Candidați înregistrați

Lista

candidaților înregistrați pentru funcția de consilier la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023

în circumscripția electorală municipală Bălți, nr. 2

 

CECEM Bălți nr. 2

Denumirea circumscripției

consilieri

(denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți)

Numărul

candidaților pe listele de consilieri

Nr. și data hotărârii de înregistrare


Lista Candidaților înregistrați pentru funcția de consilier

mun. Bălți

1

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”


37


nr. 18 din 21 septembrie 2023


Lista Candidaților

2

Partidul Politic Partidul Acasă Construim Europa „PACE”


19


nr. 21 din 21 septembrie 2023


Lista Candidaților

3

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova


27


nr. 19 din 21 septembrie 2023


Lista Candidaților

4

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”


35


nr. 20 din 21 septembrie 2023


Lista Candidaților

5

Partidul Liberal Democrat din Moldova


34


nr. 15 din 21 septembrie 2023


Lista Candidaților

6

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”


33


nr. 17 din 21 septembrie 2023


Lista Candidaților

7

Usatîi Nicolai – candidat independent

-


nr. 37 din 01 octombrie 2023

-

8

Partidul Politic "ȘANSA "


45


nr. 49 din 04 octombrie 2023


Lista Candidaților

9

Moraru Teodor – candidat independent

-


nr. 39 din 04 octombrie 2023

-

10

Partidul Politic Partidul "RENAȘTERE"  


37


nr. 53 din 08 octombrie 2023


Lista Candidaților

11

Formaniuc Ghenadii - candidat independent

-


nr. 55 din 08 octombrie 2023

-

12

Ciobanu Ion – candidat independent

-


nr. 43 din 04 octombrie 2023

-

13

Partidul Liberal


20


nr. 61 din 09 octombrie 2023


Lista Candidaților

14

Partidul Politic Forța de Alternativă și de Salvare a Moldovei

 

47


nr. 59 din 09 octombrie 2023


Lista Candidaților

15

Partidul Politic Coaliţia pentru Unitate şi Bunăstare

19

nr. 66 din 10 octombrie 2023


Lista Candidaților

16

Partidul politic „Partidul Nostru”


34


nr. 57 din 09 octombrie 2023


Lista Candidaților

17

Partidul Politic Partidul Social Democrat European

18

nr. 64 din 10 octombrie 2023


Lista Candidaților

18

Partidul Politic „Partidul Acțiunii Comune – Congresul Civic”

21

nr. 68 din 10 octombrie 2023


Lista Candidaților

19

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

41

nr. 63 din 10 octombrie 2023


Lista Candidaților

 

Lista

candidaților înregistrați pentru funcția de primar la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023

în circumscripția electorală municipală Bălți, nr. 2

 

CECEM Bălți nr. 2

Denumirea circumscripției

Nume/Prenume

(de către cine a fost desemnat)

(denumirea formațiunii/ candidat independent)

Nr. și data hotărârii de înregistrare

Declarația de avere și interese personale

 

mun. Bălți

1

Rusu Vladimir

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 16

din 21 septembrie 2023

Declarația de avere și interese personale

 

2

Straciuc Ion

Partidul Politic Partidul Acasă Construim Europa „PACE”

nr. 14

din 21 septembrie 2023

Declarația de avere și interese personale  

3

Moroșan Maxim

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr. 12

din 21 septembrie 2023

Declarația de avere și interese personale

 

4

Gustoi Alexandru

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

nr.11

din 21 septembrie 2023

Declarația de avere și interese personale

 

5

Burlacu Sergiu Partidul Liberal Democrat din Moldova

nr. 9

din 21 septembrie 2023

Declarația de avere și interese personale

 

6

Filip Aureliu

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 10

din 21 septembrie 2023

Declarația de avere și interese personale

 

7

Șapa Victoria

Partidul Politic "ȘANSA "

nr. 48

din 07 octombrie 2023

Declarația de avere și interese personale

 

8

Nesterovschi Alexandr

 

Partidul Politic Partidul „RENAŞTERE”

nr. 54

din 08 octombrie 2023

Declarația de avere și interese personale  

9

Corșicova Arina

Candidat independent

nr. 51

din 08 octombrie 2023

Declarația de avere și interese personale

 

10

Cravcenco Marina

Candidat independent

nr. 52

din 08 octombrie 2023

Declarația de avere și interese personale

 

11

Popovici Sergiu

Partidul Politic Coaliţia pentru Unitate şi Bunăstare

nr.65

din  10 octombrie.2023

Declarația de avere și interese personale

 

12

Tkaciuk Marc

Partidul Politic „Partidul Acțiunii Comune – Congresul Civic”

nr.67

din 10 octombrie 2023

Declarația de avere și interese personale  

13

Petkov Alexandr

Partidul politic „Partidul Nostru”

nr. 56

din 09 octombrie 2023

Declarația de avere și interese personale

 

14

Grigorisin Nicolai

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

nr.62

din 10 octombrie 2023

Declarația de avere și interese personale  

15

Svetlicnîi Anastasia

Partidul Politic Forța de Alternativă și de Salvare a Moldovei

nr. 58

din 09 octombrie 2023

Declarația de avere și interese personale

 

 

 

 

Lista

candidaților înregistrați pentru funcția de primar la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023

în circumscripția electorală municipală Bălți nr. 2

 

CIRCUMSCRIPȚIILE ELECTORALE DE NIVELUL I

Denumirea circumscripției

Nume/Prenume

(de către cine a fost desemnat)

(denumirea formațiunii/ candidat independent)

Nr. și data hotărârii de înregistrare

Satul Elizaveta

1

Țepordei Denis

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 6 din 07.10.2023

2

Nedelea Galina

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr. 8 din 07.10.2023

3

Popa Aurel

Partidul Politic ”Partidul Nostru”

nr.10 din 09.10.2023

4

Magnet Simion

Partidul Politic ”Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.12 din 09.10.2023

5

Botnari Valentin

Candidat independent

nr.16 din 10.10.2023

6

Șargu Valeriu

Candidat independent

nr.18 din 10.10.2023

7

Burciu Evghenia

Partidul Politic Forța de Alternativă și de Salvare a Moldovei

nr.20 din 10.10.2023

8

Putina Nestor

Partidul Politic Partidul Acasă Construim Europa „PACE”

nr.23 din 10.10.2023

Satul Sadovoe

1

Buzurnîi Serghei

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.5 din 07.10.2023

2

Galagan Victoria

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.7 din 07.10.2023

3

Rusu Damian

Partidul Politic ”Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.9 din 11.10.2023

4

Zalenschi Vladimir

Partidul Politic Forța de Alternativă și de Salvare a Moldovei

nr.11 din 11.10.2023

 

Lista

candidaților înregistrați pentru funcția de consilier în consiliile locale de nivelul întâi

 la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023, în circumscripția electorală municipală Bălți nr. 2

 

CIRCUMSCRIPȚIILE ELECTORALE DE NIVELUL I

Denumirea circumscripției

consilieri

(denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți)

Numărul

candidaților pe listele de consilieri

Nr. și data hotărârii de înregistrare

Satul Elizaveta

 

1

Partidul Politic „ȘANSĂ”

15

nr.7 din 07.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

7

nr. 9 din 07.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Nostru”

14

nr,17 din 10.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Acțiune si Solidaritate”

14

nr.11 din 09.10.2023

5

Tudor Alexandru-candidat independent

-

nr.9 din 07.10.2023

6

Rusu Grigore - candidat independent

-

nr.14 din 09.10.2023

7

Botnari Valentin - candidat independent

-

nr.19 din 10.10.2023

8

Șargu Valeriu- candidat independent

-

nr.15 din 09.10.2023

9

Partidul Politic Forța de Alternativă și de Salvare a Moldovei

8

nr.21 din 10.10.2023

10

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

7

nr.22 din 10.10.2023

11

Partidul Politic Partidul Acasă Construim Europa „PACE”

8

nr.24 din 10.10.2023

Satul Sadovoe

 

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

7

nr.6 din 07.10.2023

2.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

15

nr.8 din 07.10.2023

3.

Partidul Politic „Partidul Acțiune si Solidaritate”

7

nr.10 din 11.10.2023

4.

Partidul Politic Forța de Alternativă și de Salvare a Moldovei

10

nr.12 din 11.10.2023