Nr. 1546 - cu privire la data desfășurării turului al doilea de scrutin pentru alegerea primarilor în unele circumscripții electorale municipale, orășenești, sătești (comunale)

  • 08.11.2023
  • 3724
  • 0

H O T Ă R Â R E

cu privire la data desfășurării turului al doilea de scrutin pentru alegerea primarilor în unele circumscripții electorale municipale, orășenești, sătești (comunale)

 

Potrivit datelor procesate și informațiilor conținute în Sistemul Informațional Automatizat de Stat „Alegeri”, din primul tur al alegerilor locale generale din 5 noiembrie 2023 nu au fost aleși primarii în 273 de circumscripții electorale, întrucât niciun candidat pentru funcția de primar nu a întrunit mai mult de jumătate din numărul de voturi valabil exprimate ale alegătorilor care au participat la votare.

În temeiul art. 27 lit. t), 31 şi 173 alin. (2) și (3) din Codul electoral nr. 325/2022 și în conformitate cu hotărârea Comisiei Electorale Centrale nr. 1150/2023 cu privire la aprobarea Programului calendaristic pentru realizarea acțiunilor de organizare și desfășurare a alegerilor locale generale din data de 5 noiembrie 2023, Comisia Electorală Centrală h o t ă r ă ş t e:

 

  1. Se stabilește pentru data de 19 noiembrie 2023 turul doi al alegerilor locale generale în 273 de circumscripții electorale, conform anexei.
  2. Înscrierea în buletinul de vot a celor doi candidați se va face în ordinea descrescătoare a numărului de voturi acumulate în primul tur de scrutin.
  3. Buletinele de vot pentru alegerea primarului satului (comunei), orașului (municipiului) se vor tipări conform hotărârii Comisiei Electorale Centrale nr. 1471/2023 pentru aprobarea modelelor buletinelor de vot care sunt folosite la alegerea consilierilor în Consiliul municipal Chișinău și în Consiliul municipal Comrat, U.T.A. Găgăuzia, în cadrul alegerilor locale generale din 5 noiembrie 2023.
  4. Votarea în cel de-al doilea tur se va efectua în baza acelorași liste electorale utilizate la primul tur și în conformitate cu hotărârea Comisiei Electorale Centrale nr. 1538/2023 cu privire la condițiile speciale pentru exercitarea dreptului de vot la alegerile locale generale din 5 noiembrie 2023.
  5. Plafonul maxim al mijloacelor financiare ce pot fi transferate sau utilizate în campania electorală a turului doi al alegerilor locale generale pentru funcția de primar în circumscripțiile electorale indicate în anexă nu va depăși plafonul stabilit prin hotărârea Comisiei Electorale Centrale nr. 1219/2023, în care se includ cheltuielile deja raportate pentru primul tur.
  6. Concurenții electorali vor prezenta la data indicată în pct. 54 din Programul calendaristic pentru realizarea acțiunilor de organizare și desfășurare a alegerilor locale generale din data de 5 noiembrie 2023, aprobat prin hotărârea Comisiei Electorale Centrale nr. 1150/2023, rapoartele privind veniturile acumulate şi cheltuielile efectuate în campania electorală. Partidele  vor prezenta raportul Comisiei Electorale Centrale, iar candidații independenți consiliilor electorale de circumscripție.
  7. În cazul în care vor interveni modificări în Sistemul Informațional Automatizat de Stat „Alegeri” după procesarea rezultatelor finale de natură să afecteze conținutul anexei la prezenta hotărâre, Comisia Electorală Centrală va opera ajustările corespunzătoare în aceasta.
  8.  Prezenta hotărâre intră în vigoare la data adoptării, se publică pe pagina web oficială a  Comisiei Electorale Centrale și poate fi contestată în decurs de 3 zile de la data adoptării, fără respectarea procedurii prealabile, la Curtea de Apel Chișinău (adresa: str. Teilor, nr. 4, mun. Chișinău).

 

Președinta

Comisiei Electorale Centrale                                                                           Angelica CARAMAN

 

Chișinău, 8 noiembrie 2023

Nr. 1546

 

 

Anexă

la hotărârea Comisiei Electorale Centrale

nr. 1546 din 8 noiembrie 2023

 

Nr.

d/o

Numărul circumscripției

Denumirea circumscripției electorale de nivelul I

Denumirea circumscripției electorale de nivelul II

  1.  

1/1

Circumscripţia electorală orășenească CODRU

CHIȘINĂU

  1.  

1/2

Circumscripţia electorală orășenească CRICOVA

CHIŞINĂU

  1.  

1/3

Circumscripţia electorală orășenească DURLEŞTI

CHIŞINĂU

  1.  

1/5

Circumscripţia electorală orășenească VADUL LUI VODĂ

CHIŞINĂU

  1.  

1/8

Circumscripţia electorală comunală BUBUIECI

CHIŞINĂU

  1.  

1/15

Circumscripţia electorală comunală GRĂTIEŞTI

CHIŞINĂU

  1.  

1/17

Circumscripţia electorală comunală TOHATIN

CHIŞINĂU

  1.  

1/18

Circumscripţia electorală comunală TRUŞENI

CHIŞINĂU

  1.  

2

Circumscripţia electorală municipală BĂLŢI

  1.  

4/6

Circumscripţia electorală comunală CHIRCA

ANENII NOI

  1.  

4/11

Circumscripţia electorală sătească FLORENI

ANENII NOI

  1.  

4/15

Circumscripţia electorală sătească MAXIMOVCA

ANENII NOI

  1.  

4/16

Circumscripţia electorală sătească MERENI

ANENII NOI

  1.  

4/17

Circumscripţia electorală sătească MERENII NOI

ANENII NOI

  1.  

4/21

Circumscripţia electorală sătească SPEIA

ANENII NOI

  1.  

4/24

Circumscripţia electorală comunală ŢÎNŢĂRENI

ANENII NOI

  1.  

4/25

Circumscripţia electorală sătească VARNIŢA

ANENII NOI

  1.  

5/1

Circumscripţia electorală orășenească BASARABEASCA

BASARABEASCA

  1.  

6/3

Circumscripţia electorală sătească BALASINEŞTI

BRICENI

  1.  

6/9

Circumscripţia electorală sătească CARACUŞENII VECHI

BRICENI

  1.  

6/12

Circumscripţia electorală sătească COTEALA

BRICENI

  1.  

6/18

Circumscripţia electorală sătească HLINA

BRICENI

  1.  

6/21

Circumscripţia electorală comunală MEDVEJA

BRICENI

  1.  

6/23

Circumscripţia electorală sătească PERERITA

BRICENI

  1.  

7/2

Circumscripţia electorală sătească ALEXANDERFELD

CAHUL

  1.  

7/3

Circumscripţia electorală sătească ALEXANDRU IOAN CUZA

CAHUL

  1.  

7/6

Circumscripţia electorală sătească BADICUL MOLDOVENESC

CAHUL

  1.  

7/8

Circumscripţia electorală sătească BORCEAG

CAHUL

  1.  

7/18

Circumscripţia electorală comunală DOINA

CAHUL

  1.  

7/20

Circumscripţia electorală sătească GIURGIULEŞTI

CAHUL

  1.  

7/32

Circumscripţia electorală sătească TARACLIA DE SALCIE

CAHUL

  1.  

7/33

Circumscripţia electorală comunală TARTAUL DE SALCIE

CAHUL

  1.  

7/35

Circumscripţia electorală sătească VADUL LUI ISAC

CAHUL

  1.  

8/1

Circumscripţia electorală orășenească CANTEMIR

CANTEMIR

  1.  

8/3

Circumscripţia electorală comunală BAIMACLIA

CANTEMIR

  1.  

8/5

Circumscripţia electorală sătească CAPACLIA

CANTEMIR

  1.  

8/11

Circumscripţia electorală sătească COCIULIA

CANTEMIR

  1.  

8/13

Circumscripţia electorală comunală ENICHIOI

CANTEMIR

  1.  

8/21

Circumscripţia electorală comunală SADÎC

CANTEMIR

  1.  

8/24

Circumscripţia electorală sătească TARTAUL

CANTEMIR

  1.  

8/25

Circumscripţia electorală comunală TOCENI

CANTEMIR

  1.  

9/1

Circumscripţia electorală orășenească CĂLĂRAŞI

CĂLĂRAŞI

  1.  

9/4

Circumscripţia electorală comunală BUDA

CĂLĂRAŞI

  1.  

9/7

Circumscripţia electorală sătească FRUMOASA

CĂLĂRAŞI

  1.  

9/11

Circumscripţia electorală sătească HORODIŞTE

CĂLĂRAŞI

  1.  

9/15

Circumscripţia electorală sătească PĂULEŞTI

CĂLĂRAŞI

  1.  

9/18

Circumscripţia electorală sătească PÎRJOLTENI

CĂLĂRAŞI

  1.  

9/26

Circumscripţia electorală comunală ŢIBIRICA

CĂLĂRAŞI

  1.  

10/4

Circumscripţia electorală comunală BAIMACLIA

CĂUŞENI

  1.  

10/5

Circumscripţia electorală sătească CHIRCĂIEŞTI

CĂUŞENI

  1.  

10/6

Circumscripţia electorală comunală CHIRCĂIEŞTII NOI

CĂUŞENI

  1.  

10/9

Circumscripţia electorală comunală CÎRNĂŢENII NOI

CĂUŞENI

  1.  

10/12

Circumscripţia electorală comunală FÎRLĂDENI

CĂUŞENI

  1.  

10/15

Circumscripţia electorală sătească HAGIMUS

CĂUŞENI

  1.  

10/22

Circumscripţia electorală sătească TĂNĂTARI

CĂUŞENI

  1.  

10/25

Circumscripţia electorală comunală UCRAINCA

CĂUŞENI

  1.  

11/2

Circumscripţia electorală comunală ALBINA

CIMIŞLIA

  1.  

11/5

Circumscripţia electorală sătească CIUCUR-MINGIR

CIMIŞLIA

  1.  

11/6

Circumscripţia electorală comunală CODRENI

CIMIŞLIA

  1.  

11/12

Circumscripţia electorală sătească IVANOVCA NOUĂ

CIMIŞLIA

  1.  

11/14

Circumscripţia electorală comunală LIPOVENI

CIMIŞLIA

  1.  

11/16

Circumscripţia electorală comunală PORUMBREI

CIMIŞLIA

  1.  

11/18

Circumscripţia electorală sătească SATUL NOU

CIMIŞLIA

  1.  

12/2

Circumscripţia electorală comunală BĂLĂBĂNEŞTI

CRIULENI

  1.  

12/4

Circumscripţia electorală comunală BOŞCANA

CRIULENI

  1.  

12/11

Circumscripţia electorală sătească DUBĂSARII VECHI

CRIULENI

  1.  

12/20

Circumscripţia electorală sătească ONIŢCANI

CRIULENI

  1.  

12/22

Circumscripţia electorală comunală RĂCULEŞTI

CRIULENI

  1.  

12/24

Circumscripţia electorală sătească SLOBOZIA-DUŞCA

CRIULENI

  1.  

12/25

Circumscripţia electorală sătească ZĂICANA

CRIULENI

  1.  

13/10

Circumscripţia electorală comunală ELIZAVETOVCA

DONDUŞENI

  1.  

14/5

Circumscripţia electorală comunală COTOVA

DROCHIA

  1.  

14/8

Circumscripţia electorală comunală FÎNTÎNIŢA

DROCHIA

  1.  

14/10

Circumscripţia electorală sătească HĂSNĂŞENII MARI

DROCHIA

  1.  

14/16

Circumscripţia electorală sătească NICORENI

DROCHIA

  1.  

14/17

Circumscripţia electorală sătească OCHIUL ALB

DROCHIA

  1.  

14/19

Circumscripţia electorală comunală PELINIA

DROCHIA

  1.  

14/22

Circumscripţia electorală sătească POPEŞTII DE JOS

DROCHIA

  1.  

14/23

Circumscripţia electorală sătească POPEŞTII DE SUS

DROCHIA

  1.  

14/24

Circumscripţia electorală sătească SOFIA

DROCHIA

  1.  

14/26

Circumscripţia electorală comunală ŞURI

DROCHIA

  1.  

14/27

Circumscripţia electorală sătească ŢARIGRAD

DROCHIA

  1.  

15/1

Circumscripţia electorală comunală COCIERI

DUBĂSARI

  1.  

15/2

Circumscripţia electorală comunală CORJOVA

DUBĂSARI

  1.  

15/8

Circumscripţia electorală comunală MOLOVATA NOUĂ

DUBĂSARI

  1.  

15/9

Circumscripţia electorală sătească OXENTEA

DUBĂSARI

  1.  

15/10

Circumscripţia electorală sătească PÎRÎTA

DUBĂSARI

  1.  

16/1

Circumscripţia electorală municipală EDINEŢ

EDINEŢ

  1.  

16/2

Circumscripţia electorală orășenească CUPCINI

EDINEŢ

  1.  

16/4

Circumscripţia electorală sătească BĂDRAGII NOI

EDINEŢ

  1.  

16/11

Circumscripţia electorală sătească CHETROŞICA NOUĂ

EDINEŢ

  1.  

16/16

Circumscripţia electorală sătească GAŞPAR

EDINEŢ

  1.  

16/17

Circumscripţia electorală sătească GOLENI

EDINEŢ

  1.  

16/22

Circumscripţia electorală sătească LOPATNIC

EDINEŢ

  1.  

16/28

Circumscripţia electorală sătească TEREBNA

EDINEŢ

  1.  

17/2

Circumscripţia electorală comunală ALBINEŢUL VECHI

FĂLEŞTI

  1.  

17/3

Circumscripţia electorală sătească BOCANI

FĂLEŞTI

  1.  

17/4

Circumscripţia electorală sătească CATRANÎC

FĂLEŞTI

  1.  

17/8

Circumscripţia electorală comunală CIOLACU NOU

FĂLEŞTI

  1.  

17/12

Circumscripţia electorală comunală HILIUŢI

FĂLEŞTI

  1.  

17/16

Circumscripţia electorală comunală IŞCĂLĂU

FĂLEŞTI

  1.  

17/23

Circumscripţia electorală comunală OBREJA VECHE

FĂLEŞTI

  1.  

17/25

Circumscripţia electorală comunală PÎNZĂRENI

FĂLEŞTI

  1.  

17/32

Circumscripţia electorală comunală SCUMPIA

FĂLEŞTI

  1.  

18/1

Circumscripţia electorală orășenească FLOREŞTI

FLOREŞTI

  1.  

18/3

Circumscripţia electorală MĂRCULEŞTI

FLOREŞTI

  1.  

18/4

Circumscripţia electorală comunală ALEXEEVCA

FLOREŞTI

  1.  

18/5

Circumscripţia electorală sătească BĂHRINEŞTI

FLOREŞTI

  1.  

18/10

Circumscripţia electorală sătească COŞERNIŢA

FLOREŞTI

  1.  

18/11

Circumscripţia electorală comunală CUHUREŞTII DE JOS

FLOREŞTI

  1.  

18/12

Circumscripţia electorală comunală CUHUREŞTII DE SUS

FLOREŞTI

  1.  

18/16

Circumscripţia electorală comunală GHINDEŞTI

FLOREŞTI

  1.  

18/17

Circumscripţia electorală comunală GURA CAMENCII

FLOREŞTI

  1.  

18/18

Circumscripţia electorală comunală GURA CĂINARULUI

FLOREŞTI

  1.  

18/22

Circumscripţia electorală sătească LUNGA

FLOREŞTI

  1.  

18/27

Circumscripţia electorală comunală PRODĂNEŞTI

FLOREŞTI

  1.  

18/31

Circumscripţia electorală sătească SĂNĂTĂUCA

FLOREŞTI

  1.  

18/32

Circumscripţia electorală comunală SEVIROVA

FLOREŞTI

  1.  

18/34

Circumscripţia electorală sătească TEMELEUŢI

FLOREŞTI

  1.  

18/35

Circumscripţia electorală sătească TÎRGUL-VERTIUJENI

FLOREŞTI

  1.  

19/3

Circumscripţia electorală sătească CAJBA

GLODENI

  1.  

19/7

Circumscripţia electorală comunală CUHNEŞTI

GLODENI

  1.  

19/8

Circumscripţia electorală comunală DANU

GLODENI

  1.  

19/9

Circumscripţia electorală sătească DUŞMANI

GLODENI

  1.  

19/13

Circumscripţia electorală comunală IABLOANA

GLODENI

  1.  

19/14

Circumscripţia electorală sătească LIMBENII NOI

GLODENI

  1.  

19/15

Circumscripţia electorală sătească LIMBENII VECHI

GLODENI

  1.  

19/19

Circumscripţia electorală comunală VIIŞOARA

GLODENI

  1.  

20/2

Circumscripţia electorală sătească BĂLCEANA

HÎNCEŞTI

  1.  

20/10

Circumscripţia electorală comunală CĂRPINENI

HÎNCEŞTI

  1.  

20/13

Circumscripţia electorală sătească CIUCIULENI

HÎNCEŞTI

  1.  

20/16

Circumscripţia electorală sătească DANCU

HÎNCEŞTI

  1.  

20/19

Circumscripţia electorală sătească FUNDUL GALBENEI

HÎNCEŞTI

  1.  

20/21

Circumscripţia electorală comunală LĂPUŞNA

HÎNCEŞTI

  1.  

20/22

Circumscripţia electorală comunală LEUŞENI

HÎNCEŞTI

  1.  

20/28

Circumscripţia electorală sătească NEMŢENI

HÎNCEŞTI

  1.  

20/29

Circumscripţia electorală sătească OBILENI

HÎNCEŞTI

  1.  

20/30

Circumscripţia electorală comunală ONEŞTI

HÎNCEŞTI

  1.  

20/32

Circumscripţia electorală sătească PERVOMAISCOE

HÎNCEŞTI

  1.  

20/37

Circumscripţia electorală sătească STOLNICENI

HÎNCEŞTI

  1.  

20/39

Circumscripţia electorală sătească VOINESCU

HÎNCEŞTI

  1.  

21/14

Circumscripţia electorală sătească NIMORENI

IALOVENI

  1.  

21/18

Circumscripţia electorală comunală RUSEŞTII NOI

IALOVENI

  1.  

21/20

Circumscripţia electorală sătească SURUCENI

IALOVENI

  1.  

22/7

Circumscripţia electorală sătească CEADÎR

LEOVA

  1.  

22/8

Circumscripţia electorală comunală CNEAZEVCA

LEOVA

  1.  

22/17

Circumscripţia electorală sătească SĂRATA-RĂZEŞI

LEOVA

  1.  

22/24

Circumscripţia electorală comunală TOMAIUL NOU

LEOVA

  1.  

22/25

Circumscripţia electorală comunală VOZNESENI

LEOVA

  1.  

23/1

Circumscripţia electorală orășenească NISPORENI

NISPORENI

  1.  

23/2

Circumscripţia electorală comunală BĂLĂNEŞTI

NISPORENI

  1.  

23/6

Circumscripţia electorală sătească BOLŢUN

NISPORENI

  1.  

23/7

Circumscripţia electorală comunală BRĂTULENI

NISPORENI

  1.  

23/13

Circumscripţia electorală sătească GROZEŞTI

NISPORENI

  1.  

23/15

Circumscripţia electorală comunală MARINICI

NISPORENI

  1.  

23/16

Circumscripţia electorală sătească MILEŞTI

NISPORENI

  1.  

23/18

Circumscripţia electorală sătească SOLTĂNEŞTI

NISPORENI

  1.  

23/20

Circumscripţia electorală comunală VALEA-TRESTIENI

NISPORENI

  1.  

23/21

Circumscripţia electorală comunală VĂRZĂREŞTI

NISPORENI

  1.  

24/4

Circumscripţia electorală comunală BÎRLĂDENI

OCNIŢA

  1.  

24/13

Circumscripţia electorală comunală LENCĂUŢI

OCNIŢA

  1.  

24/14

Circumscripţia electorală comunală LIPNIC

OCNIŢA

  1.  

24/15

Circumscripţia electorală sătească MEREŞEUCA

OCNIŢA

  1.  

24/19

Circumscripţia electorală sătească SAUCA

OCNIŢA

  1.  

25/2

Circumscripţia electorală comunală BEREZLOGI

ORHEI

  1.  

25/3

Circumscripţia electorală comunală BIEŞTI

ORHEI

  1.  

25/4

Circumscripţia electorală sătească BOLOHAN

ORHEI

  1.  

25/5

Circumscripţia electorală sătească BRĂVICENI

ORHEI

  1.  

25/7

Circumscripţia electorală comunală CHIPERCENI

ORHEI

  1.  

25/11

Circumscripţia electorală comunală CUCURUZENI

ORHEI

  1.  

25/14

Circumscripţia electorală sătească ISACOVA

ORHEI

  1.  

25/15

Circumscripţia electorală comunală IVANCEA

ORHEI

  1.  

25/16

Circumscripţia electorală comunală JORA DE MIJLOC

ORHEI

  1.  

25/17

Circumscripţia electorală comunală MĂLĂIEŞTI

ORHEI

  1.  

25/20

Circumscripţia electorală comunală MOROZENI

ORHEI

  1.  

25/22

Circumscripţia electorală comunală PELIVAN

ORHEI

  1.  

25/24

Circumscripţia electorală comunală PIATRA

ORHEI

  1.  

25/25

Circumscripţia electorală sătească PODGORENI

ORHEI

  1.  

25/27

Circumscripţia electorală comunală POHREBENI

ORHEI

  1.  

25/30

Circumscripţia electorală comunală SELIŞTE

ORHEI

  1.  

25/32

Circumscripţia electorală sătească SUSLENI

ORHEI

  1.  

25/35

Circumscripţia electorală comunală VATICI

ORHEI

  1.  

25/36

Circumscripţia electorală sătească VÎŞCĂUŢI

ORHEI

  1.  

25/37

Circumscripţia electorală sătească ZAHORENI

ORHEI

  1.  

26/5

Circumscripţia electorală sătească CUIZĂUCA

REZINA

  1.  

26/8

Circumscripţia electorală sătească GORDINEŞTI

REZINA

  1.  

26/10

Circumscripţia electorală sătească IGNĂŢEI

REZINA

  1.  

26/17

Circumscripţia electorală sătească PĂPĂUŢI

REZINA

  1.  

26/20

Circumscripţia electorală comunală PRIPICENI-RĂZEŞI

REZINA

  1.  

26/21

Circumscripţia electorală comunală SAHARNA NOUĂ

REZINA

  1.  

26/23

Circumscripţia electorală comunală SOLONCENI

REZINA

  1.  

26/25

Circumscripţia electorală comunală ŢAREUCA

REZINA

  1.  

27/1

Circumscripţia electorală orășenească RÎŞCANI

RÎŞCANI

  1.  

27/2

Circumscripţia electorală orășenească COSTEŞTI

RÎŞCANI

  1.  

27/4

Circumscripţia electorală sătească ALUNIŞ

RÎŞCANI

  1.  

27/6

Circumscripţia electorală comunală BRANIŞTE

RÎŞCANI

  1.  

27/9

Circumscripţia electorală comunală GĂLĂŞENI

RÎŞCANI

  1.  

27/12

Circumscripţia electorală sătească HORODIŞTE

RÎŞCANI

  1.  

27/13

Circumscripţia electorală comunală MALINOVSCOE

RÎŞCANI

  1.  

27/15

Circumscripţia electorală sătească NIHORENI

RÎŞCANI

  1.  

27/16

Circumscripţia electorală sătească PETRUŞENI

RÎŞCANI

  1.  

27/17

Circumscripţia electorală sătească PÎRJOTA

RÎŞCANI

  1.  

27/18

Circumscripţia electorală sătească POCIUMBĂUŢI

RÎŞCANI

  1.  

27/19

Circumscripţia electorală comunală POCIUMBENI

RÎŞCANI

  1.  

27/22

Circumscripţia electorală sătească SINGURENI

RÎŞCANI

  1.  

28/2

Circumscripţia electorală orășenească BIRUINŢA

SÎNGEREI

  1.  

28/6

Circumscripţia electorală comunală BILICENII VECHI

SÎNGEREI

  1.  

28/7

Circumscripţia electorală comunală BURSUCENI

SÎNGEREI

  1.  

28/8

Circumscripţia electorală comunală CHIŞCĂRENI

SÎNGEREI

  1.  

28/9

Circumscripţia electorală comunală CIUCIUIENI

SÎNGEREI

  1.  

28/10

Circumscripţia electorală comunală COPĂCENI

SÎNGEREI

  1.  

28/11

Circumscripţia electorală comunală COŞCODENI

SÎNGEREI

  1.  

28/16

Circumscripţia electorală comunală DUMBRĂVIŢA

SÎNGEREI

  1.  

28/20

Circumscripţia electorală comunală IZVOARE

SÎNGEREI

  1.  

28/21

Circumscripţia electorală comunală PEPENI

SÎNGEREI

  1.  

28/25

Circumscripţia electorală comunală SÎNGEREII NOI

SÎNGEREI

  1.  

29/6

Circumscripţia electorală comunală COSĂUŢI

SOROCA

  1.  

29/14

Circumscripţia electorală comunală NIMEREUCA

SOROCA

  1.  

29/17

Circumscripţia electorală comunală PARCANI

SOROCA

  1.  

29/22

Circumscripţia electorală comunală RUBLENIŢA

SOROCA

  1.  

29/28

Circumscripţia electorală comunală TĂTĂRĂUCA VECHE

SOROCA

  1.  

29/31

Circumscripţia electorală comunală VĂRĂNCĂU

SOROCA

  1.  

29/35

Circumscripţia electorală sătească ZASTÎNCA

SOROCA

  1.  

30/11

Circumscripţia electorală comunală LOZOVA

STRĂŞENI

  1.  

30/18

Circumscripţia electorală sătească RECEA

STRĂŞENI

  1.  

30/19

Circumscripţia electorală sătească ROMĂNEŞTI

STRĂŞENI

  1.  

31/1

Circumscripţia electorală orășenească ŞOLDĂNEŞTI

ŞOLDĂNEŞTI

  1.  

31/3

Circumscripţia electorală sătească CHIPEŞCA

ŞOLDĂNEŞTI

  1.  

31/4

Circumscripţia electorală comunală CLIMĂUŢII DE JOS

ŞOLDĂNEŞTI

  1.  

31/7

Circumscripţia electorală sătească CUŞMIRCA

ŞOLDĂNEŞTI

  1.  

31/8

Circumscripţia electorală comunală DOBRUŞA

ŞOLDĂNEŞTI

  1.  

31/10

Circumscripţia electorală sătească GĂUZENI

ŞOLDĂNEŞTI

  1.  

31/17

Circumscripţia electorală sătească RĂSPOPENI

ŞOLDĂNEŞTI

  1.  

31/23

Circumscripţia electorală comunală VADUL- RAŞCOV

ŞOLDĂNEŞTI

  1.  

32/13

Circumscripţia electorală sătească OLĂNEŞTI

ŞTEFAN VODĂ

  1.  

32/19

Circumscripţia electorală sătească SLOBOZIA

ŞTEFAN VODĂ

  1.  

32/22

Circumscripţia electorală sătească TUDORA

ŞTEFAN VODĂ

  1.  

33/10

Circumscripţia electorală sătească CORTEN

TARACLIA

  1.  

34/2

Circumscripţia electorală comunală BĂNEŞTI

TELENEŞTI

  1.  

34/4

Circumscripţia electorală comunală BRÎNZENII NOI

TELENEŞTI

  1.  

34/7

Circumscripţia electorală sătească CHIŞTELNIŢA

TELENEŞTI

  1.  

34/8

Circumscripţia electorală comunală CHIŢCANII VECHI

TELENEŞTI

  1.  

34/12

Circumscripţia electorală sătească COROPCENI

TELENEŞTI

  1.  

34/14

Circumscripţia electorală comunală GHILICENI

TELENEŞTI

  1.  

34/15

Circumscripţia electorală sătească HIRIŞENI

TELENEŞTI

  1.  

34/22

Circumscripţia electorală comunală PISTRUIENI

TELENEŞTI

  1.  

34/30

Circumscripţia electorală sătească VEREJENI

TELENEŞTI

  1.  

35/1

Circumscripţia electorală municipală UNGHENI

UNGHENI

  1.  

35/2

Circumscripţia electorală orășenească CORNEŞTI

UNGHENI

  1.  

35/5

Circumscripţia electorală comunală BOGHENII NOI

UNGHENI

  1.  

35/7

Circumscripţia electorală sătească BUMBĂTA

UNGHENI

  1.  

35/8

Circumscripţia electorală sătească BUŞILA

UNGHENI

  1.  

35/9

Circumscripţia electorală sătească CETIRENI

UNGHENI

  1.  

35/11

Circumscripţia electorală comunală CIOROPCANI

UNGHENI

  1.  

35/16

Circumscripţia electorală comunală FLORIŢOAIA VECHE

UNGHENI

  1.  

35/18

Circumscripţia electorală comunală MĂCĂREŞTI

UNGHENI

  1.  

35/19

Circumscripţia electorală sătească MĂGURELE

UNGHENI

  1.  

35/24

Circumscripţia electorală comunală PETREŞTI

UNGHENI

  1.  

35/25

Circumscripţia electorală comunală PÎRLIŢA

UNGHENI

  1.  

35/26

Circumscripţia electorală sătească RĂDENII VECHI

UNGHENI

  1.  

35/27

Circumscripţia electorală comunală SCULENI

UNGHENI

  1.  

35/30

Circumscripţia electorală comunală TODIREŞTI

UNGHENI

  1.  

35/32

Circumscripţia electorală comunală VALEA MARE

UNGHENI

  1.  

36/1

Circumscripţia electorală municipală COMRAT

UTA GĂGĂUZIA

  1.  

36/3

Circumscripţia electorală orășenească VULCĂNEŞTI

UTA GĂGĂUZIA

  1.  

36/5

Circumscripţia electorală sătească BAURCI

UTA GĂGĂUZIA

  1.  

36/7

Circumscripţia electorală sătească BEŞGHIOZ

UTA GĂGĂUZIA

  1.  

36/14

Circumscripţia electorală sătească CIOC- MAIDAN

UTA GĂGĂUZIA

  1.  

36/15

Circumscripţia electorală sătească CIŞMICHIOI

UTA GĂGĂUZIA

  1.  

36/18

Circumscripţia electorală sătească COPCEAC

UTA GĂGĂUZIA

  1.  

36/21

Circumscripţia electorală comunală ETULIA

UTA GĂGĂUZIA

  1.  

36/22

Circumscripţia electorală sătească FERAPONTIEVCA

UTA GĂGĂUZIA

  1.  

36/25

Circumscripţia electorală comunală SVETLÎI

UTA GĂGĂUZIA