombrie 2023

4.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

5

nr.7/8 din 05 octombrie 2023

5.

Partidul Politic MIȘCAREA RESPECT MOLDOVA

7

nr.8/2 din 11 octombrie 2023

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Iarova nr.29/13

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

7

nr.6/5 din 06 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

11

nr.6/4 din 06 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

7

nr.6/6 din 06 octombrie 2023

 

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Nimereuca nr.29/14

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

14

nr.3/4 din 06 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

17

nr.3/5 din 06 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

7

nr.3/6 din 06 octombrie 2023

4.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

13

nr.3/8 din 08 octombrie 2023

5.

Partidul Politic MIȘCAREA RESPECT MOLDOVA

7

nr.3/10 din 08 octombrie 2023

6.

Partidul Politic ,,PARTIDUL SCHIMBĂRII”

7

nr.3/12 din 09 octombrie 2023

7.

Tuchilă Andrei, candidat independent

1

nr.3/13 din 09 octombrie 2023

 

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Satul Oclanda nr.29/15

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10

nr.8/2 din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

6

nr.8/4 din 05 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

7

nr.9/2 din 09 octombrie 2023

4.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

5

nr.10/2 din 11 octombrie 2023

5.

Vacari Lidia, candidat independent

1

nr.11/2 din 12 octombrie 2023

 

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Ocolina nr.29/16

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

12

nr.9/2 din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic ,,Platforma Demnitate și Adevăr”

10

nr.9/4 din 05 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr.9/6 din 05 octombrie 2023

4.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

11

nr.9/8 din 05 octombrie 2023

 

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Parcani nr.29/17

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

15

nr.3/5 din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

15

nr.3/4 din 05 octombrie 2023

3.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

15

nr.3/6 din 05 octombrie 2023

4.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

7

nr.5/2 din 06 octombrie 2023

5.

Partidul Politic ,,Platforma Demnitate și Adevăr”

12

nr.6/2 din 10 octombrie 2023

 

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Pîrlița nr.29/18

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr.3/2 din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10

nr.3/4 din 05 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr.3/6 din 05 octombrie 2023

 

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Satul Racovăț nr.29/19

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

12

nr.3/2 din 06 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

13

nr.3/4 din 06 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr.4/2 din 07 octombrie 2023

4.

Partidul Politic ,,Platforma Demnitate și Adevăr”

13

nr.5/2 din 08 octombrie 2023

5.

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

7

nr.5/4 din 08 octombrie 2023

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Satul Redi-Cereșnovăț

nr.29/20

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr.4/3 din 04 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10

nr.4/4 din 04 octombrie 2023

3.

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

5

nr.7/2 din 08 octombrie 2023

4.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

5

nr.7/3 din 08 octombrie 2023

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Regina Maria nr.29/21

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

9

nr.3/2 din 06 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

7

nr.5/2 din 09 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

6

nr.5/3 din 09 octombrie 2023

4.

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

9

nr.5/5 din 09 octombrie 2023

 

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Rublenița nr.29/22

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

7

nr.3/4 din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

8

nr.3/5 din 05 octombrie 2023

3.

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

9

nr.3/6 din 05 octombrie 2023

4.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

13

nr.4/2 din 07 octombrie 2023

5.

Partidul Politic ,,Platforma Demnitate și Adevăr”

12

nr.4/4 din 07 octombrie 2023

6.

Partidul Politic MIȘCAREA RESPECT MOLDOVA

14

nr.5/2 din 10 octombrie 2023

7.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr.5/4 din 10 octombrie 2023

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Satul Rudi nr.29/23

1.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr.4/4 din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10

nr.4/3 din 05 octombrie 2023

3.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

5

nr.5/1 din 07 octombrie 2023

4.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

11

nr.6/2 din 10 octombrie 2023

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Schineni nr.29/24

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

12

nr.11 din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

9

nr.13 din 06 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

8

nr.8/15 din 09 octombrie 2023

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Stoicani nr.29/25

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

11

nr.5/3 din 03 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10

nr.5/4 din 03 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

5

nr.8/4 din 06 octombrie 2023

4.

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

9

nr.3/6 din 05 octombrie 2023

5.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

6

nr.5/1 din 07 octombrie 2023

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Satul Șeptelici nr.29/26

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

11

nr.6/1 din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

12

nr.6/2 din 05 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr.6/3 din 05 octombrie 2023

 

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Șolcani nr.29/27

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

11

nr.3/2 din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10

nr.3/4 din 05 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

7

nr.4/2 din 06 octombrie 2023

4.

Partidul Politic ,,Platforma Demnitate și Adevăr”

7

nr.4/4 din 06 octombrie 2023

 

 

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Tătărăuca Veche nr.29/28

1.

Partidul Politic ,,Platforma Demnitate și Adevăr”

7

nr.2/4 din 06 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

7

nr.2/5 din 06 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

12

nr.2/6 din 06 octombrie 2023

4.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

12

nr.3/2  din 08 octombrie 2023

5.

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

5

nr.4/2 din 09 octombrie 2023

6.

Partidul Politic „Partidul Acțiunii Comune – Congresul Civic”

7

nr.4/3 din 09 octombrie 2023

7.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

5

nr.4/4 din 09 octombrie 2023

8.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

12

nr.5/3 din 10 octombrie 2023

9.

Dolghier Alexandr

1

nr.5/4 din 10 octombrie 2023

10.

Puica Anatolii

1

nr.5/5  din 10 octombrie 2023

 

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Satul Trifăuți nr.29/29

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr.9/1 din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

8

nr.9/2 din 05 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

9

nr.9/3 din 05 octombrie 2023

 

 

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Vasilcău nr.29/30

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

13

nr.6/4 din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

13

nr.6/3 din 05 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr.8/3 din 09 octombrie 2023

4.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

12

nr.8/4 din 09 octombrie 2023

5.

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

6

nr.8/5 din 09 octombrie 2023

 

 

 

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Vărăncău nr.29/31

1.

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

13

nr.3/5 din 06 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

15

nr.3/7 din 06 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

13

nr.3/9 din 06 octombrie 2023

4.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

7

nr.4/11 din 09 octombrie 2023

5.

Boțoc Tatiana, candidat independent

1

nr.4/12 din 09 octombrie 2023

6.

Partidul Politic ,,Platforma Demnitate și Adevăr”

8

nr.4/14 din 09 octombrie 2023

7.

Gulica Alexandru, candidat independent

1

nr.5/14 din 10 octombrie 2023

8.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

11

nr.6/11 din 10 octombrie 2023

 

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Vădeni nr.29/32

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr.5/2  din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10

nr.5/1 din 05 octombrie 2023

3.

Partidul Politic ,,Platforma Demnitate și Adevăr”

12

nr.6/2 din 09 octombrie 2023

4.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr.6/4 din 09 octombrie 2023

 

 

 

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Satul Visoca nr.29/33

 

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

12

nr.4/1  din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Acțiunii Comune – Congresul Civic”

7

nr.4/2 din 05 octombrie 2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr.4/3 din 05 octombrie 2023

4.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

7

nr.5/1 din 10 octombrie 2023

5.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

6

nr.6/1 din 11 octombrie 2023

6.

Partidul Politic ,,Platforma Demnitate și Adevăr”

12

nr.6/2 din 11 octombrie 2023

 

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Comuna Volovița nr.29/34

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

14

nr.6/4  din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr.6/5 din 05 octombrie 2023

3.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

9

nr.6/6 din 05 octombrie 2023

4.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

11

nr.6/7 din 05 octombrie 2023

5.

Partidul Politic ,,Platforma Demnitate și Adevăr”

7

nr.8/2 din 09 octombrie 2023

 

Consiliul electoral al circumscripției Electorale  Satul Zastînca nr.29/35

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

15

nr.9/4  din 05 octombrie 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

13

nr.9/5 din 05 octombrie 2023

3.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

15

nr.9/6 din 05 octombrie 2023

4.

Partidul Politic MIȘCAREA RESPECT MOLDOVA

7

nr.2/12 din 09 octombrie 2023

5.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

7

nr.13/3 din 11 octombrie 2023

6.

Partidul Politic ,,Platforma Demnitate și Adevăr”

7

nr.13/4 din 11 octombrie 2023

 

Lista

candidaților înregistrați pentru funcția de primar la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023

în circumscripția electorală raională Soroca nr. 29

 

 

CIRCUMSCRIPȚIILE ELECTORALE DE NIVELUL I

 

Denumirea circumscripției

Nume/Prenume

(de către cine a fost desemnat)

(denumirea formațiunii/ candidat independent)

Nr. și data hotărârii de înregistrare

29/1

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Municipiul Soroca

1

Pilipețchi Lilia

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.3/1 din 05 octombrie 2023

2

Todirean Iurie

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.3/2 din 05 octombrie 2023

3

Paunescu Ana-Maria

Partidul Politic „Partidul Acțiunii Comune – Congresul Civic”

nr.3/3 din 05 octombrie 2023

4

Bordian Feodosie

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr.3/4 din 05 octombrie 2023

5

Țîmbaliuc Viorel

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.3/5 din 05 octombrie 2023

6

Bordian Valeriu

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

nr.3/6 din 05 octombrie 2023

7

Mihai Mîțu

Partidul Liberal Democrat din Moldova

nr.5/1 din 09 octombrie 2023

8

Său Victor

Partidul Politic MIȘCAREA RESPECT MOLDOVA

nr.5/2 din 09 octombrie 2023

9

Țurca Petru

Partidul politic „Partidul Nostru”

nr.5/3 din 09 octombrie 2023

10

Tănase Iurie

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr.5/4 din 09 octombrie 2023

 

 

 

 

29/2

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Comuna Bădiceni

1

Avornicița Marin

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.4 din  05 octombrie 2023

2

Gulica Ion

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr.8 din 05 octombrie 2023

3

Palamari Vasilii

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.6 din 05 octombrie 2023

4

Purici Tudor

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.10 din 05 octombrie 2023

5

Munteanu Victor

Partidul Liberal Democrat din Moldova

nr.12 din 09 octombrie 2023

 

 

 

 

 

29/3

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Satul Băxani

1

Vrancean Liudmila

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.5 din 05 octombrie 2023

2

Pereteatcu Ghenadie

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.6 din 05 octombrie 2023

3

Cristal Elena

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.9 din 09 octombrie 2023

4

Russu Igor

Candidat independent

nr.11 din 09 octombrie 2023

 

 

 

 

29/4

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Comuna Bulboci

1

Irimaș Valerii

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.8 din 05 octombrie 2023

2

Cojocaru Iurie

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.10 din 05 octombrie 2023

3

Crîșmari Filip

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.12 din 06 octombrie 2023

4

Borziac Fiodor

Partidul Liberal Democrat din Moldova

nr.14 din 07 octombrie 2023

5

Lisnic Marcel

Partidul Politic MIȘCAREA RESPECT MOLDOVA

nr.16 din 09 octombrie 2023

 

 

 

 

29/5

 

 

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Comuna Căinarii Vechi

1

Terentii Veaceslav

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.6 din 06 octombrie 2023

2

Marinescu Svetlana

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.8 din 06 octombrie 2023

3

Mandric Victor

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.10 din 08 octombrie 2023

4

Straton Eugeniu

Candidat independent

nr.14 din 12 octombrie 2023

5

Gaideec Victor

Candidat independent

nr.16 din 12 octombrie 2023

 

 

 

 

29/6

 

 

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale

Comuna Cosăuți

1

Repețchi Nicolae

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.5 din 06 octombrie 2023

2

Rotari Serghei

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr.7 din  06 octombrie 2023

3

Cojocari Grigorii

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.6 din 06 octombrie 2023

4

Sapojnic Ion

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr.12 din 11 octombrie 2023

5

Tarnaruțchii Vitalie

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.14 din 11 octombrie 2023

6

Prodan Andrei

Partidul Politic „Democrația Acasă”

nr.16 din 11 octombrie 2023

 

 

 

 

29/7

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Comuna Cremenciug

1

Pînzaru Anatolie

Candidat independent

nr.6/1 din 06 octombrie 2023

2

Postolachi Mihail

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.8/1 din 09 octombrie 2023

3

Bulmaga Ghenadie

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.8/3 din 09 octombrie 2023

 

 

 

 

29/8

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Comuna Dărcăuți

1

Ungurean Agnesa

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.1 din 06 octombrie 2023

2

Rozimovschi Oleg

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.2 din 07 octombrie 2023

3

Garmaliuc Lilia

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.5 din 08 octombrie 2023

4

 

 

 

29/9

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Satul Dubna

1

Sochirca Elena

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.6/1 din 05 octombrie 2023

2

Fornea Tatiana

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.8/1 din 09 octombrie 2023

3

Mihalcean Victoria

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.9/1 din 11 octombrie 2023

 

 

 

 

29/10

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Satul Egoreni

1

Matei Igor

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

nr.6/1 din 05 octombrie 2023

2

Mazniuc Igor

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.6/3 din 05 octombrie 2023

3

Vascauțan Ion

Partidul Liberal Democrat din Moldova

nr.9/1 din 09 octombrie 2023

4

Mutruc Victor

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.10/1 din 10 octombrie 2023

5

Cealic Liudmila

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.11/1 din 11 octombrie 2023

 

 

 

 

 

 

29/11

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Comuna Holoșnița

1

Pădure Radion

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.7/1 din  06 octombrie 2023

2

Luca Stela

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr.8/1 din 10 octombrie 2023

3

Groapă Violeta

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.9/1 din 11 octombrie 2023

4

Sulta Riceard

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.9/3 din 11 octombrie 2023

 

 

 

 

29/12

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Satul Hristici

1

Alexei Ivan

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.7/2 din  05 octombrie 2023

2

Baran Daniel

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.7/1 din 05 octombrie 2023

3

Caldare Daniela

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

nr.7/3 din 05 octombrie 2023

4

Rotari Stela

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.7/4 din 05 octombrie 2023

5

Pîrțachi Carolina

Partidul Politic MIȘCAREA RESPECT MOLDOVA

nr.8/1 din 11 octombrie 2023

 

 

 

 

29/13

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Comuna Iarova

1

Moscalciuc Nicolai

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.6/2 din 06 octombrie 2023

2

Chiriac Ivan

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.6/1 din 06 octombrie 2023

3

Paunescu Cristian

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.6/3 din 06 octombrie 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

29/14

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Comuna Nimereuca

1

Tuchila Ion

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.3/1 din 06 octombrie 2023

2

Naval Ion

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.3/2 din 06 octombrie 2023

3

Pasat Iurii

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr.3/3 din 06 octombrie 2023

4

Bilîc Roman

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.3/7 din 08 octombrie 2023

5

Cernitu Ion

Partidul Politic MIȘCAREA RESPECT MOLDOVA

nr.3/9 din 08 octombrie 2023

6

Sivirean Grigore

Partidul Politic „Partidul Schimbării”

nr.3/11 din 09 octombrie 2023

 

 

 

 

29/15

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Satul Oclanda

1

Cebotari Vladislav

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.8/1 din 05 octombrie 2023

2

Tarasiuc Valentin

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.8/3 din 05 octombrie 2023

3

Mamutiuc Alexandru

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.9/1 din 09 octombrie 2023

4

Șram Vladimir

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

nr.10/1 din 11 octombrie 2023

5

Vacari Lidia

Candidat independent

nr.11/1 din 12 octombrie 2023

 

 

 

 

29/16

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Comuna Ocolina

1

Chistol Liviu

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.9/1 din 05 octombrie 2023

2

Luca Diana

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr.9/3 din 05 octombrie 2023

3

Creciun Alexandru

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.9/5 din 05 octombrie 2023

4

Ceban Valentina

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.9/7 din 05 octombrie 2023

 

 

 

 

29/17

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Comuna Parcani

1

Prisacari Victoria

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.3/2 din 05 octombrie 2023

2

Cetulean Serghei

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.3/1 din 05 octombrie 2023

3

Zabrian Ivan

Partidul Liber Democrat din Moldova

nr.3/3 din 05 octombrie 2023

4

Sclearuc Lucia

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.5/1 din 06 octombrie 2023

5

Cazac Silvia

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr.6/1 din 10 octombrie 2023

 

 

 

 

29/18

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Comuna Pîrlița

1

Buzurniuc Gheorghe

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.3/1 din 05 octombrie 2023

2

Coțaga Grigorii

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.3/3 din 05 octombrie 2023

3

Vameș Larisa

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.3/5 din 05 octombrie 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

29/19

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Satul Racovăț

1

Novițchi Andrei

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.3/1 din 06 octombrie 2023

2

Andronic Tatiana

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.3/3 din 06 octombrie 2023

3

Țurcan Mihail

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.4/1 din 07 octombrie 2023

4

Fedco Oxana

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr.5/1 din 08 octombrie 2023

5

Ceban Angela

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

nr.5/3 din 08 octombrie 2023

6

Mitrofan Mihail

Partidul Politic MIȘCAREA RESPECT MOLDOVA

nr.6/1 din 11 octombrie 2023

 

 

 

 

29/20

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Satul Redi Cereșnovăț

1

Răileanu Maia

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.4/2 din 04 octombrie 2023

2

Gînca Larisa

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.4/1 din 04 octombrie 2023

3

Railean Ina

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.7/1 din 08 octombrie 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

29/21

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Comuna Regina Maria

1

Guzun Lilia

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.3/1 din 06 octombrie 2023

2

Țurcan Olga

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.5/1 din 09 octombrie 2023

3

Nastas Oleg

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

nr.5/4 din 09 octombrie 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

29/22

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Comuna Rublenița

1

Leșan Nicolae

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.3/1 din 05 octombrie 2023

2

Costachi Stelian

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr.3/2 din 05 octombrie 2023

3

Ursachi Sergiu

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

nr.3/3 din 05 octombrie 2023

4

Catan Tatiana

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.4/1 din 07 octombrie 2023

5

Boțoroga Veaceslav

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr.4/3 din 07 octombrie 2023

6

Munteanu Corneliu

Partidul Politic MIȘCAREA RESPECT MOLDOVA

nr.5/1 din 10 octombrie 2023

7

Muntean Vitalie

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.5/3 din 10 octombrie 2023

 

 

 

 

29/23

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Satul Rudi

1

Rud Valentina

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.4/1 din 05 octombrie 2023

2

Bezba Irina

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.4/2 din 05 octombrie 2023

3

Marian Iurie

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.6/1 din 10 octombrie 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

29/24

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Comuna Schineni

1

Leșan Silvia

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.10 din 05 octombrie 2023

2

Morari Vasile

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.12 din 06 octombrie 2023

3

Pocitari Dumitru

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.8/14 din 09 octombrie 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

29/25

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Comuna Stoicani

1

Micolenco Angela

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.5/1 din  03 octombrie 2023

2

Florea Mihail

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.5/2 din 03 octombrie 2023

3

Mazurchevici Eugeniu

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.8/1 din 06 octombrie 2023

4

Guțu Marcel

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

nr.8/2 din 06 octombrie 2023

5

Zosim Mihail

Partidul Liber Democrat din Moldova

nr.8/3 din 06 octombrie 2023

 

 

 

 

29/26

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Satul Șeptelici

1

Andriuța Victoria

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.5/1 din 05 octombrie 2023

2

Pșenicinîi Gordei

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.5/2 din 05  octombrie 2023

3

Cazac Nicolai

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.5/3 din 05 octombrie 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

29/27

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Comuna Șolcani

1

Rotaru Boris

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.3/1 din 05 octombrie 2023

2

Purice Diana

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.3/3 din 05 octombrie 2023

3

Vlas Stela

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.4/1 din 06 octombrie 2023

4

Irodoi Vasile

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr.4/3 din 06 octombrie 2023

 

 

 

 

29/28

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Comuna Tătărăuca Veche

1

Guțu Liudmila

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr.2/1 din 06 octombrie 2023

2

Moscalciuc Vladimir

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.2/2 din 06 octombrie 2023

3

Paunescu Svetlana

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.2/3 din 06 octombrie 2023

4

Popușoi Liubovi

Partidul Liberal Democrat din Moldova

nr.3/1 din 08 octombrie 2023

5

Muntean Iurie

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

nr.4/1 din 09 octombrie 2023

6

Raischi Liviu

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.5/1 din 10 octombrie 2023

7

Muntean Igor

Candidat independent

nr.5/2 din 10 octombrie 2023

 

 

 

 

29/29

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Satul Trifăuți

1

Todirean Gheorghe

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.8/1 din 05 octombrie 2023

2

Todirean- Purici Iuliana

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.8/2 din 05  octombrie 2023

3

Romaniuc Igor

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.8/3 din 05 octombrie 2023

 

 

 

 

29/30

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Comuna Vasilcău

1

Golub Feodor

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.6/2 din 05  octombrie 2023

2

Coțaga Angela

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.6/1 din 05 octombrie 2023

3

Todirean Valeria

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.8/1 din 09 octombrie 2023

4

Cojocaru Gheorghie

Partidul Liberal Democrat din Moldova

nr.8/2 din 09 octombrie 2023

 

 

 

 

29/31

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Comuna Vărăncău

1

Boțoc Petru

Partidul Politic  Partidul Social Democrat European

nr.3/4 din 06 octombrie 2023

2

Moraru Lilia

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.3/6 din 06 octombrie 2023

3

Anici Anjela

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.3/8 din 06 octombrie 2023

4

Lisnic Alexandra

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.4/10 din 09 octombrie 2023

5

Odae Nina

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr.4/13 din 09 octombrie 2023

6

Gulca Alexandru

Candidat Independent

nr.5/15 din 10 octombrie 2023

7

Cojocaru Natalia

Partidul Liberal Democrat din Moldova

nr.5/17 din 10 octombrie 2023

 

 

 

 

29/32

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Comuna Vădeni

1

Conoval Larisa

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.5/1 din 05 octombrie 2023

2

Dobrovolschi Veaceslav

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.5/3 din 05 octombrie 2023

3

Molodojan Mariana

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr.6/1 din 09 octombrie 2023

4

Buga Leonid

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.6/3 din 09 octombrie 2023

 

 

 

 

29/33

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Satul Visoca

1

Morei Corneliu

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.4/4 din 05 octombrie 2023

2

Chitorogă Cristian

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.4/5 din 05 octombrie 2023

3

Rotaru Aliona

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr.5/2 din 10 octombrie 2023

4

Pleșca Grigorii

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr.6/3 din 11 octombrie 2023

 

 

 

 

29/34

Consiliul Electoral al Circumscripției Electorale Comuna Volovița

1

Reznic Igor

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.6/1 din 05 octombrie 2023

2

Chiriac Serghei

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.6/2 din 05 octombrie 2023

3

Colesnic Iulian