Candidați înregistrați

Lista

candidaților înregistrați pentru funcția de primar la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023

în circumscripția electorală raională Glodeni, nr. 19

 

CECER Glodeni nr. 19

 

Denumirea circumscripției

Nume/Prenume

(de către cine a fost desemnat)

(denumirea formațiunii/ candidat independent)

Nr. și data hotărârii de înregistrare

or. Glodeni nr.19/1

 

1

Țarnă Marian

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

05/P din 05.10.2023

2

Onuțu Stela

Partidul politic „Partidul Nostru”

01/P din 05.10.2023

3

Maican Ion

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

03/P din 05.10.2023

4

Badrajan Veaceslav

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

02/P din 05.10.2023

5

Botnaru Oleg

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

04/P din 05.10.2023

6

Rusu Ion

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

06/P din 05.10.2023

7

Plută Eugeniu

Partidul Politic „ȘANSĂ”

07/P din 06.10.2023

8

Patlaciuc Natalia

Partid Politic Partidul ,,RENAȘTERE”

08/P din 08.10.2023

9

Cojocari Mihail

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

09/P din 10.10.2023

com. Balatina nr.19/2

1

Iațuc Dumitru

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

Nr.5 din 05.10.2023

2

Postolache Andrian

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

Nr.6 din 05.10.2023

3

Ilcu Tamara

Partidul Politic „ȘANSĂ”

Nr.9 din 05.10.2023

4

Catană Marin

Partidul politic „Partidul Nostru”

Nr.10 din 06.10.2023

5

Gladchii Victor

Partid Politic Partidul ,,RENAȘTERE”

nr.14 din 09.10.2023

6

Conac Alexandru

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.13 din 09.10.2023

s. Cajba nr.19/3

1

Iftode Iurie

Partidul Politic „ȘANSĂ”

Nr.5 din 04.10.2023

2

Lupușor Serghei

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

Nr.7 din 04.10.2023

3

Macovei Igor

Partidul Politic Partidul Social Democrat European

nr.9 din 07.10.2023

4

Borș Vadim

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.11 din 07.10.2023

com. Camenca nr.19/4

1

Băitoi Ion

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

Nr.7 din 05.10.2023

2

Colțun Serghei

Partidul Politic „ȘANSĂ”

Nr.5 din 05.10.2023

3

Morari Ion

Partidul politic „Partidul Nostru”

Nr.11 din 05.10.2023

4

Postolachi Ala

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

Nr.9 din 05.10.2023

s. Ciuciulea nr.19/5

1

Calistru Ilie

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

Nr.4 din 05.10.2023

2

Cobîlaș Serghei

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

Nr.6 din 05.10.2023

3

Liubețchi Tatiana

Partidul Politic „ȘANSĂ”

Nr.8 din 05.10.2023

4

Popovici Ruslan

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

Nr.10 din 05.10.2023

 

 

 

s. Cobani nr.19/6

1

Burlacu Liliana

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

Nr.6 din 05.10.2023

2

Pluta Ivan

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

Nr.5 din 05.10.2023

3

Olaru Constantin

Partidul Politic „ȘANSĂ”

Nr.7 din 05.10.2023

4

Bodean Adrian

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

Nr.12 din 06.10.2023

 

 

 

 

com. Cuhnești nr.19/7

 

 

 

 

 

 

1

Furdui Vladimir

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

Nr.5 din 04.10.2023

2

Schin Victor

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

Nr.6 din 04.10.2023

 

 

3

Ceban Vladimir

Partidul Politic „ȘANSĂ”

Nr.7 din 04.10.2023

4

Ceban Angela

Candidat independent

Nr.8 din 05.10.2023

5

Andronic Lilian

Candidat independent

Nr.12 din 06.10.2023

6

Țarigradschi Valeri

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.15 din 07.10.2023

7

Oțel Mihail

Partidul politic „Partidul Nostru”

 

nr.17 din 07.10.2023

8

Arhipov Stanislav

Partid Politic Partidul ,,RENAȘTERE”

nr.20 din 08.10.2023

 

com. Danu nr.19/8

1

Ursu Mihail

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

Nr.5 din 05.10.2023

2

Albot Pavel

Partidul politic „Partidul Nostru”

 

Nr.7 din 05.10.2023

3

Nanieva Svetlana

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

Nr.9 din 05.10.2023

4

Guțu Eduard

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

Nr.11 din 05.10.2023

5

Costrova Elena

Partidul Politic „ȘANSĂ”

Nr.13 din 06.10.2023

 

 

 

s. Dușmani nr.19/9

1

Ghilețchi Diana

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

Nr.5 din 04.10.2023

2

Secrieru Grigore

Partidul Politic „ȘANSĂ”

Nr.6 din 04.10.2023

3

Istrati Ion

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

Nr.7 din 05.10.2023

4

Secrieru Ion

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

Nr.11 din 08.10.2023

5

Gordei Dumitru

Partid Politic Partidul ,,RENAȘTERE”

nr. 12 din 08.10.2023

6

Cozub Laura

Partidul politic „Partidul Nostru”

nr.13 din 08.10.2023

 

 

 

s. Fundurii Noi nr.19/10

1

Negrescu Iulia

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

Nr.7 din 04.10.2023

2

Colenco Vasili

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

Nr.5 din 04.10.2023

3

Mocrițchii Vasilii

Partidul Politic „ȘANSĂ”

Nr.9 din 04.10.2023

4

Gherlih Victor

Partid Politic Partidul ,,RENAȘTERE”

Nr.11 din 09.10.2023

 

 

s. Fundurii Vechi nr.19/11

 

 

 

 

 

1

Gnatiuc Anatolie

Partidul politic „Partidul Nostru”

Nr.7 din 05.10.2023

2

Stanciu Elena

Partidul Politic „ȘANSĂ”

Nr.8 din 05.102023

3

Cotună Grigore

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

Nr.12 din 06.10.2023

4

Gamureac Alexandru

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

Nr. 15 din 08.10.2023

5

Scripcari Victor

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.17 din 11.10.2023

 

 

 

s. Hîjdieni nr.19/12

1

Cojocari Svetlana

Partidul Politic „ȘANSĂ”

Nr.4 din 05.10.2023

2

Scripcari Zinaida

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

Nr.6 din 05.10.2023

3

Ilco Svetlana

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

Nr.8 din 05.10.2023

4

Palii Radion

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

Nr.10 din 05.10.2023

 

 

 

com. Iabloana nr.19/13

1

Bogonos Dina

Partidul politic „Partidul Nostru”

Nr.6 din 05.10.2023

2

Bodean Aureliu

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

Nr.10 din 05.10.2023

3

Gulceac Aliona

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

Nr.8 din 05.10.2023

4

Mîrza Ghenadie

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

Nr.4 din 05.10.2023

5

Grab Vasile

Partid Politic Partidul ,,RENAȘTERE”

Nr.14 din 05.10.2023

6

Șaban Natalia

Partidul Politic „ȘANSĂ”

Nr.12 din 05.10.2023

 

 

 

s. Limbenii Noi nr.19/14

1

Tarnovschi Mihail

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

Nr.4 din 05.10.2023

2

Afanasie Ion

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

Nr.6 din 05.10.2023

3

Curteanu Vasile

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

Nr.8 din 05.10.2023

4

Cernea Svetlana

Partidul Politic „ȘANSĂ”

Nr.10 din 06.10.2023

5

Vatamaniuc Vasile

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

Nr.12 din 06.10.2023

6

Josan Petru

Partidul politic „Partidul Nostru”

Nr.14 din 09.10.2023

 

 

s. Limbenii Vechi nr.19/15

1

Cheptea Sergiu

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

Nr.5 din 05.10.2023

2

Bandalac Vitalie

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

Nr.7 din 05.10.2023

3

Bandalac Liubovi

Partidul Politic „ȘANSĂ”

Nr.9 din 05.10.2023

4

Spataru Alexandru

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

Nr.11 din 05.10.2023

 

s. Petrunea nr.19/16

 

 

 

 

 

 

 

1

Nastas Iurie

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

Nr.5 din 05.10.2023

2

Gușan Igor

Partidul Politic „Partidul Nostru”

Nr.7 din 05.10.2023

3

Podolschii Zinaida

Partidul Politic „ȘANSĂ”

Nr.10 din 06.10.2023

4

Cadelnic Ina

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

Nr.12 din 10.10.2023

5

Prodaniuc Igor

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.14 din 11.10.2023

6

Bejenari Nicolae

Partid Politic Partidul ,,RENAȘTERE”

nr.16 din 12.10.2023

7

Timcu Oleg

candidat independent

nr.18 din 12.10.2023

 

 

s. Sturzovca nr.19/17

1

Nicaliuc Maxim

Partidul Politic „ȘANSĂ”

Nr.6 din 05.10.2023

2

Colesnic Oleg

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

Nr.5 din 05.10.2023

3

Baraniuc Alexandr

Partidul politic „Partidul Nostru”

Nr.7 din 05.10.2023

4

Balan Carina

candidat independent

nr.13 din 09.10.2023

5

Guțu Rodica

Partid Politic Partidul ,,RENAȘTERE”

nr.15 din 09.10.2023

6

Basistîi Serghei

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

nr.17 din 09.10.2023

7

Guțu Mihail

candidat independent

nr.19 din 09.10.2023

 

 

 

s. Ustia nr.19/18

1

Tascu Dorin

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

Nr.7 din 04.10.2023

2

Cojocari Alexandru

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

Nr.5 din 04.10.2023

3

Gudumac Olga

Partidul Politic „ȘANSĂ”

Nr.10 din 06.10.2023

 

 

 

Com. Viișoara nr.19/19

1

Gorodenco Petru

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

Nr.5 din 05.10.2023

2

Bogdan Cătălin

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

Nr.7 din 06.10.2023

3

Stepanchevici Olga

Partidul Politic „ȘANSĂ”

Nr.9 din 06.10.2023

4

Grijuc Vitalie

Partidul politic „Partidul Nostru”

Nr.11 din 06.10.2023

5

Rau Andrei

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.14 din 09.10.2023

 

 

 

Lista

candidaților înregistrați pentru funcția de consilier în consiliile locale de nivelul întâi

 la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023, în circumscripția electorală raională Glodeni, nr. 19

 

CIRCUMSCRIPȚIILE ELECTORALE DE NIVELUL I

Denumirea circumscripției

consilieri

(denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți)

Numărul

candidaților pe listele de consilieri

Nr. și data hotărârii de înregistrare

 

 

or. Glodeni nr.19/1

 

1.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

10

2/C din 05.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

14

4/C din 05.10.2023

3.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

17

3/C din 05.10.2023

4.

Partidul politic „Partidul Nostru”

17

1/C din 05.10.2023

5.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

17

5/C din 05.10.2023

6.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

14

6/C din 06.10.2023

7.

Partid Politic Partidul ,,RENAȘTERE”

10

7/C din 08.10.2023

8.

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

12

8/C din 10.10.2023

9.

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

10

9/C din 10.10.2023

com. Balatina nr.19/2

1.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

12

Nr.8 din 05.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

12

Nr.7 din 05.10.2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

8

Nr.12 din 06.10.2023

4.

Partidul politic „Partidul Nostru”

10

Nr.11 din 06.10.2023

5.

Partid Politic Partidul ,,RENAȘTERE”

7

nr.16 din 09.10.2023

6.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

11

nr.15 din 09.10.2023

s. Cajba nr.19/3

1.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

Nr.6 din 04.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

9

Nr.8 din 04.10.2023

3.

Partidul Politic Partidul Social Democrat European

10

nr.10 din 07.10.2023

4.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr.12 din 07.10.2023

com. Camenca nr.19/4

1.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

7

Nr.6 din 05.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

8

Nr.8 din 05.10.2023

3.

Partidul politic „Partidul Nostru”

7

Nr.12 din 05.10.2023

4.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

11

Nr.10 din 05.10.2023

5.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

6

nr.14 din 10.10.2023

6.

Camerzan Arcadii (candidat independent)

 

nr.15 din 10.10.2023

s. Ciuciulea nr.19/5

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

12

Nr.5 din 05.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

11

Nr.7 din 05.10.2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

7

modificată prin 9/1 din 09.10.2023

4.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

12

Nr.11 din 05.10.2023

 

 

 

s. Cobani nr.19/6

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

13

Nr.9 din 05.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

11

Nr.8 din 05.10.2023

3.

Partidul politic „Partidul Nostru”

9

Nr.10 din 05.10.2023

4.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

Nr.11 din 05.10.2023

5.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

6

Nr.13 din 06.10.2023

6.

Partidul Liberal

5

Nr.14 din 06.10.2023

 

com. Cuhnești nr.19/7

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

12

Nr.10 din 05.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

11

Nr.9 din 05.10.2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

Nr.11 din 05.10.2023

4.

Bețișor Iurie (candidat independent)

 

Nr.13 din 06.10.2023

5.

Boboc Alexandru (candidat independent)

 

Nr.14 din 06.10.2023

6.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

6

nr.16 din 07.10.2023

7.

Partidul politic „Partidul Nostru”

10

nr.18 din 07.10.2023

8.

Andronic Lilian (candidat independent)

 

Nr.19 din 07.10.2023

9.

Partid Politic Partidul ,,RENAȘTERE”

7

nr.21 din 08.10.2023

 

 

 

com. Danu nr.19/8

1.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

6

Nr.6 din 05.10.2023

2.

Partidul politic „Partidul Nostru”

12

Nr.8 din 05.10.2023

3.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

10

Nr.10 din 05.10.2023

4.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

7

Nr.12 din 05.10.2023

5.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

Nr.14 din 06.10.2023

6.

Rotari Ivan (consilier independent)

 

Nr.15 din 08.10.2023

7.

Ursul Mihail (candidat independent)

 

Nr.16 din 08.10.2023

8.

Partid Politic Partidul ,,RENAȘTERE”

6

Nr.17 din 08.10.2023

 

 

 

s. Dușmani nr.19/9

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

7

Nr.8 din 04.10.2023

2.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

Nr.9 din 04.10.2023

3.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

Nr.10 din 04.10.2023

4.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

12

nr.14 din 08.10.2023

5.

Partid Politic Partidul ,,RENAȘTERE”

6

nr.15 din 08.10.2023

6.

Partidul politic „Partidul Nostru”

11

nr.16 din 08.10.2023

 

 

 

s. Fundurii Noi nr.19/10

1.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

9

Nr. 6 din 04.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

9

Nr. 8 din 04.10.2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

Nr.10 din 04.10.2023

4.

Partid Politic Partidul ,,RENAȘTERE”

5

Nr. 12 din 09.10.2023

 

 

s. Fundurii Vechi nr.19/11

1.

Partidul politic „Partidul Nostru”

11

Nr.9 din 05.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

6

Nr.10 din 05.10.2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

Nr.11 din 05.10.2023

4.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

12

Nr.13 din 06.10.2023

5.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

8

Nr.16 din 08.10.2023

 

 

 

s. Hîjdieni nr.19/12

1.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

13

Nr.5 din 05.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

12

Nr.7 din 05.10.2023

3.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

7

Nr.9 din 05.10.2023

4.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

13

Nr.11 din 05.10.2023

 

 

 

com. Iabloana nr.19/13

1.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

12

Nr.5 din 05.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

9

Nr.11 din 05.10.2023

3.

Partidul politic „Partidul Nostru”

10

Nr.7 din 05.10.2023

4.

Partid Politic Partidul ,,RENAȘTERE”

11

Nr.15 din 05.10.2023

5.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

Nr.13 din 05.10.2023

6.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

8

Nr.9 din 05.10.2023

 

 

s. Limbenii Noi nr.19/14

1.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

10

Nr.5 din 05.10.2023

2.

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

7

Nr.7 din 05.10.2023

3.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

11

Nr.9 din 05.10.2023

4.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

Nr.11 din 06.10.2023

5.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

9

Nr.13 din 06.10.2023

6.

Partidul politic „Partidul Nostru”

9

Nr.15 din 09.10.2023

7.

Șatic Clavdia (candidat independent)

 

Nr.16 din 09.10.2023

 

 

 

s. Limbenii Vechi nr.19/15

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

8

Nr.6 din 05.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

11

Nr.8 din 05.10.2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

Nr.10 din 05.10.2023

4.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

Nr.12 din 05.10.2023

 

 

 

s. Petrunea nr.19/16

1.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

11

Nr.6 din 05.10.2023

2.

Partidul politic „Partidul Nostru”

8

Nr.8 din 05.20.2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

Nr.9 din 06.10.2023

4.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

7

Nr.13 din 10.10.2023

5.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

13

nr.15 din 11.10.2023

6.

Partid Politic Partidul ,,RENAȘTERE”

7

nr.17 din 12.10.2023

7.

Timcu Oleg (candidat independent)

 

nr.19 din 12.10.2023

 

 

 

 

 

 

 

s. Sturzovca nr.19/17

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

9

Nr.11 din 05.10.2023

2.

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

7

Nr.9 din 05.10.2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

13

Nr.10 din 05.10.2023

4.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

12

Nr.8 din 05.10.2023

5.

Partidul politic „Partidul Nostru”

15

Nr.12 din 05.10.2023

6.

Balan Carina (candidat independent)

 

nr.14 din 09.10.2023

7.

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

10

nr.18 din 09.10.2023

8.

Partid Politic Partidul ,,RENAȘTERE”

8

nr.16 din 09.10.2023

 

 

 

s. Ustia nr.19/18

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

9

Nr.8 din 04.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

15

Nr.6 din 04.10.2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

7

Nr.9 din 04.10.2023

4.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

5

nr.11 din 09.10.2023

 

 

 

Com. Viișoara nr.19/19

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

Nr.6 din 05.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

10

Nr.8 din 06.10.2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

7

Nr.10 din 06.10.2023

4.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

5

Nr.12 din 06.10.2023

5.

Partidul politic „Partidul Nostru”

7

Nr.13 din 06.10.2023

6.

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

5

Nr.15 din 09.10.2023

 

 

Lista

candidaților înregistrați pentru funcția de consilier la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023

în circumscripția electorală raională Glodeni, nr. 19

 

CECER Glodeni nr. 19

Denumirea circumscripției

consilieri

(denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți)

Numărul

candidaților pe listele de consilieri

Nr. și data hotărârii de înregistrare


Lista Candidaților înregistrati pentru funcția de consilier

r-l Glodeni

 

Partidul Politic

„Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

29

nr. 28 din 25 septembrie 2023


Lista Candidaților

1

Partidul Politic

 „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

27

nr. 27 din 25 septembrie 2023


Lista Candidaților

3

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

15

nr. 29 din 25 septembrie 2023


Lista Candidaților

4

Partidul Politic

 „Partidul Acțiune și Solidaritate”

34

nr. 30 din 25 septembrie 2023


Lista Candidaților

5

Partidul Politic Partidul „RENAȘTERE

19

nr. 35 din 4 octombrie 2023


Lista Candidaților

6

Partidul Politic „ȘANSĂ

26

nr. 36 din 5 octombrie 2023


Lista Candidaților

7

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr

17

nr. 37 din 9 octombrie 2023


Lista Candidaților

8

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII

15

nr. 38 din 9 octombrie 2023


Lista Candidaților

9

Partidul politic „Partidul Nostru

26

nr. 39 din 9 octombrie 2023


Lista Candidaților

10

Partidul Politic Partidul Social Democrat European

15

nr. 40 din 9 octombrie 2023


Lista Candidaților