Candidați înregistrați

LISTA

candidaților înregistrați pentru funcția de consilier în consiliile locale de nivelul întâi

 la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023, în circumscripția raională Florești, nr. 18

 

CIRCUMSCRIPȚIILE ELECTORALE DE NIVELUL I

Denumirea circumscripției

CONSILIERI

(denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți)

Numărul

candidaților pe listele de consilieri

Nr. și data hotărârii de înregistrare

Circumscripția electorală orășenească Florești, nr.18/01

1

Partidul Liberal Democrat din Moldova

12

nr. 15 din 04.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

23

nr. 16 din 04.10.2023

3

Partidul politic „Partidul Nostru”

22

nr. 17 din 04.10.2023

4

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

23

nr. 18 din 04.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

25

nr. 19 din 04.10.2023

6

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

17

nr. 14 din 04.10.2023

7

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

12

nr. 20 din 04.10.2023

8

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

12

nr. 21 din 04.10.2023

9

Partidul Politic ”RENAȘTERE”

14

nr.22 din 05.10.2023

10

Partidul Politic ”ȘANSĂ”

22

nr.23.05.10.2023

11

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

23

nr.25 din 06.10.2023

12

Gordilă Vasile - Candidat independent

1

nr.27 din 06.10.2023

13

Lozan Iurii - Candidat independent

1

nr. 28 din 10.10.2023

14

Cernopischi Iurii - Candidat independent

1

nr.29 din 10.10.2023

15

Sochircă Sergiu - Candidat independent

1

nr.30 din 10.10.2023

16

Capbătut Nicolae - Candidat independent

1

nr.31 din 10.10.2023

17

Cegorean Valeriu - Candidat independent

1

nr.33.10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală orășenească Ghindești, nr.18/02

1

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

11

nr. 08 din 06.10.2023

2

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

12

nr. 09 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

13

nr. 10 din 06.10.2023

4

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

nr. 11 din 10.10.2023

5

Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei

11

nr. 13 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală orășenească Mărculești, nr.18/03

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

12

nr. 13 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

7

nr. 15 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr. 17 din 06.10.2023

4

Partidul Politic Partidul Social Democrat European

9

nr. 19 din 06.10.2023

5

Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei

12

nr. 21 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Alexeevca, nr.18/04

1

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr. 07 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

9

nr. 09 din 05.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr. 11 din 05.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

9

nr. 13 din 05.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

9

nr. 14 din 05.10.2023

6

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

5

nr. 16 din 05.10.2023

7

Șoșu Oxana - Candidat independent

1

nr. 20 din 06.10.2023

8

Partidul politic „Partidul Nostru”

10

nr. 18 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Băhrinești, nr.18/05

1

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

11

nr. 06 din 06.10.2023

2

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

7

nr. 07 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr. 04 din 06.10.2023

4

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

nr. 09 din 06.10.2023

5

Partidul politic „Partidul Nostru”

12

nr. 11 din 06.10.2023

6

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

10

nr. 13 din 06.10.2023

7

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

6

nr. 14 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Cașunca, nr.18/06

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

12

nr. 07 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

7

nr. 09 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

nr. 11 din 06.10.2023

4

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

7

nr. 13 din 06.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

8

nr. 14 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Cernița, nr.18/07

1

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

10

nr. 09 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

14

nr. 10 din 05.10.2023

3

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr. 11 din 05.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

5

nr. 12 din 05.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Ciripcău nr.18/08

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr. 06 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10

nr. 07 din 05.10.2023

3

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr. 08 din 05.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

5

nr. 09 din 05.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Ciutulești, nr.18/09

1

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

7

nr. 11 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

9

nr. 12 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

15

nr. 13 din 06.10.2023

4

Partidul Politic „ȘANSĂ”

14

nr. 14 din 06.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

7

nr. 15 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Coșernița, nr.18/10

1

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

11

nr. 06 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr. 08 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

nr. 10 din 06.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

9

nr. 12 din 07.10.2023

5

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

10

nr. 14 din 07.10.2023

6

Partidul Național Liberal

7

nr. 16 din 08.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Cuhureștii de Jos, nr.18/11

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

11

nr. 06 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „ȘANSĂ”

13

nr. 08 din 05.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

11

nr. 09 din 05.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

7

nr. 11 din 10.10.2023

5

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

6

nr. 13 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Cuhureștii de Sus, nr.18/12

1

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

11

nr. 10 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr. 11 din 05.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

11

nr. 12 din 05.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

7

nr. 13 din 05.10.2023

5

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

nr. 14 din 05.10.2023

6

Lisnic Sergiu - Candidat independent

1

nr. 16 din 06.10.2023

7

Grițiuc Ștefan - Candidat independent

1

nr. 17 din 09.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Cunicea, nr.18/13

1

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

13

nr. 08 din 04.10.2023

2

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

nr. 09 din 04.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Domulgeni, nr.18/14

1

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

10

nr. 07 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr. 09 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

5

nr. 11 din 09.10.2023

4

Partidul Politic „ȘANSĂ”

7

nr. 13 din 09.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Frumușica, nr.18/15

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

14

nr. 07 din 05.10.2023

2

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

10

nr. 08 din 05.10.2023

3

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

nr. 10 din 07.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

10

nr. 11 din 07.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

5

nr. 12 din 07.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Ghindești, nr.18/16

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

13

nr. 12 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

11

nr. 14 din 06.10.2023

3

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

12

nr. 16 din 06.10.2023

4

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr. 18 din 06.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

11

nr. 20 din 06.10.2023

6

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

8

nr. 22 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Gura Camencii, nr.18/17

1

Partidul Liberal Democrat din Moldova

10

nr. 11 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

14

nr. 12 din 05.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

12

nr. 13 din 05.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

13

nr. 14 din 05.10.2023

5

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

nr. 15 din 05.10.2023

6

Chetraru Ion - Candidat independent

1

nr. 18 din 06.10.2023

7

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

7

nr. 23 din 08.10.2023

8

Beiu Iurie - Candidat independent

1

nr. 20 din 08.10.2023

9

Partidul politic „Partidul Nostru”

9

nr. 22 din 08.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Gura Căinarului, nr.18/18

1

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

11

nr. 08 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

11

nr. 15 din 05.10.2023

3

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

11

nr. 10 din 05.10.2023

4

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

nr. 14 din 09.10.2023

5

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

7

nr. 16 din 09.10.2023

6

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

6

nr. 18 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Iliciovca, nr.18/19

1

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10

nr. 05 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

nr. 07 din 08.10.2023

3

Belîi Fiodor - Candidat independent

1

nr. 08 din 10.10.2023

4

Zlîdnea Eugenia - Candidat independent

1

nr. 11 din 10.10.2023

5

Eremeico Maxim - Candidat independent

1

nr. 10 din 10.10.2023

6

Erineac Nicolae - Candidat independent

1

nr. 12 din 10.10.2023

7

Cambur Elvira - Candidat independent

1

nr. 13 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Izvoare, nr.18/20

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

11

nr. 07 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

nr. 08 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

7

nr. 09 din 06.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

7

nr. 10 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Japca, nr.18/21

1

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

13

nr. 06 din 03.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr. 08 din 03.10.2023

3

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

nr. 10 din 06.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

5

nr.12 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Lunga, nr.18/22

1

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

11

nr. 03 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

12

nr. 02 din 06.10.2023

3

Partidul Politic ” ȘANSĂ”

14

nr. 06 din 10.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

7

nr. 07 din 10.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

11

nr. 08 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Mărculești, nr.18/23

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

9

nr. 11 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

7

nr. 12 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr. 13 din 06.10.2023

4

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

9

nr. 14 din 06.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

5

nr. 15 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Napadova, nr.18/24

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr. 05 din 03.10.2023

2

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

10

nr. 06 din 03.10.2023

3

Partidul Politic „ȘANSĂ”

8

nr. 08 din 07.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

10

nr. 10 din 07.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

7

nr.11 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Nicolaevca, nr.18/25

1

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

9

nr. 07 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

9

nr. 09 din 05.10.2023

3

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr. 11 din 05.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Prajila, nr.18/26

1

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

14

nr. 05 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

13

nr. 07 din 05.10.2023

3

Partidul Politic „ȘANSĂ”

13

nr. 09 din 06.10.2023

4

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

7

nr. 11 din 06.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

7

nr. 13 din 06.10.2023

6

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

6

nr. 15 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Prodănești, nr.18/27

1

Partidul Politic ”Partidul Acțiune și Solidaritate”

11

nr. 08 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10

nr. 10 din 06.10.2023

3

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

11

nr. 12 din 06.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

13

nr.15 din 08.10.2023

5

Partidul Politic ”ȘANSA”

11

nr. 18 din 08.10.2023

6

Partidul Politic ”RENAȘTERE”

7

nr.14 din 08.10.2023

7

Partidul Politic ”Partidul Nostru”

15

nr.20 din 11.10.2023

8

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

12

nr.22 din 11.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Putinești, nr.18/28

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

9

nr. 08 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

9

nr. 10 din 05.10.2023

3

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

11

nr. 12 din 05.10.2023

4

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

nr. 14 din 05.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

5

nr.19 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Rădulenii Vechi, nr.18/29

1

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

11

nr. 09 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr. 10 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

7

nr. 11 din 06.10.2023

4

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr. 12 din 06.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

7

nr. 14 din 06.10.2023

6

Catruc Aurelia - Candidat independent

1

nr. 16 din 09.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Roșietici, nr.18/30

1

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

11

nr. 06 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

12

nr. 08 din 05.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

13

nr. 10 din 05.10.2023

4

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr. 12 din 05.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

7

nr. 14 din 05.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Sănătăuca, nr.18/31

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

15

nr. 4 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

13

nr. 5 din 05.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10

nr. 6 din 05.10.2023

4

Robu Serghei candidat independent

1

nr. 8 din 09.10.2023

5

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

nr. 10 din 09.10.2023

6

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

7

nr. 11 din 10.10.2023

7

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

7

nr. 13 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Sevirova, nr.18/32

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr. 06 din 04.10.2023

2

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

10

nr. 08 din 04.10.2023

3

Bezvușceac Elena  - Candidat independent

1

nr. 16 din 05.10.2023

4

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr. 10 din 04.10.2023

5

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

10

nr. 12 din 04.10.2023

6

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

8

nr. 13 din 04.10.2023

7

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

6

nr. 14 din 04.10.2023

 

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Ștefănești, nr.18/33

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

11

nr. 07 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

9

nr. 11 din 05.10.2023

3

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

12

nr. 09 din 05.10.2023

4

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

nr. 05 din 05.10.2023

 

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Temeleuți, nr.18/34

1

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

9

nr. 02 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr. 04 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

10

nr. 07 din 06.10.2023

4

Partidul Politic „ȘANSĂ”

14

nr. 09 din 06.10.2023

5

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

12

nr. 11 din 06.10.2023

6

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

7

nr. 15 din 06.10.2023

7

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

8

nr. 13 din 06.10.2023

8

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

6

nr. 16 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Tîrgul Vertiujeni, nr.18/35

1

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

9

nr. 12 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr. 13 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr. 14 din 06.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

5

nr. 15 din 06.10.2023

5

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

9

nr. 16 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Trifănești, nr.18/36

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

8

nr. 06 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

9

nr. 08 din 06.10.2023

3

Partidul politic „Partidul Nostru”

12

nr. 10 din 06.10.2023

4

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr. 12 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Vărvăreuca, nr.18/37

1

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

7

nr. 09 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

13

nr. 07 din 03.10.2023

3

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

12

nr. 08 din 03.10.2023

4

Patrașco Ion - Candidat independent

1

nr. 12 din 06.10.2023

5

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

7

nr. 14 din 07.10.2023

6

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

nr. 16 din 11.10.2023

7

Partidul politic „Partidul Nostru”

9

nr. 21 din 11.10.2023

8

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

11

nr. 18 din 11.10.2023

9

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10

nr. 20 din 11.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Văscăuți, nr.18/38

1

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

11

nr. 06 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

nr. 08 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

5

nr. 10 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Vertiujeni, nr.18/39

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

15

nr. 06 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

5

nr. 08 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr. 10 din 06.10.2023

4

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

10

nr. 12 din 10.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

10

nr. 14 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Zăluceni, nr.18/40

1

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

9

nr. 12 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr. 13 din 05.10.2023

3

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr. 14 din 05.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

10

nr. 15 din 05.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

5

nr. 16 din 05.10.2023

 

 

Lista

candidaților înregistrați pentru funcția de consilier la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023

în circumscripția electorală raională Florești, nr. 18

 

CECER Florești nr. 18

Denumirea circumscripției

consilieri

(denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți)

Numărul

candidaților pe listele de consilieri

Nr. și data hotărârii de înregistrare


Lista Candidaților înregistrati pentru funcția de consilier

r-l Florești

1

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

31

nr. 8 din 26 septembrie 2023

Lista Candidaților

2

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

33

nr. 9 din 26 septembrie 2023

Lista Candidaților

3

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

33

nr. 10 din 26 septembrie 2023

Lista Candidaților

4

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

33

nr. 11 din 26 septembrie 2023

Lista Candidaților

5

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

25

nr. 12 din 26 septembrie 2023

Lista Candidaților

6

Partidul Liberal Democrat din Moldova

21

nr. 56 din 3 octombrie 2023

Lista Candidaților

7

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

19

nr. 57 din 3 octombrie 2023

Lista Candidaților

8

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

17

nr. 58 din 3 octombrie 2023

Lista Candidaților

9

Partidul politic „Partidul Nostru”

29

nr. 65 din 10 octombrie 2023

Lista Candidaților

10

Lozan Iurie

 

nr. 68 din 10 octombrie 2023

-

11

Partidul Politic „ŞANSĂ”

31

nr. 66 din 10 octombrie 2023

Lista Candidaților

12

Gordilă Vasile

 

nr. 67 din 10 octombrie 2023

-

13

Sochircă Sergiu

 

nr. 69 din 10 octombrie 2023

-

14

Capbătut Nicolae

 

nr. 70 din 10 octombrie 2023

-

15

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării şi Consolidării Moldovei”

40

nr. 71 din 10 octombrie 2023

Lista Candidaților

 

 

 

Lista

candidaților înregistrați pentru funcția de primar la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023

în circumscripția electorală raională Florești, nr. 18

 

CECER Florești, nr. 18

Denumirea circumscripției

Nume/Prenume

(de către cine a fost desemnat)

(denumirea formațiunii/ candidat independent)

Nr. și data hotărârii de înregistrare

Circumscripția electorală orășenească Florești, nr.18/01

1

Cojocaru Iurie

Partidul Liberal Democrat din Moldova

nr. 05 din 04.10.2023

2

Gangan Iurie

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 06 din 04.10.2023

3

Martirosian Vrej

Partidul politic „Partidul Nostru”

nr. 07 din 04.10.2023

4

Puto Lilia

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr. 08 din 04.10.2023

5

Gustoi Eugeniu

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 09 din 04.10.2023

6

Sorbală Valentin

Partidul Politic ”MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA”

nr. 10 din 04.10.2023

7

Gulii Iraida

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

nr. 11 din 04.10.2023

8

Petrova Ludmila

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

nr. 12 din 04.10.2023

9

Negru Tudor

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 13 din 04.10.2023

10

Gordilă Vasile

Candidat independent

nr.26 din 10.10.2023

11

Prodan Alexandru

Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei

nr.24 din 06.10/2023

12

Cegorean Valeriu

Candidat independent

nr.32 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală orășenească Ghindești, nr.18/02

1

Fiodorovici Liliana

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 05 din 06.10.2023

2

Mereuță Ion

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 06 din 06.10.2023

3

Bulat Mihail

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 07 din 06.10.2023

4

Umov Olga

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 12 din 10.10.2023

5

Cebotari Veaceslav

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 14 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală orășenească Mărculești, nr.18/03

1

Vîrlan Ion

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 12 din 06.10.2023

2

Militarul Andrei

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 14 din 06.10.2023

3

Condratiuc Tatiana

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 16 din 06.10.2023

4

Scutaru Andrian

Partidul Politic Partidul Social Democrat European

nr. 18 din 06.10.2023

5

Gonța Victor

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 20 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Alexeevca, nr.18/04

1

Berezovschii Ruslan

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 06 din 05.10.2023

2

Babuci Leonid

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr. 08 din 05.10.2023

3

Furdui Iurie

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 10 din 05.10.2023

4

Rusu Gheorghe

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 12 din 05.10.2023

5

Carp Valeriu

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

nr. 15 din 05.10.2023

6

Șoșu Oxana

Candidat independent

nr. 19 din 06.10.2023

7

Groza Leonid

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

nr. 21 din 06.10.2023

8

Dolgoșeev Svetlana

Partidul politic „Partidul Nostru”

nr. 17 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Băhrinești, nr.18/05

1

Vescu Ion

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 03 din 06.10.2023

2

Barbăscumpă Natalia

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 05 din 06.10.2023

3

Covalenco Victor

Partidul politic „Partidul Nostru”

nr. 10 din 06.10.2023

4

Munteanu Angela

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 08 din 06.10.2023

5

Nagrineac Ludmila

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 12 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Cașunca, nr.18/06

1

Bilenco Roman

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 06 din 06.10.2023

2

Dobîndă Lilian

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 08 din 06.10.2023

3

Bonari Alexandra

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 10 din 06.10.2023

4

Deșcan Grigore

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

nr. 12 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Cernița, nr.18/07

1

Cheleș Iurie

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 05 din 05.10.2023

2

Balan Iurie

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 06 din 05.10.2023

3

Cebotari Ina

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 07 din 05.10.2023

4

Zaplitnîi Vladimir

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 08 din 05.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Ciripcău nr.18/08

1

Rusu Tatiana

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 03 din 05.10.2023

2

Andrievschi Vasile

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 04 din 05.10.2023

3

Băjireanu Ion

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 05 din 05.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Ciutulești, nr.18/09

1

Burcă Igor

Candidat independent

nr. 08 din 06.10.2023

2

Doglea Valentina

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 09 din 06.10.2023

3

Bostan Gheorghe

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 10 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Coșernița, nr.18/10

1

Ghilețchi Svetlana

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 05 din 06.10.2023

2

Roșca Ecaterina

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 07 din 06.10.2023

3

Munteanu Ludmila

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 09 din 07.10.2023

4

Leșco Valeriu

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 11 din 07.10.2023

5

Munteanu Maria

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

nr. 13 din 07.10.2023

6

Dogotari Tudor

Partidul Național Liberal

nr. 15 din 08.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Cuhureștii de Jos, nr.18/11

1

Reșetnic Climentina

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 05 din 05.10.2023

2

Prodan Ivan

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 07 din 05.10.2023

3

Țepordei Valerii

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr. 10 din 10.10.2023

4

Murea Ion

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 12 din 10.10.2023

5

Potorac Vladimir

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 09 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Cuhureștii de Sus, nr.18/12

1

Golub Vasile

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 5 din 05.10.2023

2

Surdu Igor

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 06 din 05.10.2023

3

Jemna Sergiu

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

nr. 07 din 05.10.2023

4

Volentir Emil

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 08 din 05.10.2023

5

Graur Sergiu

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 09 din 05.10.2023

6

Lisnic Sergiu

Candidat independent

nr. 15 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Cunicea, nr.18/13

1

Corniencova Tatiana

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 06 din 04.10.2023

2

Podoprigora Irina

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 07 din 04.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Domulgeni, nr.18/14

1

Patrașco Vasile

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 06 din 06.10.2023

2

Tîltu Vasile

Partidul Politic  „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 08 din 06.10.2023

3.

Ceban Gheorghe

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 08 din 06.10.2023

4

Nicoară Artur

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 12 din 09.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Frumușica, nr.18/15

1

Boicu Victor

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 05 din 05.10.2023

2

Groza Igor

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 06 din 05.10.2023

3

Șoilița Iana

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 09 din 07.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Ghindești, nr.18/16

1

Bruma Stela

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 11 din 06.10.2023

2

Ghelețchi Grigore

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 13 din 06.10.2023

3

Falcă Gheorghe

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 15 din 06.10.2023

4

Răilean Larisa

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 17 din 06.10.2023

5

Tocan Veaceslav

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 19 din 06.10.2023

6

Tîltu Ala

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

nr. 21 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Gura Camencii, nr.18/17

1

Chetraru Denis

Partidul Liberal Democrat din Moldova

nr. 05 din 05.10.2023

2

Țugui Vadim

Independent

nr. 06 din 05.10.2023

3

Chetraru Dumitru

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 07 din 05.10.2023

4

Cîșlaru Ion

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 07 din 05.10.2023

5

Sîci Nicolaie

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 08 din 05.10.2023

6

Moldovan Mihai

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 10 din 05.10.2023

7

Chetrari Ian

Candidat independent

nr. 17 din 06.10.2023

8

Beiu Iurie

Candidat independent

nr. 19 din 08.10.2023

9

Patrașco Cristian

Partidul Politic ”Partidul Nostru”

nr. 21 din 08.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Gura Căinarului, nr.18/18

1

Ixari Aurelia

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 05 din 05.10.2023

2

Cojocaru Aliona

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 06 din 05.10.2023

3

Ciobanu Denis

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 07 din 05.10.2023

4

Colesnic Sergiu

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 13 din 09.10.2023

5