Candidați înregistrați

Lista

candidaților înregistrați pentru funcția de primar la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023

în circumscripția electorală raională Briceni nr.6

 

CECER Briceni nr.6

Denumirea circumscripției

Nume/Prenume

(de către cine a fost desemnat)

(denumirea formațiunii/ candidat independent)

Nr. și data hotărârii de înregistrare

orașul Briceni

1

Gorodinschii Vitalii

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.2 din 04.10.2023

2

Traista-Borsuc Olga

Partidul Politic „Partidul Acțiunii Comune – Congresul Civic”

nr.4 din 04.10.2023

3

Vineatinschii Serghei

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.6 din 05.10.2023

4

Gorbuli Ivan

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.10 din 05.10.2023

5

Borodachi Valentin

Partidul Politic Partidul Acasă Construim Europa „PACE”

nr.14 din 10.10.2023

6

Guțu Valerii

Partidul Politic Partidul Social Democrat European

nr.12 din 10.10.2023

7

Malenco Alexandru

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

nr.16 din 10.10.2023

orașul Lipcani

1

Dumenco Evghenii

 

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.6 din 03.10.2023

2

Cazacu Ion

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.8 din 03.10.2023

3

Mazureac Inna

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.10 din 04.10.2023

4

Cociug Ghenadie

Partidul Liberal Democrat din Moldova

nr.12 din 03.10.2023

5

Bohlin Vitalii

candidat independent

nr.18 din 10.10.2023

6

Somiș Serghei

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

nr.16 din 09.10.2023

satul Balasinești

1

Beștanco Vitalie

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.4/1 din 04.10.2023

2

Cucereavîi Victor

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.4/2 din 04.10.2023

3

Volan Irina

Candidat independent

nr.4/3 din 04.10.2023

4

Asimionese Pavel

Candidat independent

nr.5/1 din 09.10.2023

5

Nalban Mariana

Candidat independent

nr.5/2 din 09.10.2023

6

Cucereavîi Octavian

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr.5/3 din 09.10.2023

7

Romanciuc Ion

Partidul Politic Partidul Acasă Construim Europa ,,PACE” 

nr.5/5 din 09.10.2023

satul Beleavinți

1

Prisacari Maria

Candidat independent

nr.5/1 din 04.10.2023

2

Tatarciuc Iulian

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.6/1 din 06.10.2023

 

comuna Bălcăuți

1.

Buhnaci Nelea

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.4/1 din 07.10.2023

2.

Sliusarenco Oleg

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.6/1 din 10.10.2023

comuna Berlinți

1.

Guțul Ghenadie

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.6/1 din 04.10.2023

2.

Tihonciuc Vasilii

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.8/2 din 07.10.2023

3.

Mihailio Serghei

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

nr.9/1 din 10.10.2023

4.

Oleinic Viorica

candidat independent

nr.9/3 din 10.10.2023

 

comuna Bogdănești

1.

Milenco Victoria

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.4/1 din 04.10.2023

2.

Bodean Alexei

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.5/1 din 06.10.2023

satul Bulboaca

1.

Parașciuc Valerii

Candidat independent

nr.7/3 din 04.10.2023

 

 

satul Caracușenii Vechi

1.

Baeșu Adrian

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.6 din 04.10.2023

2.

Nemerenco Eric

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.8 din 04.10.2023

3.

Nicolaeș Dumitru

candidat independent

nr.10 din 06.10.2023

4.

Cojocaru Ruslan

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.11 din 06.10.2023

5.

Jelaga Vladimir

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr.14 din 09.10.2023

 

comuna Colicăuți

1.

Lavric Cornel

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.07 din 09.10.2023

2.

Țapu Lilian

candidat independent

nr.09 din 09.10.2023

satul Corjeuți

1.

Andronic Victor

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.5/2 din 09.10.2023

 

 

satul Coteala

1.

Bajurean Nenelea

 

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

 

nr.6/1 din 04.10.2023

 

2.

Barbu Liliana

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.7/2 din 04.10.2023

3.

Creciun Mircea

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.11/1 din 05.10.2023

4.

Curtiș Vadim

Partidul politic „Partidul Nostru”

nr.13/1 din 09.10.2023

satul Cotiujeni

1.

Ursu Mihai

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.4/1 din 04.10.2023

 

 

satul Criva

1.

Gorobcov Vadim

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.5 din 04.10.2023

2.

Proțuc Vladimir

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.9/1 din 09.10.2023

3.

Ivanov Octavii

Partidul Politic Liga Oraşelor şi Comunelor

nr.11 din 09.10.2023

 

 

satul Drepcăuți

1.

Rurac Angela

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.09 din 04.10.2023

2.

Gaidei Ghenadie

Partidul Politic „Democraţia Acasă”

nr.10 din 04.10.2023

3.

Gheciu Ana

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.11 din 04.10.2023

4.

Rotaru Anastasia

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.16 din 06.10.2023

 

 

satul Grimăncăuți

1.

Bandalac Valeriu

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.5 din 05.10.2023

2.

Ambros Mariana

candidat independent

nr.6/1 din 09.10.2023

3.

Dvorschi Vitalie

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.6 din 09.10.2023

 

 

comuna Halahora de Sus

1.

Antonovici Nicolai

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.7/1 din 06.10.2023

2.

Rimleanschii Serghei

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

nr.5/1 din 04.10.2023

3.

Didic Victor

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.5/2 din 04.10.2023

4.

Vameș Ruslan

Partidul Politic „Partidul Acțiunii Comune – Congresul Civic”

nr.5/3 din 04.10.2023

 

 

satul Hlina

1.

Casap Veronica

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.7/1 din 04.10.2023

2.

Pogonea Aurelia

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.7/3 din 04.10.2023

3.

Baltaga Veronica

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.7/5 din 04.10.2023

4.

Marian Alexandru

Partidul Politic Partidul Social Democrat European

nr.10/1 din 07.10.2023

5.

Mistrean Ivan

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

nr.11/1 din 10.10.2023

 

comuna Larga

1.

Urechean Radu

Candidat independent

nr.6 din 04.10.2023

2.

Zeliznîi Ghenadie

Candidat independent

nr.7 din 05.10.2023

3.

Mititelu Vasile

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.11 din 06.10.2023

 

comuna Mărcăuți

1.

Lisiuc Oleg

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.4/1 din 04.10.2023

2.

Serebrian Anatolii

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.4/3 din 04.10.2023

3.

Gîncu Olesea

Partidul politic „Partidul Nostru”

nr.5/2 din 08.10.2023

4.

Chistol Dumitru

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.6/1 din 10.10.2023

 

 

comuna Medveja

1.

Melnic Serghei

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.7 din 04.10.2023

2.

Gordaș Natalia

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.9 din 06.10.2023

3.

Colțiuc Serghei

Candidat independent

nr.11 din 06.10.2023

4.

Gojan Miroslava

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

nr.20 din 11.10.2023

5.

Ostafii Anatolii

Candidat independent

nr.17 din 10.10.2023

 

 

comuna Mihăileni

1.

Ilco Vasile

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.5/1 din 03.10.2023

2.

Deavoliuc Natalia

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.6/1 din 04.10.2023

3.

Starosta Vitalii

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

nr.7/1 din 06.10.2023

 

 

satul Pererita

1.

Ceban Anatolie

 

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

 

nr.07 din 04.10.2023

2.

Didic Victor

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.05 din 04.10.2023

3.

Melniciuc Arcadie

Partidul Politic Coaliţia pentru Unitate şi Bunăstare

nr.09 din 07.10.2023

4.

Guțu Dorina

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.11 din 07.10.2023

5.

Borș Serghei

Partidul politic „Partidul Nostru”

nr.13 din 07.10.2023

 

 

satul Șirăuți

1.

Zota Roman

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.5 din 04.10.2023

2.

Gherștega Iurie

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.7 din 04.10.2023

3.

Proțuc Igor

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.9 din 09.10.2023

 

 

satul Slobozia-Șirăuți

1.

Iațuc Tatiana

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.6/1 din 04.10.2023

2.

Gorbuli Olga

Candidat independent

nr.9/1 din 09.10.2023

3.

Gorbuli Vasilii

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.7/1 din 09.10.2023

4.

Gherman Liudmila

Candidat independent

nr.10/1 din 10.10.2023

5.

Iusubova Irina

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

nr.11/1 din 10.10.2023

 

satul Tabani

1.

Bolduma Igor

Partidul Politic Partidul Social Democrat European

nr.6 din 04.10.2023

2.

Traista Daniela

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.9 din 05.10.2023

 

 

satul Tețcani

1.

Danilov Nicolae

 

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.1 din 04.10.2023

2.

Scutelnic Alexei

Candidat independent

nr.2 din 04.10.2023

3.

Bureico Ivan

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr.1 din 06.10.2023

 

 

satul Trebisăuți

1.

Stavila Savin

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr.5/01 din 04.10.2023

2.

Grossu Valentin

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.6/01 din 06.10.2023

3.

Berzoi Miroslav

Partidul politic „Partidul Nostru”

nr.6/05 din 06.10.2023

4.

Simaniuc Elena

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

nr.6/07 din 06.10.2023

 

Lista

candidaților înregistrați pentru funcția de consilier în consiliile locale de nivelul întâi

 la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023, în circumscripția electorală raională Briceni, nr.6

 

CIRCUMSCRIPȚIILE ELECTORALE DE NIVELUL I

Denumirea circumscripției

consilieri

(denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți)

Numărul

candidaților pe listele de consilieri

Nr. și data hotărârii de înregistrare

orașul Briceni

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

17

nr.7 din 05.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

20

nr.3 din 04.10.2023

3.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

10

nr.8 din 06.10.2023

4.

Partidul Politic „Partidul Acțiunii Comune – Congresul Civic”

13

nr.5 din 04.10.2023

5.

Tetiu Corneliu– candidat independent

--

nr.9 din 06.10.2023

6.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

14

nr.11 din 06.10.2023

7.

Partidul Politic Partidul Acasă Construim Europa „PACE”

 

10

 

nr.15 din 10.10.2023

 

8.

Partidul Politic Partidul Social Democrat European

9

nr.13 din 10.10.2023

9.

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

12

nr.17 din 10.10.2023

10.

Vatamaniuc Igor – candidat independent

--

nr.18 din 10.10.2023

orașul Lipcani

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

13

nr.7 din 03.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

13

nr.9 din 03.10.2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr.11 din 04.10.2023

4.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

16

nr.13 din 05.10.2023

5.

Partidul politic „Partidul Nostru”

8

nr.14 din 06.10.2023

6.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

7

nr.15 din 07.10.2023

7.

Bohlin Vitalii – candidat independent

--

nr.19 din 10.10.2023

8.

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

13

nr.17 din 09.10.2023

satul Balasinești

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

12

nr.4/5 din 04.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

12

nr.4/4 din 04.10.2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr.4/6 din 04.10.2023

4.

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

12

nr.5/4 din 09.10.2023

5.

Partidul Politic Partidul Acasă Construim Europa ,,PACE” 

7

nr.5/6 din 09.10.2023

6.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

6

nr.6/1 din 11.10.2023

satul Beleavinți

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

7

nr.5/2 din 04.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

12

nr.5/3 din 04.10.2023

3.

Prisacari Maria – candidat independent

 ----

nr.5/4 din 04.10.2023

4.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr.5/5 din 04.10.2023

5.

Bejenari Zinaida – candidat independent

---

nr.5/6 din 06.10.2023

comuna Bălcăuți

1.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

8

nr.5/1 din 09.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

12

nr.6/2 din 10.10.2023

comuna Berlinți

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

11

nr.6/2 din 04.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

7

nr.6/3 din 04.10.2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr.8/3din 07.10.2023

4.

Burlaca Ghenadie – candidat independent

---

nr.8/4 din 07.10.2023

5.

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

7

nr.9/2 din 10.10.2023

comuna Bogdănești

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

12

nr.4/2 din 04.10.2023

2.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr.5/2 din 06.10.2023

 

 

satul Bulboaca

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

10

nr.7/1 din 05.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

 

8

 

nr.7/2din 05.10.2023

3.

Parașciuc Valeriu – candidat independent

--

nr.7/4 din 05.10.2023

4.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

5

nr.8/1 din 09.10.2023

 

 

satul Caracușenii Vechi

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

10

nr.7 din 04.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

11

nr.9 din 04.10.2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

nr.12 din 06.10.2023

4.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

10

nr.13 din 09.10.2023

5.

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

10

nr.15 din 09.10.2023

 

comuna Colicăuți

1.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

7

nr.06 din 07.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

13

nr.05 din 06.10.2023

3.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr.08 din 09.10.2023

 

satul Corjeuți

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

15

nr.4 din 04.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

15

nr.5/1 din 09.10.2023

 

 

satul Coteala

1.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

7

nr.8/3 din 05.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

11

nr.9/4 din 05.10.2023

3.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

13

nr.7/1 din 05.10.2023

4.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr.12/2 din 05.10.2023

5.

Partidul politic „Partidul Nostru”

10

nr.14/2 din 09.10.2023

 

satul Cotiujeni

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

16

nr.4/2 din 04.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

12

nr.5/1 din 11.10.2023

 

 

satul Criva

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

12

nr.6 din 04.10.2023

2.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr.7 din 09.10.2023

3.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

5

nr.9 din 09.10.2023

4.

Partidul Politic Liga Oraşelor şi Comunelor

7

nr.10 din 09.10.2023

 

 

satul Drepcăuți

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

15

nr.12 din 04.10.2023

2.

Partidul Politic „Democraţia Acasă”

7

nr.13 din 04.10.2023

3.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

12

nr.14 din 04.10.2023

4.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

nr.17 din 06.10.2023

 

 

satul Grimăncăuți

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

12

nr.5/1 din 05.10.2023

2.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

10

nr.5/2 din 05.10.2023

3.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

 

10

 

nr.6/3 din 09.10.2023

 

4.

Partidul politic „Partidul Nostru”

10

nr.6/4 din 09.10.2023

5.

Șmatoc Marin – candidat independent

---

nr.6/5 din 09.10.2023

 

 

comuna Halahora de Sus

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

11

nr.6/1 din 04.10.2023

2.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

8

nr.6/2 din 04.10.2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr.6/3 din 04.10.2023

4.

Partidul Politic „Partidul Acțiunii Comune – Congresul Civic”

7

nr.6/4 din 04.10.2023

 

 

satul Hlina

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

7

nr.7/4 din 04.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

10

nr.7/2 din 04.10.2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr.7/6 din 04.10.2023

4.

Partidul Politic Partidul Social Democrat European

9

nr.10/2 din 07.10.2023

5.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

7

nr.11/2 din 10.10.2023

 

 

comuna Larga

1.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

14

nr.8 din 04.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

14

nr.9 din 04.10.2023

3.

Vacarița Roman– candidat independent

---

nr.10 din 06.10.2023

4.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr.12 din 06.10.2023

5.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

7

nr.13 din 06.10.2023

 

comuna Mărcăuți

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

15

nr.4/2 din 04.10.2023

2.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr.4/4 din 04.10.2023

3.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

7

nr.5/1 din 08.10.2023

4.

Partidul politic „Partidul Nostru”

9

nr.5/3 din 08.10.2023

 

 

comuna Medveja

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

7

nr.8 din 04.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr.10 din 06.10.2023

3.

Melnic Ivan – candidat independent

---

nr.12 din 07.10.2023

4.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

6

nr.13 din 07.10.2023

5.

Colțiuc Serghei – candidat independent

---

nr.14 din 08.10.2023

6.

Ostafii Anatolii – candidat independent

---

nr.18 din 10.10.2023

7.

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

5

nr.21 din 11.10.2023

 

comuna Mihăileni

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

10

nr.5/2 din 03.10.2023

2.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr.6/2 din 04.10.2023

3.

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

10

nr.7/2 din 06.10.2023

 

 

satul Pererita

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

14

nr.08 din 04.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

10

nr.06 din 04.10.2023

3.

Partidul Politic Coaliţia pentru Unitate şi Bunăstare

9

nr.10 din 07.10.2023

4.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr.12 din 07.10.2023

5.

Partidul politic „Partidul Nostru”

9

nr.14 din 07.10.2023

 

satul Șirăuți

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

10

nr.5 din 04.10.2023

2.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr.8 din 04.10.2023

3.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr.10 din 09.10.2023

 

 

satul Slobozia-Șirăuți

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

10

nr.6/2 din 04.10.2023

2.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

7

nr.8/1 din 09.10.2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr.7/2 din 09.10.2023

4.

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

7

nr.11/2 din 10.10.2023

 

satul Tabani

1.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

7

nr.7 din 04.10.2023

2.

Partidul Politic Partidul Social Democrat European

13

nr.8 din 04.10.2023

3.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

nr.10 din 05.10.2023

 

 

satul Tețcani

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

7

nr.3 din 04.10.2023

2.

Pelipețchii Ivan – candidat independent

--

nr.4 din 04.10.2023

3.

Grigoreț Elena – candidat independent

--

nr.5 din 04.10.2023

4.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

11

nr.6 din 04.10.2023

5.

Darciuc Ivan – candidat independent

--

nr.7 din 04.10.2023

6.

Voloșenco Veniamin – candidat independent

--

nr.8 din 04.10.2023

7.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

nr.2 din 04.10.2023

 

 

satul Trebisăuți

1.

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

9

nr.5/02 din 04.10.2023

2.

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

13

nr.6/02 din 06.10.2023

3.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

7

nr.6/03 din 06.10.2023

4.

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

nr.6/04 din 06.10.2023

5.

Partidul politic „Partidul Nostru”

10

nr.6/06 din 06.10.2023

 

Lista

candidaților înregistrați pentru funcția de consilier la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023

în circumscripția electorală raională Briceni, nr. 6

 

CECER Briceni nr. 6

Denumirea circumscripției

consilieri

(denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți)

Numărul

candidaților pe listele de consilieri

Nr. și data hotărârii de înregistrare


Lista Candidaților înregistrati pentru funcția de consilier

r-l Briceni

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

36

nr. 12 din 26 septembrie 2023


Lista Candidaților

2

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

25

nr. 11 din 26 septembrie 2023


Lista Candidaților

3

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

34

nr. 10 din 26 septembrie 2023


Lista Candidaților

4

Știrbu Vitalie

 

nr. 13 din 27 septembrie 2023

-

5

Lupașco Vitalii

 

nr. 14 din 27 septembrie 2023

-

6

Partidul Politic Partidul Social Democrat European

17

nr.18 din 4 octombrie 2023


Lista Candidaților

7

Partidul Liberal Democrat din Moldova

17

nr.20 din 9 octombrie 2023


Lista Candidaților

8

Roman Vacarița

 

nr.19 din 9 octombrie 2023


-

9

Partidul Politic „ȘANSĂ”

31

nr.21 din 9 octombrie 2023


Lista Candidaților

10

Tetiu Corneliu

 

nr.25 din 11 octombrie 2023


-

11

Partidul politic „Partidul Nostru”

17

nr.27 din 11 octombrie 2023


Lista Candidaților

12

Partidul Politic „Partidul Acțiunii Comune – Congresul Civic”

19

nr.26 din 11 octombrie 2023


Lista Candidaților

13

Partidul Politic Partidul „RENAŞTERE”

32

nr.30 din 13 octombrie 2023


Lista Candidaților