Criuleni

  • 20.09.2016
  • 5348

 Lista secțiilor de votare Criuleni

Nr. secţiei de votare

 

Denumirea secţiei de votare

 

Hotarele secţiei de votare

 

Adresa sediului secţiei de votare

12/1

Criuleni - Sud

Include partea de sud a oraşului cuprinsă între străzile: Lalelelor-Haşdău-Biruinţa-Ştefan cel Mare.

Şcoala profesională Criuleni, str.31 August, nr.130

tel.: 024822184

12/2

Criuleni - Centru

Include partea centrală a oraşului cuprinsă între străzile: Nistreană-Vasile Alecsandri - Viilor- Igor  Şevciuc.

Şcoala primară Criuleni,

  1. Biruinţa,nr.6

tel.: 024822165

12/3

Criuleni -Nord

Include partea de nord a oraşului cuprinsă între străzile: Izvoarelor-Tolstoi-Basarabiei-Chişinăului-Cojbuc-Independenţei şi satul Zolonceni în întregime.

Centrul de Cultură și Tineret "Grigore Sîrbu", str. 31 August 100

tel.: 024822371

12/4

Ohrincea

Cuprinde satul Ohrincea în întregime.

Casa de Cultură satul Ohrincea

tel.: 024837447

12/5

Bălăbăneşti

Cuprinde satul Bălăbăneşti în întregime.

Gimnaziul satul  Bălăbăneşti

tel.: 024832295

12/6

Mălăieşti

Cuprinde satul Mălăieşti în întregime

Oficiul Medicilor de Familie satul Mălăieşti

tel.: 024865318

12/7

Mălăieştii  Noi

Cuprinde satul Mălăieştii Noi în întregime.

Liceul Teoretic satul Mălăieştii  Noi

tel.: 024865241

12/8

Bălţata

Cuprinde satul Bălţata, satul Bălţata de Sus, satul Sagaidacul de Sus în întregime.

Gimnaziul satul Bălţata

tel.: 024892507

12/9

Sagaidac

Cuprinde satul Sagaidac în întregime.

Sediul fostei  grădiniţe de copii; satul Sagaidac

tel.: 024892213

12/10

Boşcana

Cuprinde satul Boşcana în întregime.

Casa de Cultură a satului Boşcana

tel.: 024860012

12/11

Mărdăreuca

Cuprinde satul Mărdăreuca în întregime.

Grădiniţa de copii satul Mărdăreuca

tel.: 024893781

12/12

Cimişeni

Cuprinde satul Cimişeni în întregime.

Casa de Cultură a satului Cimişeni

tel.: 024892590

12/13

Corjova

Cuprinde satul Corjova în întregime.

Sediul primăriei satului Corjova

tel.: 024878238

12/14

Coşerniţa

Cuprinde satul Coşerniţa în întregime.

Centrul pentru Tineret

tel.: 024869236

12/15

Cruglic

Cuprinde satul Cruglic în întregime.

Casa de Cultură din satul Cruglic

tel.: 024866802

12/16

Dolinnoe

Cuprinde comuna Dolinnoe, satul Valea Coloniţei şi satul Valea  Satului în întregime.

Casa de Cultură din satul Dolinnoe

tel.: 022316633

12/17

Drăsliceni

Cuprinde satul Drăsliceni în întregime.

Casa de Cultură din  satul Drăsliceni

tel.: 024873119

12/18

Ratuş

Cuprinde satul Ratuş şi satul Logăneşti în întregime.

Căminul Cultural din satul Ratuş

tel.: 024835535

12/19

Dubăsarii Vechi - Est

Sunt incluşi alegătorii numele de familie ale cărora încep cu literele: A, B, C, CE, CI, CHE, CHI, D, E, F.

Liceul Teoretic „Nicolai Donici”, satul DubăsariiVechi

tel.: 024861266

12/20

Dubăsarii Vechi  -Vest

Sunt incluşi alegătorii numele de familie ale cărora încep cu literele:

G, H, I, L, J, M, N, O, P, R, S, Ş, T, Ţ, V, Z.

Casa de Cultură Dubăsarii Vechi

tel.: 024861282

12/21

Hîrtopul  Mare

Cuprinde satul Hîrtopul Mare în întregime.

Gimnaziul satul Hîrtopul Mare

tel.: 024872531

12/22

Hîrtopul  Mic

Cuprinde satul Hîrtopul Mic în întregime.

Liceul Teoretic satul Hîrtopul-Mic

tel.: 024872529

12/23

Hruşova

Cuprinde satul Hruşova, satul Ciopleni şi satul Chetroasa în întregime.

Gimnaziul satul Hruşova

tel.: 024839436

12/24

Işnovăţ

Cuprinde satul Işnovăţ în întregime

Casa de Cultură satul Işnovăţ

tel.: 024877236

12/25

Izbişte

Cuprinde satul Izbişte în întregime.

Gimnaziul satul Izbişte

tel.: 024867334

12/26

Jevreni

Cuprinde satul Jevreni în întregime.

Căminul Cultural satul Jevreni

tel.: 024868341

12/27

Maşcăuţi - Est

Sunt incluşi alegătorii numele de familie ale cărora încep cu literele:

A, B, C, D, E, F, G, H,I,J,K,L

Căminul Cultural satul Maşcăuţi

tel.: 024864238

12/28

Maşcăuţi -Vest

Sunt incluşi alegătorii numele de familie ale cărora încep cu literele:

M,N,O,P,R,S,Ş,T,Ţ,U,V, W,Z.

Gimnaziul satul Maşcăuţi

tel.: 024864319

12/29

Măgdăceşti - Nord

Sunt incluşi alegătorii numele de familie ale cărora încep cu literele: A, B, C, D, E, F, G.

Liceul Teoretic satul Măgdăceşti

tel.: 024834255

12/30

Măgdăceşti - Sud

Sunt incluşi alegătorii numele de familie ale cărora încep cu literele:

H,I,J,K,L,M,N,O,P,R,S,Ş,T,Ţ,U,V,W,Z.

Grădiniţa de copii satul Măgdăceşti

tel.: 024834633

12/31

Micleşti

Cuprinde satul Micleşti în întregime.

Primăria com. Micleşti

tel.: 024836236

12/32

Steţcani

Cuprinde satul Steţcani în întregime.

Casa de Cultură  Steţcani

tel.: 024836344

12/33

Oniţcani

Cuprinde satul Oniţcani în întregime.

Casa de Cultură satul  Oniţcani

tel.: 024879495

12/34

Paşcani

Cuprinde satul Paşcani în întregime.

Grădiniţa de copii satul Paşcani

tel.: 024830386

12/35

Porumbeni

Cuprinde satul Porumbeni în întregime.

Grădiniţa de copii satul Porumbeni

tel.: 024863262

12/36

Răculeşti

Cuprinde satul Răculeşti  în întregime.

Centrul pentru Tineret satul Răculeşti

tel.: 024875200

12/37

Bălăşeşti

Cuprinde satul Bălăşeşti în întregime.

Grădiniţa de copii  satul Bălăşeşti

tel.: 024875677

12/38

Rîşcova

Cuprinde satul Rîşcova în întregime.

Gimnaziul satului Rîşcova

tel.: 024876413

12/39

Slobozia - Duşca

Cuprinde satul Slobozia-Duşca în întregime.

Căminul Cultural satul Slobozia - Duşca

tel.: 024874219

12/40

Zăicana

Cuprinde satul Zăicana în întregime.

Căminul Cultural satul Zăicana

tel.: 024871236