Nr. 2314 - сu privire la înregistrarea persoanelor de încredere ale Partidului Democrat din Moldova la alegerile parlamentare din 24 februarie 2019

  • 14.02.2019
  • 1663
  • 0

H O T Ă R Î R E

сu privire la înregistrarea persoanelor de încredere ale Partidului Democrat din Moldova la alegerile parlamentare din 24 februarie 2019

 

Prin demersurile din 11 și 13 februarie 2019, Partidul Democrat din Moldova a solicitat Comisiei Electorale Centrale înregistrarea a 144 persoane de încredere la alegerile parlamentare din 24 februarie 2019.

În temeiul art. 18 alin. (2), art. 26 și art. 50 din Codul electoral nr.1381–XIII din 21 noiembrie 1997 şi al Regulamentului cu privire la activitatea persoanelor de încredere ale concurenţilor electorali, aprobat prin hotărîrea nr. 382 din 12 decembrie 2006, cu modificările ulterioare, Comisia Electorală Centrală hotărăşte:

1. Se înregistrează 144 persoane de încredere ale Partidului Democrat din Moldova la alegerile parlamentare din 24 februarie 2019 (conform anexei).

2. În activitatea lor persoanele de încredere se vor conduce de prevederile Codului electoral și ale Regulamentului cu privire la activitatea persoanelor de încredere ale concurenţilor electorali, aprobat prin hotărîrea Comisiei Electorale Centrale nr. 382 din 12 decembrie 2006, cu modificările ulterioare.

3. Prezenta hotărîre intră în vigoare la data adoptării, se publică pe pagina web oficială a Comisiei Electorale Centrale şi în Monitorul Oficial al Republicii Moldova.

 

Președintele

Comisiei Electorale Centrale                                                                                  Alina RUSSU

 

Secretarul
Comisiei Electorale Centrale                                                                Veaceslav AGRIGOROAE

 

Chișinău, 14 februarie 2019

Nr. 2314

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anexă

la hotărîrea Comisie Electorale Centrale

nr. 2314 din 14 februarie 2019

 

Lista persoanelor de încredere ale Partidului Democrat din Moldova

la alegerile parlamentare din 24 februarie 2019

Circumscripția electorală uninominală nr. 2, orașul Ocnița

1.

Popescu Serghei

9.

Lesnic Ruslan

2.

Guțu Oleg

10.

Liciu Natalia

3.

Bliuc Victor

11.

Cvasnitcaia Nadejda

4.

Bernaz Angela

12.

Rusu Ruslan

5.

Ostafiiciuc Dumitru

13.

Muzicant Ruslan

6.

Capița Ala

14.

Lucasciuc Igor

7.

Dvornic Maia

15

Apostoliuc Marin

8.

Marcoci Ina

 

 

Circumscripția electorală uninominală nr. 3, municipiul Edineț

1.

Gîsca Boris

9.

Pleșca Anatolie

2.

Siminițcaia Lidia

10.

Iușan Galina

3.

Beltei Liviu

11.

Usturoi Denis

4.

Uja Veaceslav

12.

Vicol Vitalie

5.

Muntean Ion

13.

Rusu Cornelia

6.

Guranda Ion

14.

Ciubotaru Ina

7.

Gurău Victor

15.

Derevenciuc Valentina

8.

Dascăl Ghenadie

 

 

Circumscripția electorală uninominală nr. 4, orașul Rîșcani

1.

Cherdivară Mircea

9.

Parea Zinaida

2.

Volontir Anatolie

10.

Cherdivară Ala

3.

Russu Gheorghe

11.

Zamurdac Galina

4.

Irimciuc Alexandru

12.

Miron Svetlana

5.

Darie Gheorghe

13.

Ursu Ion

6.

Tcaci Andrei

14.

Dandara Viorel

7.

Gladchii Tudor

15.

Ursu Nicolai

8.

Grozavu Lucia

 

 

Circumscripția electorală uninominală nr. 6, orașul Drochia

1.

Dascal Iurie

9.

Marciuc Mihail

2.

Lupașcu Grigore

10.

Mranceac Fiodor

3.

Mazurchevici Mihail

11.

Cotenco Constantin

4.

Morari Nicolae

12.

Revenco Serghei

5.

Jidraș Constantin

13.

Botnari Fiodor

6.

Grozavu Igor

14.

Cojocari Artur

7.

Cebotari Ala

15

Pîslari Nicolae

8.

Recean Ion

 

 

Circumscripția electorală uninominală nr. 13, orașul Rezina

1.

Dorogan Nicolae

9.

Bulat Ion

2.

Belous Vasile

10.

Batista Tatiana

3.

Erhan Eliza

11.

Tatarov Simion

4.

Paiereli Valentina

12.

Racu Angela

5.

Streliciuc Gheorghe

13.

Popova Silvia

6.

Cojocari Anatolie

14.

Iurcu Veronica

7.

Dandara Gheorghe

15.

Amarfii Vera

8.

Sandic Mihail

 

 

Circumscripția electorală uninominală nr. 16, municipiul Ungheni

1.

Brînză Valeriu

9.

Petriciuc Iurie

2.

Diaconu Nicoleta

10.

Pîntea Iacob

3.

Frasin Nina

11.

Popa Olga

4.

Gorea Serghei

12.

Potlog Constantin

5.

Lupu Olesea

13.

Robuleț Victor

6.

Manciu Seghei

14.

Savciuc Maria

7.

Margarint Sergiu

15.

Țăruș Nicolae

8.

Pașcan Maria

 

 

Circumscripția electorală uninominală nr. 32, municipiul Chișinău

1.

Carteră Victor

9.

Vișan Tatiana

2.

Boșneaga Alexei

10.

Pîntea Radu

3.

Cernega Roman

11.

Brăguță Andrian

4.

Scurtu Nicon

12.

Mereuță Rodica

5.

Cotoman Natalia

13.

Umaneț Leonid

6.

Guțu Aurica

14.

Cotruță Alexei

7.

Slobozianu Victor

15.

Zagurschi Vadim

8.

Brînza Sergiu

 

 

Circumscripția electorală uninominală nr. 36, orașul Ștefan Vodă

1.

Roscolotenco Aurelia

9.

Ursachi Erofel

2.

Spatari Anatoli

10.

Bejan Valentin

3.

Muntean Aliona

11.

Caliman Anatolie

4.

Serbenco Roman

12.

Fedun Vitalie

5.

Baligari Vladimir

13.

Cijicenco Alexandru

6.

Godiac Viorica

14.

Cuclenco Mircea

7.

Cebotari Aurica

15.

Uzun Anatolie

8.

Barbăneagră Adelina

 

 

Circumscripția electorală uninominală nr. 40, orașul Cimișlia

1.

Prodan Sveatoslav

9.

Stoica Ioana

2.

Cherdivară Radu

10.

Reabov Alexei

3.

Tarlev Pavel

11.

Pascal Ecaterina

4.

Medoni Vladimir

12.

Durlescu Gheorghe

5.

Plop Petru

13.

Spînu Valeriu

6.

Pînzaru Gheorghe

14.

Ghenciu Alexandu

7.

Pașcaneanu Eremia

15.

Ceban Vladimir

8.

Spînu Anatolie

 

 

Circumscripția electorală uninominală nr. 46, orașul Ceadîr-Lunga

1.

Petcov Nicolai

6.

Gheorghieva Natalia

2.

Mosat Mihail

7.

Stoicov Ivan

3.

Dimov Vitalii

8.

Civirjic Galina

4.

Ivanova Feodora

9.

Civirjic Leonid

5.

Parpulova Valentina