Candidați înregistrați

Lista

candidaților înregistrați pentru funcția de consilier în consiliile locale de nivelul întâi

la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023, în circumscripția electorală raională Taraclia, nr. 33

 

CIRCUMSCRIPȚIILE ELECTORALE DE NIVELUL I

Denumirea circumscripției

consilieri

(denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți)

Numărul

candidaților pe listele de consilieri

Nr. și data hotărârii de înregistrare

orașul Taraclia

 

  1.  

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

15

nr.08 din 06.10.2023

 

  1.  

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

12

nr.09 din 06.10.2023

 

  1.  

Chiose Serghei– candidat independent

-

nr.10 din 06.10.2023

 

4.

Gaidarji Vasile – candidat independent

-

nr.15 din 10.10.2023

5.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

26

nr.21 din 12.10.2023

6.

Gheorghiev Dmitri – candidat independent

-

nr.20 din 10.10.2023

7.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

22

nr.18 din 10.10.2023

8.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

18

nr.19 din 10.10.2023

9.

Caltacci Dmitri – candidat independent

 

-

nr.13 din 10.10.2023

 

10.

Partidul Politic Partidul „RENAŞTERE”

 

12

nr.23 din 13.10.2023

 

orașul Tvardița

 

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

15

nr.5 din 04.10.2023

2.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

10

nr.7 din 06.10.2023

3.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

17

nr.9 din 06.10.2023

4.

Iordanov Ivan – candidat independent

-

nr.10 din 06.10.2023

5.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

15

nr.11 din 10.10.2023

6.

Partidul Politic Partidul „RENAŞTERE”

10

nr.14 din 10.10.2023

comuna

Albota de Jos

 

1.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

5

nr.7/1 din 09.10.2023

2.

Celarschi Vladimir – candidat independent

-

nr. 7/2  din 09.10.2023

3.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

5

nr.7/3 din 09.10.2023

4.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr.8/2 din 10.10.2023

5.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

10

nr.8/3 din  10.10.2023

comuna

Albota de Sus

1.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

6

nr.5  din 06.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

10

nr.3  din 04.10.2023

3.

 

Partidul Politic „ȘANSĂ”

8

 

nr.8  09.10.23

satul Aluatu

 

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

10

 

nr.5/2 din 03.10.2023

 

2.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

nr.8/2 din 07.10.2023

3.

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

10

nr.9/2 din 07.10.2023

 

4.

 

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

 

 

6

 

nr.10/2 09.10.23

 

 

 

 

satul Balabanu

 

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

11

nr.1/2  din 05.10.2023

2.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

nr.2/2 din 05.10.2023

3.

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

 

9

nr.3/3 din 10.10.2023

 

 

 

 

comuna Budăi

 

1.

Partidul Politic "Partidul Acțiune și Solidaritate"

9

nr.7/2 din 06.10.2023

 

2.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

 

10

nr.8/2  din 09.10.2023

 

 

satul Cairaclia

1.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

nr.3/4 din 05.10.2023

 

2.

Bodur Iuri – candidat independent

-

nr.7/1 din 11.10.2023

comuna Cealîc

1.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

nr.3  din 05.10. 2023

 

 

 

satul Corten

 

1.

Bacalova Sofia – candidat independent

-

nr.13/3 din 06.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

15

nr.13/2 din 06.10.2023

3.

Sabia Stepan – candidat independent

-

nr.13/4din  06.10.2023

4.

Caloev Lazari – candidat independent

-

nr.13/5 din 06.10.2023

5.

Marcov Dmitri – candidat independent

 

-

nr.15/2  din 07.10.2023

 

6.

Barbarov Vadim – candidat independent

 

-

nr.15/1 din 07.10.2023

 

7.

Сeavdari Serghei – candidat independent

 

-

nr.15/3 din 07.10.2023

 

8.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

14

nr.15/5 din  07.10.2023

9.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

7

nr.15/7 din 07.10.2023

10.

Șișcov Ivan – candidat independent

 

-

nr.16/1  din 10.10.2023

11.

Caloev Stepan – candidat independent

 

-

nr.16/2 din 10.10.2023

 

12.

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

 

7

nr.16/4 din 10.10.2023

 

 

 

 

satul Musaitu

 

1.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

5

nr.2 din 04.10. 2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

9

nr.4 din  04.10.2023

3.

Vîhodeț Serghei – candidat independent

-

nr.3 din 04.10.2023

4.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr.5 din 06.10.2023

 

 

 

satul Novosiolovca

 

1.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

5

nr.4/2 din 06.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

10

nr.4/3 din 06.10.2023

 

3.

 

Partidul Politic „ȘANSĂ”

 

 

10

 

nr.5/2  din 09.10.2023

 

 

 

comuna Salcia

 

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

9

nr.3 din 05.10.2023

2.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

nr.4 din 05.10.2023

 

 

satul Valea Perjei

 

1.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

7

nr.01 din 06.10.2023

 

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

 

15

nr.2 din  07.10.2023

 

 

3.

 

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

 

 

7

 

nr.5  09.10.23

 

 

4.

 

Partidul Politic „ȘANSĂ”

 

12

 

nr.5  09.10.23

 

5.

Jelev Vadim – candidat independent

 

-

nr.6 din 12.10.2023

6.

Cunceva Natalia – candidat independent

 

-

nr.7  din 12.10.2023

 

 

comuna Vinogradovca

 

1.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

10

nr.9/1 din 06.10.2023

 

2.

 

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

 

12

nr. 11/1 din 08.10.2023

3.

Babenco Anjela – candidat independent

-

nr.12/1 din 09.10.2023

4.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

14

nr.12/3 din 09.10.2023

5.

Valentir Valeriu – candidat independent

-

nr.13/2 din 11.10.2023

 

 

Lista

candidaților înregistrați pentru funcția de consilier la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023

în circumscripția electorală raională Taraclia, nr. 33

 

CECER Taraclia nr. 33

Denumirea circumscripției

consilieri

(denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți)

Numărul

candidaților pe listele de consilieri

Nr. și data hotărârii de înregistrare


Lista Candidaților înregistrați pentru funcția de consilier

r-l Taraclia

1

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

27

nr. 7/16 din 26 septembrie 2023

Lista Candidaților

2

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

23

nr. 7/17 din 26 septembrie 2023

Lista Candidaților

3

Chiose Serghei

 

nr. 8/1 din 28 septembrie 2023

-

4

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

32

nr. 9/1 din 29 septembrie 2023

Lista Candidaților

5

Partidul Politic „ȘANSĂ”

32

nr. 13/1 din 6 octombrie 2023

Lista Candidaților

6

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării

și Consolidării Moldovei”

15

nr. 13/2 din 6 octombrie 2023


Lista Candidaților

7

Sabii Fiodor

 

nr. 13/3 din 6 octombrie 2023

-

8

Gheorghiev  Dmitri

 

nr. 16/27 din 11 octombrie 2023

-

9

Gaidarji Vasile

 

nr. 17/2 din 12 octombrie 2023

-

10

Caltacci Dmitrii

 

nr. 16/26 din 11 octombrie 2023

-

11

Partidul Politic Partidul „RENAŞTERE”

14

nr. 17/1 din 12 octombrie 2023

Lista Candidaților

 

 

Lista

candidaților înregistrați pentru funcția de primar la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023

în circumscripția electorală raională Taraclia, nr. 33

 

CIRCUMSCRIPȚIILE ELECTORALE DE NIVELUL I

Denumirea circumscripției

Nume/Prenume

(de către cine a fost desemnat)

(denumirea formațiunii/ candidat independent)

Nr. și data hotărârii de înregistrare

orașul Taraclia

 

1.

Filipov Serghei

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

nr.06 din 06.10.2023

2.

Cosîh Oleg

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării

și Consolidării Moldovei”

nr.07 din 06.10.2023

3.

Lupov Veaceslav

Candidat independent

nr.11 din 06.10.2023

4.

Borimecicov Alexandr

Candidat independent

nr.12 din 06.10.2023

5.

Decev Iurie

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.16. din 10.10.2023

 

6.

Gaidarji Vasile

 

Candidat independent

nr.14 10.10.2023

 

7.

Iurovschi Vladimir

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.17  din 10.10.2023

 

8.

Garanovschi Nicolai

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

nr.22 din 13.10.2023

 

orașul Tvardița

 

1.

Popov Gheorghi

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor

din Republica Moldova”

nr.4 din 06.10.2023

2.

Pitrapov Vladimir

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

nr.6  din 06.10.2023

3.

Șeghev Piotr

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr.8  din 06.10.2023

4.

Priorov Serghei

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.12 din 10.10.2023

5.

Papurova Stepanida

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

nr.13 din 10.10.2023

comuna Albota de Jos

   1.

       Tataru Vitalie

                          Candidat independent

nr.06 din 06.10.2023

2.

Popov Ștefan

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.8/1  din 10.10.2023

 

comuna

Albota de Sus

 

1.

Tatarescu Alexandr

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor

din Republica Moldova”

  nr.4 din  04.10.2023

2.

Cervencov Andrei

 

Candidat independent

nr.6 din 09.10.2023

3.

Cocîrța Petru

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.7  din 09.10.2023

 

 

satul Aluatu

 

1.

Gusarenco Anatolie

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor

din Republica Moldova”

nr.5/1 din 03.10.2023

 

2.

Bobici Anatolie

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.8/1 din 07.10.2023

3.

Celac Elena

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

nr.9/1 din 07.10.2023

4.

Puiu Ivan

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

 nr.10/1 din 09.10.2023

satul Balabanu

 

1.

Siomcov Valeri

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor

din Republica Moldova”

nr.1/1 din 05.10.2023

2.

Munteanu Nicolae

Candidat independent

nr.2/1 din 05.10.2023

3.

Bogatu Ivan

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

nr.3/2  din 10.10.2023

 

 

comuna Budăi

 

 

1.

Batranciuc Svetlana

Partidul Politic "Partidul Acțiune și Solidaritate"

nr.7/1 din 06.10.2023

 

2.

Terzi Galina

Candidat independent

nr.8/1 din 09.10.2023

 

 

satul Cairaclia

 

1.

Cebanova Tatiana

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.3/3 din 06.10.2023

2.

Caracaș Nicolai

 

Candidat independent

nr.7/2 din 11.10.2023

comuna Cealîc

 

1.

Anghelcev Ilia

Candidat independent

nr.4 din 05.10. 2023

 

 

 

satul Corten

 

1.

Dermenji Lazari

Partidul Politic "Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

nr.13/1 din 06.10.2023

2.

Caradjov Dmitri

Candidat independent

nr.13/6 din 06.10.2023

3.

Tanurcov Stepan

 

Candidat independent

nr.15/6  din 07.10.2023

 

 

4.

Taucci Nicolai

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.15/4 din 07.10.2023

 

 

5.

Caloev Stepan

Candidat independent

nr.16/3  din 10.10.2023

 

 

satul Musaitu

 

1.

Postovicenco Serghei

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.1 din 05.10.2023

2.

Șvîdcenco Zahari

Candidat independent

nr.1 din 04.10. 2023

3.

Tașnicenco Raisa

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.3 din 06.10.2023

 

 

 

satul Novosiolovca

 

 

1.

Iacobceac Ecaterina

Partidul Politic "Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

nr.4/1 din 06.10.2023

 

 

2.

Novicov Evgheni

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.5/1 din 09.10.2023

 

 

comuna Salcia

 

 

1.

Trifonoglo Valentina

Partidul Politic "Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

nr.1 din 05.10.2023

2.

Dușcov Dmitri

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.2  din 05.10.2023

 

satul Valea Perjei

 

1.

Nereuța Ivan

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.1 din 07.10.2023

 

 

comuna Vinogradovca

1.

Țurcan Tatiana

 

Candidat independent

nr.10/1 din 07.10.2023

 

 

2.

Ropot Inga

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.12/2 din  09.10.2023

 

 

3.

 

Valentir Valeriu

 

 

Candidat independent

 

nr.13/1 din 11.10.2023