Contestații depuse la CEC

 

NR.D/O                          CONTESTAȚIA REFERINŢA

 

                    STATUTUL EXAMINĂRII

 

       DECIZIA             INSTANȚEI

1.

CEC 10AP/1 din 3 ianuarie 2019

(Sesizare PDM)

Scrisoarea nr. S4001 (înregistrată sub nr. CEC 7/87 din 5 ianuarie 2019) 

Scrisoarea nr. CEC-8/58 din 16 ianuarie 2019

 
2.

CEC 10AP/2 din 4 ianuarie 2019

Supliment 1

 Mihail Stratulat, PDM vs CECEU nr. 26 mun. Chișinău 

Referința nr. CEC 10 AP/2/R din 07.01.2019 

Hotărîrea CEC nr. 2081 din 10 ianuarie 2019

 
3.

CEC 10AP/3 din 5 ianuarie 2019

Blocul electoral ACUM Platforma DA și PAS (Andrei Năstase, Dumitru Pavel)  vs CECEU nr.21, or. Criuleni

  Scrisoarea Nr. CEC-8/19 din 6.01.2019 Decizia CA Chișinău din 15 ianuarie 2019
4. 

CEC 10AP/4 din 9 ianuarie 2019

PCRM (Elena Bodnarenco) vs. CECEU nr. 25 mun. Chișinău

  Scrisoarea Nr. CEC-8/35 din 11 ianuarie 2019  
5

CEC 10AP/5 din 11 ianuarie 2019

Supliment 1

Leonid Nauc (Partidul ”ȘOR”) vs. CECEU nr. 13 or. Rezina

Referința nr. CEC 10 AP/5/R din 12.01.2019

Hotărîrea  CEC nr. 2082 din 14 ianuarie 2019  
6.

CEC 10AP/6 din 13 ianuarie 2019

Sîrbul Andrei vs. CECEU nr. 47, or. Camenca, Rîbnița, Dubăsari și Grigoriopol

Referința nr. CEC 10AP/6/R din 14 ianuarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2103 din 18 ianuarie 2019  
7.

CEC 10AP/7 din 14 ianuarie 2019

Supliment 1

Apostolachi Iurie (candidat independent) vs CECEU nr. 48 Stînga Nistrului

Referința nr. CEC 10AP/7/R din 16 ianuarie 2019

Referința suplimentară nr. CEC 10AP/7/R/1 din 18 ianuarie 2019 

Hotărîrea CEC nr. 2131 din 23 ianuarie 2019 Închierea CSJ din 11 februarie 2019
8.

CEC 10 AP/8 din 15 ianuarie 2019

PCRM vs. CECEU nr. 25 mun. Chișinău

  Hotărîrea CEC nr. 2104 din 18 ianuarie 2019  
9. 

CEC 10AP/9 din 15 ianuarie 2019

(PCRM vs. PSRM)

  Scrisoarea nr. CEC-8/66 din 17 ianuarie 2019  
10.

CEC 10AP/10 din 15 ianuarie 2019

Blocul electoral „ACUM” Platforma DA și PAS vs PDM

Referința nr. CEC 10AP/10/R din 17 ianuarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2113 din 21 ianuarie 2019  
11.

CEC 10AP/11 din 15 ianuarie 2019

PDM vs. Blocul electoral „ACUM” Platforma DA și PAS

Referința nr. CEC 10AP/11/R din 18 ianuarie 2019 Scrisoarea nr. CEC-8/65 din 17 ianuarie 2019  
12.

CEC 10AP/12 din 16 ianuarie 2019

Blocul electoral „ACUM” Platforma DA și PAS vs. PSRM

Referința nr. CEC 10AP/12/R din 19 ianuarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2114 din 21 ianuarie 2019  
13.

CEC 10AP/13 din 18 ianuarie 2019

Cebotarescu Dumitru (candidat independent) vs. CECEU nr. 28 mun. Chișinău

Referința nr. CEC 10AP/13/R din 21 ianuarie 2019

Hotărîrea CEC nr. 2112 din 21 ianuarie 2019 Încheierea CSJ din 11 februarie 2019
14. 

CEC 10AP/14 din 19 ianuarie 2019

Topolenco Alexandr (candidat independent) vs. CECEU nr. 36 r-nul Ștefan Vodă

Referință nr. CEC 10AP/14/R din 21 ianuarie 2019

Hotărîrea CEC nr. 2116 din 22 ianuarie 2019  
15.

CEC 10AP/15 din 22 ianuarie 2019

Terguță Ion (candidat la funcția de deputat) vs. CECEU nr. 17, or. Nisporeni

  Hotărîrea CEC nr. 2146 din 25 ianuarie 2019  
16.

CEC 10AP/16 din 22 ianuarie 2019

Vovc Liviu vs. PDM

  Hotărîrea CEC nr. 2169 din 26 ianuarie 2019  
17.

CEC 10AP/17 din 23 ianuarie 2019

Popenco Inna și Fiodorov Vladimir (PP „Șor”) vs. CECEU nr. 29 mun. Chișinău

Referința nr. CEC 10AP/17/R din 24 ianuarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2160 din 26 ianuarie 2019 Încheierea CSJ din 16 februarie 2019
18.

CEC 10AP/18 din 25 ianuarie 2019

Brega Oleg (candidat independent) vs. CECEU nr. 50 (la vest de RM) 

  Scrisoarea nr. CEC-8/115 din 25 ianuarie 2019  
19.

CEC 10AP/19 din 25 ianuarie 2019

PSRM vs. Blocul electoral „ACUM” Platforma DA și PAS

Referința nr. CEC 10AP/19/R din 29 ianuarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2196 din 30 ianuarie 2019  
20.

CEC 10AP/20 din 26 ianuarie 2019

Topolenco Alexandr (pretendent la calitatea de deputat) vs. CECEU nr. 36 r-nul Ștefan Vodă

  Scrisoarea nr. CEC-8/120 din 28 ianuarie 2019  
21.

CEC 10AP/21 din 26 ianuarie 2019

PL vs. PSRM

  Scrisoarea nr. CEC-8/126 din 28 ianuarie 2019  
22. 

CEC 10AP/22 din 26 ianuarie 2019

Brega Oleg (candidat independent) vs. CECEU nr. 50 (la vest de RM) 

  Scrisoarea nr. CEC-8/129 din 28 ianuarie 2019   
23.

CEC 10AP/23 din 27 ianuarie 2019

Bîrsanu Irina și Lebedinschi Maxim (reprezentanți cu drept de vot consultativ) vs. CECEU nr. 9 mun. Bălți

Referința nr. CEC-10AP/23/R din 28 ianuarie 2019

Referința nr. CEC 10AP/23/R/1 din 29 ianuarie 2019

Scrisoarea nr. CEC-7/688 din 30 ianuarie 2019  
24. 

CEC 10AP/24 din 28 ianuarie 2019

Apostolachi Iurie (candidat independent) vs CECEU nr. 48, or. Slobozia, mun. Tiraspol și Bender

  Scrisoarea nr. CEC-8/131 din 29 ianuarie 2019  
25. 

CEC 10AP/25 din 28 ianuarie 2019

Goian Mihai (pretendent la calitatea de deputat) vs. CECEU nr. 16, or. Ungheni

Referința nr. CEC 10AP/25/R din 29 ianuarie 2019

Hotărărea CEC nr. 2209 din 1 februarie 2019  
26.

CEC 10AP/26 din 28 ianuarie 2019

Ghelici Fiodor (pretendent la calitatea de deputat) vs. CECEU nr. 31, mun. Chișinău

Referința nr. CEC 10AP/26/R din 30 ianuarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2215 din 1 februarie 2019 Încheirea CSJ din 11 februarie 2019
27.

CEC 10AP/27 din 29 ianuarie 2019

Melnic Viorel (pretendent la calitatea de deputat) vs. CECEU nr. 48, or. Slobozia, mun. Tiraspol și Bender

Referința nr. CEC 10AP/27/R din 30 ianuarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2210 din 1 ianuarie 2019  
28.

CEC 10AP/28 din 29 iannuarie 2019

Partidul Politic „Democrația Acasă” vs. CECEU nr. 22, or. Ialoveni

  Scrisoarea nr. CEC-7/707 din 30 ianuarie 2019  
29.

CEC 10AP/29 din 29 ianuarie 2019

Lebedinschi Maxim (reprezentant cu drept de vot consultativ al PSRM) vs. CECEU nr. 28 mun. Chișinău

Referința nr. CEC 10AP/29/R din 31 ianuarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2206 din 31 ianuarie 2019 Decizia CSJ din 11 februarie 2019
30.

CEC 10AP/30 din 30 ianuarie 2019

Bărbieru Petru (PCRM) vs. CECEU nr. 4, or. Rîșcani

Referința nr. CEC 10AP/30/R din 31 ianuarie 2019 Hotărîrea nr. CEC nr. 2247 din 5 februarie 2019  
31.

CEC 10AP/31 din 30 ianuarie 2019

Boiadji Liudmila (PCRM) vs. CECEU nr. 25, mun. Chișinău

Referința nr. CEC 10AP/31/R din 31 ianuarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2217 din 2 februarie 2019  
32.

CEC 10AP/32 din 30 ianuarie 2019

Partidul Politic „Democrația Acasă” vs. CECEU nr. 22, or. Ialoveni

Referința nr. CEC 10AP/32/R din 1 februarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2218 din 2 februarie 2019  
33.

CEC 10AP/33 din 30 ianuarie 2019

Urecheanu Sergiu (Partidul Politic „Partidul Nostru”) vs. CECEU nr. 25, mun. Chișinău 

Referința nr. CEC 10AP/33/R din 31 ianuarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2220 din 2 februarie 2019 Încheierea CSJ din 22 februarie 2019
34. 

CEC 10AP/34 din 31 ianuarie 2019

Duca Ion (Partidul Politic Partidul Nostru) vs. CECEU nr. 33 mun. Chișinău

Referința nr. CEC 10AP/34/R din 1 februarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2219 din 2 februarie 2019 Încheierea CSJ din 15 februarie 2019
35. 

CEC 10AP/35 din 31 ianuarie 2019

Luncari Alexandru (pretendent la calitatea de deputat) vs. CECEU nr. 48 or. Slobozia, mun. Tiraspol și Bender

Referința nr. CEC 10AP/35/R din 1 februarie 2019 Scrisoarea nr. CEC-7/882 din 2 februarie 2019  
36. 

CEC 10AP/36 din 1 februarie 2019

Zucec Erica (pretendent la calitatea de deputat) vs. CECEU nr. 29 mun. Chișinău

Referința nr. CEC 10AP/36/R din 2 februarie 2019 Hotărărea CEC nr. 2236 din 4 februarie 2019  
37.

CEC 10AP/37 din 1 februarie 2019

 Culacli Valeri (pretendent la calitatea de deputat) vs. CECEU nr. 48, or. Slobozia, mun. Tiraspol și Bender

Referința nr. CEC 10AP/37/R din 4 februarie 2019

Referința nr. CEC 10AP/37/R/1 din 5 februarie 2019

Hotărîrea CEC nr. 2260 din 8 februarie 2019  
38.

CEC 10AP/38 din 1 februarie 2019

Colța Vasile  (pretendent la calitatea de deputat) vs. CECEU nr. 39, com. Sarata Galbenă

Referința nr. CEC 10AP/38/R din 2 februarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2237 din 4 februarie 2019 Deciza CSJ din 19 februarie 2019
39.

CEC 10AP/39 din 1 februarie 2019

Lebedinschi Maxim (reprezentant cu drept de vot consultativ al PSRM) vs. CECEU nr. 5, or. Glodeni

Referința nr. CEC 10AP/39/R din 3 februarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2261 din 8 februarie 2019  
40.

CEC 10AP/40 din 1 februarie 2019

Nazarenco Inna, Fiodorov Vladimir (PP „Șor”) vs. CECEU nr. 48 or. Slobozia, mun. Tiraspol și Bender

Referința nr. CEC 10AP/40/R din 3 februarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2238 din 4 februarie 2019 Încheierea CSJ din 20 februarie 2019
41. 

CEC 10AP/41 din 1 februarie 2019

Fiodorov Vladimir (PP „Șor”) vs. CECEU nr. 33 mun. Chișinău

  Scrisoarea nr. CEC 8/161 din 3 februarie 2019  
42.

CEC 10AP/42 din 1 februarie 2019

Rau Andrei (membru CECEU nr. 5, or. Glodeni) vs. CECEU nr. 5, or. Glodeni

Referința nr. CEC 10AP/42R din 4 februarie 2019  Hotărîrea CEC nr. 2239 din 4 februarie 2019  
43.

CEC 10AP/43 din 1 februarie 2019

Lebedinschi Maxim (reprezentant cu drept de vot consultativ al PSRM) vs. CECEU nr. 5, or. Glodeni

  Hotărîrea CEC nr. 2239 din 4 februarie 2019  
44.

CEC 10AP/44 din 2 februarie 2019

Gamețchi Tatiana (pretendent la calitatea de deputat din Blocul electoral „ACUM” Platforma DA și PAS) vs. CECEU nr. 4, or. Rîșcani

Referință nr. CEC 10AP/44/R din 3 februarie 2019  Hotărîrea CEC nr. 2248 din 5 februarie 2019 Decizia CSJ din 23 feburarie 2019
45.

CEC 10AP/45 din 2 februarie 2019

Doga Asea (pretendent la calitatea de deputat din partea PP „Șor”) vs. CECEU nr. 47 or. Camenca, Rîbnița, Dubăsari și Grigoriopol

 

Referința nr. CEC/45/R din 5 februarie 2019  Hotărîrea CEC nr. 2249 din 5 februarie 2019  
46.

CEC 10AP/46 din 2 februarie 2019

Chirilov Haralampie (pretendent la calitatea de deputat) vs. CECEU nr. 16, or. Ungheni

Referința nr. CEC 10AP/46/R din 5 februarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2250 din 5 februarie 2019  
47.

CEC 10AP/47 din 3 februarie 2019

Bogatico Victor (pretendent la calitatea de deputat) vs. CECEU nr. 4, or. Rășcani

Referința nr. CEC 10AP/47/R din 4 februarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2262 din 8 februarie 2019 Încheierea CSJ din 23 februarie 2019
48.

CEC 10AP/48 din 4 februarie 2019

Ion Terguță 

  Scrisoarea nr. CEC-8/184 din 6 februarie 2019  
49

CEC 10AP/49 din 4 februarie 2019

PSRM vs. Nicolae Gorban (PDM)

Referința nr. CEC 10AP/49/R din 5 februarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2263 din 8 februarie 2019  
50.

CEC 10AP/50 din 4 februarie 2019

PL vs. PSRM

Referința nr. CEC 10AP/50/R din 7 februarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2264 din 8 februarie 2019 Decizia CSJ din 20 februarie 2019
51.

CEC 10AP/51 din 4 februarie 2019

Partidul Liberal

  Scrisoarea nr. CEC-8/183 din 6 februarie 2019  
52. 

CEC 10AP/52 din 5 februarie 2019

Popenco Inna (pretendent la calitatea de deputat) vs. CECEU nr. 29, mun. Chișinău

  Scrisoarea nr. CEC-8/196 din 7 februarie 2019  
53.

CEC 10AP/53 din 8 februarie 2019

Boiadji Liudmila, Vizir Irina (PCRM) vs. CECEU nr. 25, mun. Chișinău

  Scrisoarea nr. CEC-8/220 din 10 februarie 2019  
54.

CEC 10AP/54 din 9 februarie 2019

Nazarenco Inna, Fiodorov Vladimir (PP „Șor”) vs. CECEU nr. 48 or. Slobozia, mun. Tiraspol și Bender

  Scrisoarea nr. CEC-8/221 din 10 februarie 2019  
55.

CEC 10AP/55 din 10 februarie 2019

Gamețchi Tatiana (pretendent la calitatea de deputat din Blocul electoral „ACUM” Platforma DA și PAS) vs. CECEU nr. 4, or. Rîșcani

  Scrisoarea nr. CEC-8/222 din 10 februarie 2019 Decizia CSJ din 23 februarie 2019
56.

CEC 10AP/56 din 10 februarie 2019

Doga Asea (pretendent la calitatea de deputat din partea PP „Șor”) vs. CECEU nr. 47 or. Camenca, Rîbnița, Dubăsari și Grigoriopol

  Scrisoarea nr. CEC-8/224 din 10 februarie 2019  
57.

CEC 10AP/57 din 11 februarie 2019

Lebedinschi Maxim (reprezentant cu drept de vot consultativ al PSRM) vs. Partidul Politic „Șor” (Olga Vlaseco)

Referința nr. CEC 10AP/57/R din 13 februarie 2019

Referința nr. CECAP/57/R/1 din 14 februarie 2019

Hotărîrea CEC nr. 2345 din 17 februarie 2019 Decizia CSJ din 24 februarie 2019
58.

CEC 10AP/58 din 11 februarie 2019

Lebedinschi Maxim (reprezentant cu drept de vot consultativ al PSRM) vs. Partidul Politic „Șor” (Țîbîrnă Igor)

Referința nr. CEC 10AP/58/R din 13 februarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2345 din 17 februarie 2019 Decizia CSJ din 24 februarie 2019
59.

CEC 10AP/59 din 12 februarie 2019

Partidul Liberal

Referința nr. CEC 10AP/59/R din 14 februarie 2019  Scrisoarea nr. CEC-8/268 din 14 februarie 2019  
60.

CEC 10AP/60 din 12 februarie 2019

Lebedinschi Maxim (reprezentant cu drept de vot consultativ al PSRM) vs. Pavel Filip (candidat din partea PD)

  Scrisoarea nr. CEC-8/269 din 14 februarie 2019  
61. 

CEC 10AP/61 din 12 februarie 2019

Lebedinschi Maxim (reprezentant cu drept de vot consultativ al PSRM) vs. Jurnal TV și PDM

Referința nr. CEC 10AP/61/R din 13 februarie 2019 Scrisoarea nr. CEC-8/272 din 14 februarie 2019  
62.

CEC 10AP/62 din 12 februarie 2019

PSRM vs. CECEU nr. 12, or. Sîngerei

Referința nr. CEC 10AP/62/R din 15 februarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2337 din 15 februarie 2019  
63.

CEC 10AP/63 din 12 februarie 2019

Lebedinschi Maxim (reprezentant cu drept de vot consultativ al PSRM) vs. CANAL 2 și PDM

Referința nr. CEC 10AP/63/R din 14 februarie 2019 Scrisoarea nr. CEC-8/272 din 14 februarie 2019  
64.

CEC 10AP/64 din 12 februarie 2019

Lebedinschi Maxim (reprezentant cu drept de vot consultativ al PSRM) vs. PDM (Monica Babuc)

Referința nr. CEC 10AP/64/R din 14 februarie 2019 Scrisoarea nr. CEC-8/270 din 14 februarie 2019  
65.

CEC 10AP/65 din 12 februarie 2019

PSRM vs. PCRM

Referința nr. CEC 10AP/65/R din 14 februarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2346 din 17 februarie 2019  
66.

CEC 10AP/66 din 12 februarie 2019

PSRM vs. Partidul Regiunilor din Moldova

  Hotărîrea CEC nr. 2348 din 17 februarie 2019  
67.

CEC 10AP/67 din 12 februarie 2019

Lebedinschi Maxim (reprezentant cu drept de vot consultativ al PSRM) vs. PDM (Constantin Țuțu)

  Scrisoarea nr. CEC-8/271 din 14 februarie 2019  
68.

CEC 10AP/68 din 13 februarie 2019

PSRM vs. PDM (Gheorghe Bașovschi)

 

Scrisoarea nr. CEC-8/284 din 15 februarie 2019

Scrisoarea nr. CEC-8/283 din 15 februarie 2019

 
69.

CEC 10AP/69 din 13 februarie 2019

Lebedinschi Maxim (reprezentant cu drept de vot consultativ al PSRM) vs. Tudor Golub  (candidat la funcția de deputat din partea PDM)

  Scrisoarea nr. CEC-8/285 din 15 februarie 2019  
70.

CEC 10AP/70 din 13 februarie 2019

Lebedinschi Maxim (reprezentant cu drept de vot consultativ al PSRM) vs. Chiril Gaburici (candidat la funcția de deputat din partea PDM)

  Scrisoarea nr. CEC-8/285 din 15 februarie 2019  
71.

CEC 10AP/71 din 14 februarie 2019

Petru Ursu (candidat independent) vs. CECEU nr. 48, or. Slobozia, mun. Tiraspol și Bender

  Hotărîrea CEC nr. 2347 din 17 februarie 2019  
72.

CEC 10AP/72 din 14 februarie 2019

Partidul Liberal vs. Partidul Politic „Șor” 

Referința nr. CEC 10AP/72/R din 15 februarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2345 din 17 februarie 2019 Decizia CSJ din 23 februarie 2019
73.

CEC 10AP/73 din 15 februarie 2019

Blocul electoral „ACUM Platforma DA și PAS” vs. PDM

Referința nr. CEC 10AP/73/R din 18 februarie 2019

Scrisoarea nr. CEC-299 din 17 februarie 2019  
74.

CEC 10AP/74 din 15 februarie 2019

Partidul Liberal vs. PDM

 

Scrisoarea nr. CEC-8/301 din 17 februarie 2019

Scrisoarea nr. CEC-8/302 din 17 februarie 2019

 
75.

CEC 10AP/75 din 18 februarie 2019

Supliment 1

Roman Colodeev (reprezendat PSRM) vs. CECEU nr. 45, mun. Comrat

  Hotărîrea CEC nr. 2389 din 21 februarie 2019  
76.

CEC 10AP/76 din 19 februarie 2019

Blocul electoral „ACUM Platforma DA și PAS” vs. PDM

  Scrisoarea nr. CEC-8/336 din 20 februarie 2019  
77.

CEC 10AP/77 din 20 februarie 2019

PCRM vs. Valeriu Tabacaru (candidat din partea Partidului Politic „Șor” 

Referința nr. CEC 10AP/77/R din 21 februarie 2019 Scrisoarea nr. CEC-8/363 din 22 februarie 2019  
78.

CEC 10AP/78 din 22 februarie 2019

Blocul electoral „ACUM Platforma DA și PAS” vs. PDM

  Scrisoarea nr. CEC-8/377 din 23 februarie 2019  
79.

CEC 10AP/79 din 24 februarie 2019

Grigore Cobzac (candidat din partea Blocului electoral „ACUM Platforma DA și PAS” ) vs. CECEU nr. 38, or. Hîncești

Referința nr. CEC 10AP/79/R din 26 februarie 2019 Hotărîrea CEC nr. 2405 din 27 februarie 2019  
80.

CEC 10AP/80 din 24 februarie 2019

Lebedinschi Maxim (reprezentant cu drept de vot consultativ al PSRM) vs. CECEU nr. 45, or. Comrat

  Scrisoarea nr. CEC-8/406 din 24 februarie 2019  
81.

CEC 10AP/81 din 24 februarie 2019

Partidul Politic „VOINȚA POPORULUI” vs. Pavel Filip (candidat PDM)

  Scrisoarea CEC-8/401 din 24 februarie 2019  
82.

CEC 10AP/82 din 25 februarie 2019

Urzică Iurie (candidat PDM) vs. CECEU nr. 4, or. Rîșcani

  Scrisoarea nr. CEC-8/431 din 1 martie 2019  
83.

CEC 10AP/83 din 27 februarie 2019

Lebedinschi Maxim (reprezentant cu drept de vot consultativ al PSRM) vs. CECEU nr. 48, or. Slobozia, mun. Tiraspol și Bender

  Hotărîrea CEC nr. 2408 din 1 martie 2019  
84.

CEC 10AP/84 din 27 februarie 2019

Lebedinschi Maxim (reprezentant cu drept de vot consultativ al PSRM) vs. CECEU nr. 47, or. Camenca, Rîbnița, Dubăsari și Grigoriopol

  Hotărîrea CEC nr. 2409 din 1 martie 2019  
85.

CEC 10AP/85 din 27 februarie 2019

Urzică Iurie (candidat din partea PDM) 

  Scrisoarea nr. CEC-8/431 din 1 martie 2019  
86.

CEC 10AP/86 din 27 februarie 2019

Țurcan Vladimir (candidat din partea PSRM)

  Scrisoarea nr. CEC-8/432 din 2 martie 2019