Candidați înregistrați

Lista

candidaților înregistrați pentru funcția de primar la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023

în circumscripția electorală raională Florești, nr. 18

 

CECER Florești, nr. 18

Denumirea circumscripției

Nume/Prenume

(de către cine a fost desemnat)

(denumirea formațiunii/ candidat independent)

Nr. și data hotărârii de înregistrare

Circumscripția electorală orășenească Florești, nr.18/01

1

Cojocaru Iurie

Partidul Liberal Democrat din Moldova

nr. 05 din 04.10.2023

2

Gangan Iurie

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 06 din 04.10.2023

3

Martirosian Vrej

Partidul politic „Partidul Nostru”

nr. 07 din 04.10.2023

4

Puto Lilia

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr. 08 din 04.10.2023

5

Gustoi Eugeniu

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 09 din 04.10.2023

6

Sorbală Valentin

Partidul Politic ”MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA”

nr. 10 din 04.10.2023

7

Gulii Iraida

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

nr. 11 din 04.10.2023

8

Petrova Ludmila

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

nr. 12 din 04.10.2023

9

Negru Tudor

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 13 din 04.10.2023

10

Gordilă Vasile

Candidat independent

nr.26 din 10.10.2023

11

Prodan Alexandru

Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei

nr.24 din 06.10/2023

12

Cegorean Valeriu

Candidat independent

nr.32 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală orășenească Ghindești, nr.18/02

1

Fiodorovici Liliana

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 05 din 06.10.2023

2

Mereuță Ion

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 06 din 06.10.2023

3

Bulat Mihail

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 07 din 06.10.2023

4

Umov Olga

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 12 din 10.10.2023

5

Cebotari Veaceslav

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 14 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală orășenească Mărculești, nr.18/03

1

Vîrlan Ion

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 12 din 06.10.2023

2

Militarul Andrei

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 14 din 06.10.2023

3

Condratiuc Tatiana

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 16 din 06.10.2023

4

Scutaru Andrian

Partidul Politic Partidul Social Democrat European

nr. 18 din 06.10.2023

5

Gonța Victor

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 20 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Alexeevca, nr.18/04

1

Berezovschii Ruslan

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 06 din 05.10.2023

2

Babuci Leonid

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr. 08 din 05.10.2023

3

Furdui Iurie

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 10 din 05.10.2023

4

Rusu Gheorghe

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 12 din 05.10.2023

5

Carp Valeriu

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

nr. 15 din 05.10.2023

6

Șoșu Oxana

Candidat independent

nr. 19 din 06.10.2023

7

Groza Leonid

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

nr. 21 din 06.10.2023

8

Dolgoșeev Svetlana

Partidul politic „Partidul Nostru”

nr. 17 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Băhrinești, nr.18/05

1

Vescu Ion

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 03 din 06.10.2023

2

Barbăscumpă Natalia

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 05 din 06.10.2023

3

Covalenco Victor

Partidul politic „Partidul Nostru”

nr. 10 din 06.10.2023

4

Munteanu Angela

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 08 din 06.10.2023

5

Nagrineac Ludmila

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 12 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Cașunca, nr.18/06

1

Bilenco Roman

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 06 din 06.10.2023

2

Dobîndă Lilian

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 08 din 06.10.2023

3

Bonari Alexandra

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 10 din 06.10.2023

4

Deșcan Grigore

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

nr. 12 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Cernița, nr.18/07

1

Cheleș Iurie

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 05 din 05.10.2023

2

Balan Iurie

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 06 din 05.10.2023

3

Cebotari Ina

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 07 din 05.10.2023

4

Zaplitnîi Vladimir

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 08 din 05.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Ciripcău nr.18/08

1

Rusu Tatiana

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 03 din 05.10.2023

2

Andrievschi Vasile

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 04 din 05.10.2023

3

Băjireanu Ion

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 05 din 05.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Ciutulești, nr.18/09

1

Burcă Igor

Candidat independent

nr. 08 din 06.10.2023

2

Doglea Valentina

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 09 din 06.10.2023

3

Bostan Gheorghe

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 10 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Coșernița, nr.18/10

1

Ghilețchi Svetlana

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 05 din 06.10.2023

2

Roșca Ecaterina

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 07 din 06.10.2023

3

Munteanu Ludmila

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 09 din 07.10.2023

4

Leșco Valeriu

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 11 din 07.10.2023

5

Munteanu Maria

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

nr. 13 din 07.10.2023

6

Dogotari Tudor

Partidul Național Liberal

nr. 15 din 08.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Cuhureștii de Jos, nr.18/11

1

Reșetnic Climentina

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 05 din 05.10.2023

2

Prodan Ivan

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 07 din 05.10.2023

3

Țepordei Valerii

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr. 10 din 10.10.2023

4

Murea Ion

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 12 din 10.10.2023

5

Potorac Vladimir

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 09 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Cuhureștii de Sus, nr.18/12

1

Golub Vasile

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 5 din 05.10.2023

2

Surdu Igor

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 06 din 05.10.2023

3

Jemna Sergiu

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

nr. 07 din 05.10.2023

4

Volentir Emil

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 08 din 05.10.2023

5

Graur Sergiu

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 09 din 05.10.2023

6

Lisnic Sergiu

Candidat independent

nr. 15 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Cunicea, nr.18/13

1

Corniencova Tatiana

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 06 din 04.10.2023

2

Podoprigora Irina

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 07 din 04.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Domulgeni, nr.18/14

1

Patrașco Vasile

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 06 din 06.10.2023

2

Tîltu Vasile

Partidul Politic  „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 08 din 06.10.2023

3.

Ceban Gheorghe

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 08 din 06.10.2023

4

Nicoară Artur

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 12 din 09.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Frumușica, nr.18/15

1

Boicu Victor

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 05 din 05.10.2023

2

Groza Igor

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 06 din 05.10.2023

3

Șoilița Iana

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 09 din 07.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Ghindești, nr.18/16

1

Bruma Stela

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 11 din 06.10.2023

2

Ghelețchi Grigore

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 13 din 06.10.2023

3

Falcă Gheorghe

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 15 din 06.10.2023

4

Răilean Larisa

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 17 din 06.10.2023

5

Tocan Veaceslav

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 19 din 06.10.2023

6

Tîltu Ala

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

nr. 21 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Gura Camencii, nr.18/17

1

Chetraru Denis

Partidul Liberal Democrat din Moldova

nr. 05 din 05.10.2023

2

Țugui Vadim

Independent

nr. 06 din 05.10.2023

3

Chetraru Dumitru

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 07 din 05.10.2023

4

Cîșlaru Ion

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 07 din 05.10.2023

5

Sîci Nicolaie

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 08 din 05.10.2023

6

Moldovan Mihai

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 10 din 05.10.2023

7

Chetrari Ian

Candidat independent

nr. 17 din 06.10.2023

8

Beiu Iurie

Candidat independent

nr. 19 din 08.10.2023

9

Patrașco Cristian

Partidul Politic ”Partidul Nostru”

nr. 21 din 08.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Gura Căinarului, nr.18/18

1

Ixari Aurelia

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 05 din 05.10.2023

2

Cojocaru Aliona

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 06 din 05.10.2023

3

Ciobanu Denis

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 07 din 05.10.2023

4

Colesnic Sergiu

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 13 din 09.10.2023

5

Prisăcari Vitalii

Partidul Politic ”Renaștere”

nr. 15 din 09.10.2023

6

Vlas Oleg

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 17 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Iliciovca, nr.18/19

1

Botnari Valeriu

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 04 din 06.10.2023

2

Eremeico Serghei

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 06 din 08.10.2023

3

Tatarciuc Vitali

Candidat independent

nr. 09 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Izvoare, nr.18/20

1

Zgavordei Vladimir

Candidat independent

nr. 11 din 06.10.2023

2

Bezvușcian Victor

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 12 din 06.10.2023

3

Ganea Iurie

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 13 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Japca, nr.18/21

1

Pascari Leonid

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 05 din 03.10.2023

2

Vîlcu Ion

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 07 din 03.10.2023

3

Ivanes Cristian

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 09 din 06.10.2023

4

Ceapa Valeriu

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova

nr.11 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Lunga, nr.18/22

1

Burduja Galina

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 03 din 06.10.2023

2

Cocieru Oleg

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 01 din 06.10.2023

3

Moscalu Lilian

Partidul Politic ”Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 09 din 10.10.2023

4

Lazarenco Victor

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 10 din 12.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Mărculești, nr.18/23

1

Chetraru Sergiu

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 07 din 06.10.2023

2

Davidovici Mihai

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 08 din 06.10.2023

3

Doina Fiodor

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 09 din 06.10.2023

4

Margină Lilia

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr. 10 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Napadova, nr.18/24

1

Slusarenco Vasile

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 03 din 03.10.2023

2

Ceban Serghei

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr. 04 din 03.10.2023

3

Munteanu Svetlana

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 07 din 07.10.2023

4

Budnea Valeriu

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 09 din 07.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Nicolaevca, nr.18/25

1

Rîbacioc Ecaterina

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 06 din 05.10.2023

2

Rîbacioc Iurii

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 08 din 05.10.2023

3

Malai Sergiu

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 10 din 05.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Prajila, nr.18/26

1

Cobîlaș Petru

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 04 din 05.10.2023

2

Cobîlaș Dorina

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 06 din 05.10.2023

3

Botnariuc Petru

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 08 din 06.10.2023

4

Rotari Nicolae

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

nr. 10 din 06.10.2023

5

Scutari Anatolie

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 12 din 06.10.2023

6

Muntean Gheorghe

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 14 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Prodănești, nr.18/27

1

Tricolici Valentina

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 07 din 06.10.2023

2

Vdovicenco Rita

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr. 09 din 06.10.2023

3

Lungu Valentina

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 11 din 06.10.2023

4

Clapatiuc Ala

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

nr. 13 din 08.10.2023

5

Cernopolc Violeta

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 15 din 08.10.2023

6

Burca Mariana

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 17 din 08.10.2023

7

Moraru Andrian

Partidul Politic ”Partidul Nostru”

nr.19 din 11.10.2023

8

Hîncu Sveatoslav

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

nr. 21 din 11.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Putinești, nr.18/28

1

Ciorici Victor

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 07 din 05.10.2023

2

Grigorițchi Alexandru

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 09 din 05.10.2023

3

Chefu Ghenadie

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 11 din 05.10.2023

4

Iscolnîi Serghei

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 13 din 05.10.2023

5

Ghercavi Victor

Partidul Politic ”Partidul Schimbării”

nr.17 din 06.10.2023

6

Caluțchi Nicolae

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova

nr.18 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Rădulenii Vechi, nr.18/29

1

Radu Iurie

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr. 05 din 06.10.2023

2

Panfil Ina

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 06 din 06.10.2023

3

Stoica Elena

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 07 din 06.10.2023

4

Eftene Iurie

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 08 din 06.10.2023

5

Șalamac Viorica

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 13 din 06.10.2023

6

Catruc Aurelia

Candidat independent

nr. 15 din 09.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Roșietici, nr.18/30

1

Odajiu Petru

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 05 din 05.10.2023

2

Bruma Vera

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr. 07 din 05.10.2023

3

Podubnîi Mihail

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 09 din 05.10.2023

4

Coliban Anna

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 11 din 05.10.2023

5

Cenușa Victor

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 13 din 05.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Sănătăuca, nr.18/31

1

Chibidoc Tudor

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 01 din 05.10.2023

2

Carauș Alexandru

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr. 02 din 05.10.2023

3

Brăileanu Alexandru

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 03 din 05.10.2023

4

Robu Sergiu

Candidat independent

nr. 07 din 09.10.2023

5

Maluda Dumitru

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 09 din 09.10.2023

6

Amarfii Serghei

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 12 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Sevirova, nr.18/32

1

Carauș Ira

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 05 din 04.10.2023

2

Moroșan Eugeniu

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 07 din 04.10.2023

3

Bezvușceac Elena

Candidat independent

nr. 15 din 05.10.2023

4

Groșevschi Marian

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 09 din 04.10.2023

5

Ciumac Ruslan

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

nr. 11 din 04.10.2023

6

Nedoruban Boris

Candidat independent

nr. 17 din 05.10.2023

 

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Ștefănești, nr.18/33

1

Zdraguș Ludmila

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 08 din 05.10.2023

2

Zdraguș Vitalie

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 06 din 05.10.2023

3

Arici Alexandru

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 10 din 05.10.2023

4

Borovschii Artiom

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 04 din 05.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Temeleuți, nr.18/34

1

Botnari Alexandru

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 01 din 06.10.2023

2

Beznos Sergiu

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 03 din 06.10.2023

3

Sîrbu Lilia

Candidat independent

nr. 05 din 06.10.2023

4

Ursu Nellea

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr. 06 din 06.10.2023

5

Fuior Violeta

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 08 din 06.10.2023

6

Meleghii Alexandr

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

nr. 10 din 06.10.2023

7

Tertea Tudor

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 12 din 06.10.2023

8

Muntean Feodor

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

nr. 14 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Tîrgul Vertiujeni, nr.18/35

1

Franțuz Feodosie

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 07 din 06.10.2023

2

Cojocaru Andrei

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 08 din 06.10.2023

3

Nazar Sergiu

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 09 din 06.10.2023

4

Lisa Dumitru

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 10 din 06.10.2023

5

Murzac Anatolie

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 11 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Trifănești, nr.18/36

1

Gașițoi Zinovia

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 05 din 06.10.2023

2

Slimovschi Mihail

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 07 din 06.10.2023

3

Carauș Elvira

Partidul politic „Partidul Nostru”

nr. 09 din 06.10.2023

4

Boicu Vitalie

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 11 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Vărvăreuca, nr.18/37

1

Zabica Olga

Candidat independent

nr. 05 din 03.10.2023

2

Matreniuc Igor

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 06 din 03.10.2023

3

Țîbrigan Tudor

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

nr. 13 din 07.10.2023

4

Patrașco Ion

Candidat independent

nr. 11 din 06.10.2023

5

Mereuță Ion

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 15 din 11.10.2023

6

Ivanes Viorel

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 17 din 11.10.2023

7

Ciobanu Alexei

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 19 din 11.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Văscăuți, nr.18/38

1

Podborschi Oleg

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

nr. 05 din 06.10.2023

2

Suslin Alexandru

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 07 din 06.10.2023

3

Andronache Petru

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 09 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Vertiujeni, nr.18/39

1

Cerchez Ana

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 05 din 06.10.2023

2

Moraru Igor

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 07 din 06.10.2023

3

Baranova Natalia

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 09 din 06.10.2023

4

Șoimu Lilia

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

nr. 11 din 10.10.2023

5

Scoarță Ion

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 13 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Zăluceni, nr.18/40

1

Cojocaru Oleg

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

nr. 07 din 05.10.2023

2

Colesnic Nadejda

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

nr. 08 din 05.10.2023

3

Luța Gheorghe

Partidul Politic „ȘANSĂ”

nr. 09 din 05.10.2023

4

Zubco Sergiu

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

nr. 10 din 05.10.2023

5

Groza Sergiu

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

nr. 11 din 05.10.2023

 

 

Lista

candidaților înregistrați pentru funcția de consilier la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023

în circumscripția electorală raională Florești, nr. 18

 

CECER Florești nr. 18

Denumirea circumscripției

consilieri

(denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți)

Numărul

candidaților pe listele de consilieri

Nr. și data hotărârii de înregistrare


Lista Candidaților înregistrati pentru funcția de consilier

r-l Florești

1

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

31

nr. 8 din 26 septembrie 2023

Lista Candidaților

2

Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

33

nr. 9 din 26 septembrie 2023

Lista Candidaților

3

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

33

nr. 10 din 26 septembrie 2023

Lista Candidaților

4

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

33

nr. 11 din 26 septembrie 2023

Lista Candidaților

5

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

25

nr. 12 din 26 septembrie 2023

Lista Candidaților

6

Partidul Liberal Democrat din Moldova

21

nr. 56 din 3 octombrie 2023

Lista Candidaților

7

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

19

nr. 57 din 3 octombrie 2023

Lista Candidaților

8

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

17

nr. 58 din 3 octombrie 2023

Lista Candidaților

9

Partidul politic „Partidul Nostru”

29

nr. 65 din 10 octombrie 2023

Lista Candidaților

10

Lozan Iurie

 

nr. 68 din 10 octombrie 2023

-

11

Partidul Politic „ŞANSĂ”

31

nr. 66 din 10 octombrie 2023

Lista Candidaților

12

Gordilă Vasile

 

nr. 67 din 10 octombrie 2023

-

13

Sochircă Sergiu

 

nr. 69 din 10 octombrie 2023

-

14

Capbătut Nicolae

 

nr. 70 din 10 octombrie 2023

-

15

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării şi Consolidării Moldovei”

40

nr. 71 din 10 octombrie 2023

Lista Candidaților

 

 

 

LISTA

candidaților înregistrați pentru funcția de consilier în consiliile locale de nivelul întâi

 la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023, în circumscripția raională Florești, nr. 18

 

CIRCUMSCRIPȚIILE ELECTORALE DE NIVELUL I

Denumirea circumscripției

CONSILIERI

(denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți)

Numărul

candidaților pe listele de consilieri

Nr. și data hotărârii de înregistrare

Circumscripția electorală orășenească Florești, nr.18/01

1

Partidul Liberal Democrat din Moldova

12

nr. 15 din 04.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

23

nr. 16 din 04.10.2023

3

Partidul politic „Partidul Nostru”

22

nr. 17 din 04.10.2023

4

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

23

nr. 18 din 04.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

25

nr. 19 din 04.10.2023

6

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

17

nr. 14 din 04.10.2023

7

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

12

nr. 20 din 04.10.2023

8

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

12

nr. 21 din 04.10.2023

9

Partidul Politic ”RENAȘTERE”

14

nr.22 din 05.10.2023

10

Partidul Politic ”ȘANSĂ”

22

nr.23.05.10.2023

11

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

23

nr.25 din 06.10.2023

12

Gordilă Vasile - Candidat independent

1

nr.27 din 06.10.2023

13

Lozan Iurii - Candidat independent

1

nr. 28 din 10.10.2023

14

Cernopischi Iurii - Candidat independent

1

nr.29 din 10.10.2023

15

Sochircă Sergiu - Candidat independent

1

nr.30 din 10.10.2023

16

Capbătut Nicolae - Candidat independent

1

nr.31 din 10.10.2023

17

Cegorean Valeriu - Candidat independent

1

nr.33.10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală orășenească Ghindești, nr.18/02

1

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

11

nr. 08 din 06.10.2023

2

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

12

nr. 09 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

13

nr. 10 din 06.10.2023

4

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

nr. 11 din 10.10.2023

5

Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei

11

nr. 13 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală orășenească Mărculești, nr.18/03

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

12

nr. 13 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

7

nr. 15 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr. 17 din 06.10.2023

4

Partidul Politic Partidul Social Democrat European

9

nr. 19 din 06.10.2023

5

Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei

12

nr. 21 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Alexeevca, nr.18/04

1

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr. 07 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

9

nr. 09 din 05.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr. 11 din 05.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

9

nr. 13 din 05.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

9

nr. 14 din 05.10.2023

6

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

5

nr. 16 din 05.10.2023

7

Șoșu Oxana - Candidat independent

1

nr. 20 din 06.10.2023

8

Partidul politic „Partidul Nostru”

10

nr. 18 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Băhrinești, nr.18/05

1

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

11

nr. 06 din 06.10.2023

2

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

7

nr. 07 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr. 04 din 06.10.2023

4

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

nr. 09 din 06.10.2023

5

Partidul politic „Partidul Nostru”

12

nr. 11 din 06.10.2023

6

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

10

nr. 13 din 06.10.2023

7

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

6

nr. 14 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Cașunca, nr.18/06

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

12

nr. 07 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

7

nr. 09 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

nr. 11 din 06.10.2023

4

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

7

nr. 13 din 06.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

8

nr. 14 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Cernița, nr.18/07

1

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

10

nr. 09 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

14

nr. 10 din 05.10.2023

3

Partidul Politic „ȘANSĂ”

9

nr. 11 din 05.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

5

nr. 12 din 05.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Ciripcău nr.18/08

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr. 06 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10

nr. 07 din 05.10.2023

3

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr. 08 din 05.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

5

nr. 09 din 05.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Ciutulești, nr.18/09

1

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

7

nr. 11 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

9

nr. 12 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

15

nr. 13 din 06.10.2023

4

Partidul Politic „ȘANSĂ”

14

nr. 14 din 06.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

7

nr. 15 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Coșernița, nr.18/10

1

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

11

nr. 06 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr. 08 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

nr. 10 din 06.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

9

nr. 12 din 07.10.2023

5

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

10

nr. 14 din 07.10.2023

6

Partidul Național Liberal

7

nr. 16 din 08.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Cuhureștii de Jos, nr.18/11

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

11

nr. 06 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „ȘANSĂ”

13

nr. 08 din 05.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

11

nr. 09 din 05.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

7

nr. 11 din 10.10.2023

5

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

6

nr. 13 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Cuhureștii de Sus, nr.18/12

1

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

11

nr. 10 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr. 11 din 05.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

11

nr. 12 din 05.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

7

nr. 13 din 05.10.2023

5

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

nr. 14 din 05.10.2023

6

Lisnic Sergiu - Candidat independent

1

nr. 16 din 06.10.2023

7

Grițiuc Ștefan - Candidat independent

1

nr. 17 din 09.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Cunicea, nr.18/13

1

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

13

nr. 08 din 04.10.2023

2

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

nr. 09 din 04.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală sătească Domulgeni, nr.18/14

1

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

10

nr. 07 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

10

nr. 09 din 06.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

5

nr. 11 din 09.10.2023

4

Partidul Politic „ȘANSĂ”

7

nr. 13 din 09.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Frumușica, nr.18/15

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

14

nr. 07 din 05.10.2023

2

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

10

nr. 08 din 05.10.2023

3

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

nr. 10 din 07.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

10

nr. 11 din 07.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

5

nr. 12 din 07.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Ghindești, nr.18/16

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

13

nr. 12 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

11

nr. 14 din 06.10.2023

3

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

12

nr. 16 din 06.10.2023

4

Partidul Politic „ȘANSĂ”

10

nr. 18 din 06.10.2023

5

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

11

nr. 20 din 06.10.2023

6

Partidul Politic „PARTIDUL SCHIMBĂRII”

8

nr. 22 din 06.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Gura Camencii, nr.18/17

1

Partidul Liberal Democrat din Moldova

10

nr. 11 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

14

nr. 12 din 05.10.2023

3

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

12

nr. 13 din 05.10.2023

4

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

13

nr. 14 din 05.10.2023

5

Partidul Politic „ȘANSĂ”

12

nr. 15 din 05.10.2023

6

Chetraru Ion - Candidat independent

1

nr. 18 din 06.10.2023

7

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

7

nr. 23 din 08.10.2023

8

Beiu Iurie - Candidat independent

1

nr. 20 din 08.10.2023

9

Partidul politic „Partidul Nostru”

9

nr. 22 din 08.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Gura Căinarului, nr.18/18

1

Partidul Politic „Partidul Dezvoltării și Consolidării Moldovei”

11

nr. 08 din 05.10.2023

2

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

11

nr. 15 din 05.10.2023

3

Partidul Politic MIŞCAREA RESPECT MOLDOVA

11

nr. 10 din 05.10.2023

4

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

nr. 14 din 09.10.2023

5

Partid Politic Partidul „RENAŞTERE”

7

nr. 16 din 09.10.2023

6

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

6

nr. 18 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Iliciovca, nr.18/19

1

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10

nr. 05 din 06.10.2023

2

Partidul Politic „ȘANSĂ”

11

nr. 07 din 08.10.2023

3

Belîi Fiodor - Candidat independent

1

nr. 08 din 10.10.2023

4

Zlîdnea Eugenia - Candidat independent

1

nr. 11 din 10.10.2023

5

Eremeico Maxim - Candidat independent

1

nr. 10 din 10.10.2023

6

Erineac Nicolae - Candidat independent

1

nr. 12 din 10.10.2023

7

Cambur Elvira - Candidat independent

1

nr. 13 din 10.10.2023

 

 

 

 

 

Circumscripția electorală comunală Izvoare, nr.18/20

1

Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

11

nr. 07 din 06.10.2023

2

Partidul Poli